Srpen 2008

Built to Kill I 801

30. srpna 2008 v 18:04 | Jannis |  Každý čtvrtek
Tak tu pro vás mám fotečky z prvního dílu osmé řady :) musím se přiznat, že jsem ho neviděla :( doma se chtěly dívat na něco jiného a jelikož se v Debři staví, vypli asi dva dny před tím proud a od té doby nefachčí video :(
Tak jak se vám líbil?

Odměna :)

30. srpna 2008 v 17:52 | Jannis
Tak lidičky :)
za prvé jsem moc ráda, že se povídka líbila :) jdu hnedka napsat další
jak někteří z Vás už ví, v pondělí jsem ten reparát skutečně udělala :) no a za odměnu jsem dostala iPod shuffle :) tak jsem se s ním dneska seznamovala :P mimo to jsem byla i přebírat brambory :D můžu říci, že přebírat brambory je děsný, tak na ně v obchodě nenadávejte, protože když před sebou máte valník plný brambor, začne se Vám to plést :D ale v rodině se pomáhat musí :D:D:D
přidávám ještě fotečku mého nového kamaráda :)
papky, Saruše :D

Vyléčil jsem je

23. srpna 2008 v 23:23 | Sara |  *Povídky-Kriminálka Las Vegas
Chodba vypadala, až na dva muže stojící u postranních dveří, celkem liduprázdně. Ale to bylo jen zdání. Pokud byste přistoupili trochu blíž, spatřili byste místnost plnou lidí. Psychiatrická léčebna za sebou měla těžký den…
Kdyby vám nebylo zatěžko dojít až k oknu, přes mříže byste spatřili parkoviště, na kterém stálo několik policejních aut a pohřební vůz.
A pokud byste byli opravdu trpěliví, mohli byste dojít až k těm dveřím, mlčky poslouchat a pozorovat, jak se řeší vražda…
"Tak už ho odvezte." Zavelel David záchranářům, kteří na místo činu dorazili jako první. Přivolal je jeden z ošetřovatelů, který byl na místě činu jako první.
Do deseti minut místnost opustila většina lidí a zůstala jen Sara s Gregem.
"Co myslíš, že se tu stalo?" zeptal se kriminalista.
"Podřezali mu žíly a vzhledem k tomu, že tu nevidím nic ostrého, o sebevraždu zřejmě nejde. Takže hledáme blázna s něčím ostrým a od krve."
"Těch tu bude plno."
Kolegyně mu věnovala pobavený úsměv. S prací na místě činu končili až za svítání.
"Jeden z nás tady zůstane a vyslechne spolu s Jimmem zaměstnance a ten druhý pojede do laborky."
"Já tady zůstanu, Saro."
"Víš to jistě?"
"Bez obav. Počkám tady na Jimma."
Opřel se o auto a pozoroval Sidleovou, jak nakládá všechny důkazy a nasedá do auta. Mávli na sebe a do minuty kriminalistka zmizela za branami léčebny a Sanders osaměl.
Brass dorazil až po půl hodině, což se celkem hodilo vzhledem k tomu, kolik bylo hodin. Tou dobou v léčebně moc lidi nebylo; přes noc tu byli pouze ošetřovatelé dohlížející na klidný chod léčebny, a pár strážných. Ředitel celého ústavu už byl přítomen-volali mu hned, jak našli tělo.
"Byl to Thomas Marley, třicetiletý schizofrenik. Do léčebny se dostal poté, co se pokusil zavraždit svojí manželku a syna. Soud ho sem poslal místo vězení. Od doby, co sem nastoupil, s ním žádné problémy nebyly. Choval se ukázněně, ostatních pacientů si nevšímal a léčbu neodmítal."
"Pane řediteli, váš pacient byl právě zavražděn. Neříkejte mi, že tady nebyl nikdo, s kým by si nerozuměl."
"Nezapomínejte, detektive, kde jste. Většina z lidí, které tu najdete, nepotřebuje ke svým činům důvody. Vlastně jim to většinou ani nemyslí natolik, aby je nějaké odůvodnění vůbec napadlo."
Brass jen kývl na znamení, že rozumí. A rozuměl. A pokud ne, brzy se to změnilo….
Výslech personálu, který byl té noci přítomen, jim toho moc neřekl. Snad jen, že nedělá svou práci tak, jak by správně měl. Když se nic nedozvěděli ani po několika hodinách strávených ve zdech léčebny, poprosil Brass ředitele, aby mohl se Sandersem zůstat sám.
"Vypadá to beznadějně."komentoval celé jejich snažení. Sanders jen kývl. "Co kdybychom vyslechli i pacienty?"
Greg se na něj podíval, jako by si myslel, že se zbláznil. "Ty ti toho moc nepoví." Řekl konečně.
"Zkusit to můžeme."
"Ne, Jimme. To by byla ztráta času. Jestli se chceš dozvědět o utajených praktikách vlády, nebo o zpívajících myších, co běhají od pokoje do pokoje, zajeď si sem ve volném čase. Vážně si myslíš, že by ti něco řekli?"
"Jaký máš nápad ty?"
"Zajedeme na velitelství. Třeba Sara našla něco, co by nám mohlo pomoct."
"Ano, ale nejdřív si vezmeme kazety z bezpečnostních kamer."
"Nezabíraly přece úsek kolem dveří do jeho pokoje."
"To ne, ale jestli někdo přišel z jiného oddělení a neměl tu co dělat, dozvíme se to."
"Budiž."
"Nemám pro vás dobré zprávy." Řekla Sara jen, co se ti dva objevili ve dveřích do laboratoře.
"Nic si nenašla?"
"Já ne. Mia zkoumá DNA, jestli po sobě pachatele nenechal krev. Ale jinak nic. Žádný vlas…"
" Thomas se asi nebránil, když po sobě pachatel nic nenechal." Skočil jí do řeči Greg.
"Důvod je prostý. Tohle přišlo z toxikologie. V krvi měl asi tři druhy různých sedativ a pár hypnotik k tomu. Kdyby mu nepodřezali žíly, nejspíš by do čtyřiadvaceti hodin zemřel na předávkování."
"Pacienti přeci nemají přístup k léčivům."
"To ne, ale víš, jak to chodí."
"Myslíš, že to byl někdo z nich?"
"Ne, ale nemůžeme jenom tak vyrukovat s tím, že vraždil nějaký pracovník léčebny."
"Sara má pravdu." Vložil se do hovoru Brass. "Viděls toho ředitele. Ten by si to jenom tak líbit nenechal."
Najednou se ozval pronikavý tón detektivova mobilu.
"Brass… rozumím…. Vyřídím jim to, za chvíli jsme tam." Potom se otočil k dvojici. "Máme další mrtvolu."
"V léčebně?"
"Jo. Přesně tam."
Když o dvacet minut později byli na místě, ředitel už byl na místě. A tentokrát i starosta města.
"Atmosféra houstne, panstvo." Procedil Brass mezi zuby a nasadil profesionální úsměv. Sara s Gregem si vyměnili výmluvné pohledy. Ve chvílích, jako byla tato, byli oba dva rádi, že pracují zrovna pro Grissoma-nebál se postavit se za své lidi a na lezení do zadku si nepotrpěl. Zatímco Brassův šéf ano. Mimo to byli kriminalisté ve vyšších vrstvách bráni jako podřadní zástupci zákona, o kterých se většinou říkalo, že dny tráví hrabáním se ve špíně města. Vtípků na jejich účet bylo dost a starosta byl proslulý několika z nich. A jeho věrní také. A tohle byl jeden z důvodů, proč se Sara i Greg zdrželi komunikace a úsměv by v jeho přítomnosti nasadili snad jen tehdy, kdyby sebou plácl na nejbližších schodech. K jejich smůle si jich ovšem postarší nevelký muž všiml. Greg byl naštěstí z obliga, protože ho k sobě volal David-bez jeho přítomnosti nemohl nic s tělem dělat. Sara musela zůstat; ať už proto, že nebyla očividně potřeba a nechtěla vypadat, jako že utíká, nebo proto, že nechat Brasse s nimi samotného, by byl kovaný podraz.
"Dobrý večer." Usmál se strojeně starosta.
"Dobrý večer." Opětoval Brass jeho pozdrav.
"Ani moc ne." Řekla Sara.
"Vy budete Sara Sidleová, že?"
Kriminalistka kývla hlavou a potom se odebrala za svým kolegou.
Ten mezitím nafotil místo činu a Sara se na chodbě potkala s nosítky, na kterých leželo tělo. Opět se jednalo o muže a zase o schizofrenika.
"Přijde ti to jako náhoda?" zeptal se Greg Sary, jen co ji spatřil ve dveřích.
"Nevím. Každopádně už máme potvrzené, že o pacienta se nejedná."
"Vážně? Jak to?"
"Podle toho, co mi říkal David, to bylo provedeno úplně stejně. A který duševně nemocný člověk by měl tolik rozumu, aby spáchal dvě identické vraždy?"
"Někteří nejsou tak hloupí." Ozvalo se jim za zády. Stál tam jeden ze zaměstnanců léčebny.
"Potřebujete něco?"
"Ne, jen jsem vám chtěl něco říct."
"A?"
"Tohle je uzavřená léčebna. Návštěvy v tomhle křídle nejsou povoleny. I když se někomu něco stane, nikdo to neví." Natáhl ruku a podal jim desky, Greg je otevřel.
"Co je to za fotky?" zeptal se.
"To jsou zdejší pacienti. Takhle je tu zřídili, když nechtěli dělat, co jim poručili."
"Kdo?"
"Všichni. Dali mě sem na praxi a očekávalo se ode mě, že nebudu nic dělat. Jako všichni přede mnou."
"Vy jste nám tedy zavolal?"
"Ano. Nejspíš by to jinak označili za sebevraždu."
"I tak by nás museli zavolat."
"Ale měli by čas zamést tady stopy."
"Zamést stopy?"
"Chtěl jsem vám to jenom říct, to je všechno. Nemusíte mi věřit. Ale podívejte se na provozní řád. Konkrétně na kolonku o výdeji léků personálu."
Když odešel, oba dva se na sebe podívali.
"Věříš mu?" zeptala se sara.
"Netuším. A ty?"
"Je fakt, že o tomhle ústavu jsem už leccos slyšela a že by to byly opěvné ódy, to se říct nedá."
"Řekneme Jimmovi, ať nám sežene povolení. Mrkneme se do těch složek."

Brass povolení sehnal ještě ten den a o hodinu později už kriminalisté na velitelství listovali celým pracovním řádem.
"Něco mám." Zvolala Sara ve chvíli, když už Greg začínal usínat. "Poslechni si tohle…: Veškerá léčiva jsou uzamčena v trezoru ve sklepu oddělení 5B. nejnutnější léčiva jsou potom dostupná personálu v sesterně. Obsahuji léky na uklidnění pacientů, stříkačky a bla bla bla… Žádná hypnotika. K lékům z trezoru, mimo jiné právě k hypnotikům, má přístup pouze vrchní sestra a odpovědná osoba; rozhodují o jejich vydávání a bla bla bla… Co tomu říkáš?"
"Že u nás mají pozvánku dva zaměstnanci."
"Vlastně jen jeden."
"Cože?"
"Vrchní sestra měla dovolenou. Je někde ve Wyomingu, v objektu fakt nebyla."
"Zavolám Jimmovi. Někde má jeho adresu."
Když dorazili do jeho bytu, kus od Stripu, byla všechna světla zhasnuta. Podezřelí nereagoval na výzvy a dveře neotevřel. Když Brassovi lidé vykopli dveře, nikdo v bytě nebyl. Alespoň to tak z počátku vypadalo. Když se detektivové dostali do ložnice, našli muže ležet na podlaze. Podřezal si žíly. Vedle něj ležela žiletka, úplně obyčejná, kterou seženete v každém obchodě.
"Vsadím se, že tam bude i krev předchozích obětí."
Sara přikývla. "Žádný dopis." Poznamenala.
"Jeho by se mi ani nechtělo číst." Odpověděl Greg s hořkostí v hlase. Sara ho pohladila po rameni. "Pojď, tohle byl dlouhý den."
Až když odcházeli z místnosti a pootevřeli dveře, záblesk světla osvítil krví napsaný text na podlaze těsně vedle těla. "Vyléčil jsem je" stálo tam. Kriminalisté si vymněnili pohled a pomalu vyšli ven. Tohle byla dlouhá noc. I na Vegas.
Tak jak se vám to líbilo? doufám, že ani. Když jsem tu povídku začínala psát, vůbec jsem nevěděla, jak budu pokračovat. Psala jsem ji přerušovaně, takže omluvte nějaké chyby :D a pak jsem najednou měla 4 stránky a do ted nevím, jak se mi to povedlo :D
A co myslíte, vyšla jsem ze cviku? Piště do komentářů :-*
P.S. Povídku chci věnovat Lilince a Míšovi - mým dvěma sluníčkům na cestě životem

Muž spáchal sebevraždu podle případu z CSI

21. srpna 2008 v 21:16 | Jannis |  ~ Zajímavosti
Informoval server novinky.cz 18. 7. 2008
Znalost televizních detektivek pomohla amerických policistům vyřešit jeden záhadný případ. Jako přes kopírák se totiž podobal epizodě z populárního seriálu Kriminálka Las Vegas. V březnu nalezli u silnice v Novém Mexiku Thomase Hickmana s prostřelenou hlavou.
Pětapadesátiletý muž z Texasu měl ústa přelepená lepicí páskou a vše nasvědčovalo tomu, že byl zavražděn. Následně však opodál na kaktusech objevili šest nebo sedm propíchnutých bílých balonků, na nichž visela pistole.
"Připomínalo to tu epizodu (Kriminálky Las Vegas), kde postava připevnila k balonkům naplněným héliem zbraň a doufala, že odletí pryč," vysvětlil poručík Rick Anglada, který se podílel na vyšetřování.
Na základě lékařského ohledání mrtvoly a těchto důkazů poté kriminalisté označili Hickmanovu smrt za sebevraždu.
"Neříkáme, že ten televizní pořad okopíroval. Nemůžeme vědět, zda tu epizodu skutečně viděl," zpochybnil Anglada přímou souvislost mezi způsobem jeho smrti a seriálem.
Podobnost s tímto dílem je podle něj ale zarážející. Důvody jeho činu policisté zatím neznají. Muž měl nicméně uzavřenou životní pojistku, která jeho ženě v případě manželova úmrtí zaručovala 388 000 dolarů (5,6 miliónu korun) nebo dokonce dvojnásobek, pokud by zemřel náhodně.

Las Vegas

21. srpna 2008 v 20:54 | Sara |  ~ Las Vegas
Las Vegas je největší město státu Nevada ve Spojených státech amerických. Rozkládá se na ploše 182,43 km² a má populaci 552 539 obyvatel. Bylo založeno roku 1905 a proslulo především svými kasíny. Do 80. let 20. století bylo městem mafie . Město je také známé svým nočním životem. Las Vegas je také známé zločinností.
Srdcem Las Vegas je Las Vegas Boulevard, respektive jeho část nazývaná The Strip dlouhá 7,2 km. V této části se nachází většina hotelových komplexů, které jsou zároveň i obřími kasíny. Nachází se zde 18 z 25 největších hotelů na světě.
Zajímavým dopravním prostředkem je Monorail , který však slouží pouze pro přepravu mezi hlavními hotely na The Strip. Cena jedné cesty je $ 2 a není nijak časově omezena. Celodenní pak stojí $ 5. Dopravu do jiných částí města zabezpečuje místní autobusová doprava. Rychlejší způsob cestování je však pomocí taxi, které však zastavuje pouze u velkých hotelů a na vyznačených místech.
Hotelové komplexy:
 • Mandalay Bay
 • Luxor
 • Excalibur
 • New York
 • MGM Grand
 • Monte Carlo
 • Project City center (termín dokončení 2009)
 • Planet Hollywood
 • Paris
 • Bellagio
 • Caesars Palace
 • Flamingo
 • The Mirage
 • The Venetian
 • Treasure Island
 • Wynn Las Vegas
 • Stratosphere
Las Vegas
poloha
souřadnice:36°11´s.š., 115°13´z.d.
nadmořská výška:610 m n. m.
stát:Spojené státy americké Spojené státy americké
federální stát:Nevada
okres:Clark Country
Las Vegas na mapě státu
rozloha a obyvatelstvo
rozloha:340 km2
počet obyvatel:552 539 (2006)
hustota zalidnění:1 604 obyv. / km²
správa města
starosta:Oscar B. Goodman
oficiální web:http://www.lasvegasnevada.gov/
(wikipedia.com)
The Strip

Nové rubriky

21. srpna 2008 v 20:30 | Jannis |  ~ Aktuality
Jak jste si možná všimli, objevily se tu nějaké nové rubriky. Ve většině z nich ještě žádný článek není, protože jsou tu chvíli. Teď vás s nimi seznámím....
~ ... tímto symbolem jsou označeny všechny rubriky, které nesouvisí s CSI Las Vegas.
* ... pouze rubrika Povídky
... pouze rubrika Bones
Nové rubriky pod lupou:
~ Něco o mě ... rubrika, která nepotřebuje komentář. Naleznete tam základní informace o mě.
~ Deníček x) xD ... něco jako internetový deníček. Budu tam dávat články, obsahující zajímavosti, co se mi staly... Školní rok se přeci jenom blíží.
~ Dobrovolnictví ... vzhledem k tomu, že jsem dobrovolník v nemocnici, tato rubrika by tu chyběla. BNudu tam dávat informace o dobrovolničení v MB a jiné, trochu obecnější informace pro každého. Zároveň všechna odvětví, ve kterých se můžete dobrovolníkem stát.
~ Hudba ... další rubrika, která nepotřebuje komentář. Jednoduše v ní najdete moje oblíbené interprety, mp3 ke stažení, přehrávače a pod.
~ Las Vegas ... zde najdete informace o Las Vegas-kdy a jak vzniklo, fotky a zajímavosti.
~ MHD :D :D :D ... tohle je čistě "osobní" rubrika (:D:D:D) z mého zájmu (že, Lilííí :-* :D) budou tam informace o MHD v Boleslavi-raději se nesnažte pochopit proč :D
~ Móda ... tady se dočtete o nejnovějších módních hitech, prohlédnete si hezké oblečení a doplňky, zároveň se dozvíte něco o líčení.
~ Pro holky ... rubrika, ve které si počtete o "holčičích věcech" :D
~ Pro kluky ... oblast určena klukům :D
~ Zajímavosti ... informace z domova i ze světa (:D), vše, co na první pohled zaujme.

Repeeec

20. srpna 2008 v 22:16 | Jannis
Ano, čtete správně. Jak už jsem se v jednom předchozím článku zmínila, čeká mě reparát z němčiny. A to už za 5 dní- v pondělí, 25. srpna v 10:00. Píšu to z několika důvodů:
: vám budu moc vděčná, když mi budete držet palce
: je to do jistě míry situace, která omlouvá, že tu nebudu těchto pět dní tak často
: pokud se mi to povede, budu tady jančit radostí :D:D:D
Žádný další důvod už mě nenapadá, ale tyhle jsou ty nejdůležitější. Učila jsem se, chodila na doučování, ale nervózní jsem stejně a to hodně. Protože už se to blíží a jde mi o to, jestli zůstanu na škole a ve svoji třídě. I když tam jsou lidé, kteří mi hodně ublížili a nebude jednoduché se s nimi vidět (třeba dnes jsem potkala jednoho spolužáka a on mě úplně ignoroval, ani neodpověděl na pozdrav), pořád jsou to lidé, se kterými jsem strávila poslední 4 roky a bez kterých si další 4 roky neumím představit. Většina z mého okolí (bohužel moje nej kamarádka ze třídy mezi ním nebyla) mi držela palce a nepřipouštěla, že bych rupla. a za to jsem jim moc vděčná :-*
děkuju, Sarííí

Něco o mě :)

20. srpna 2008 v 22:03 | Jannis
Většina z vás o mě už hodně věcí ví, ale teď je tady dáme hezky dokupy :) :D
Jméno: Jana
Přijmení: Abíková
Přezdívka: (vyberte si :D) Jannis, Sara, Juanita
Bydliště: Mladá Boleslav
Telefon: 777 67 33 99
E-mail: leptine@seznam.cz
Stačí :D? A ještě pár foteček....
..... z jednoho výletu, ale už je to dlouho-ještě jsem měla skoro černý vlasy (Lilinko, zrovna v tu chvíli jsem ti psala dopis, ale vzdala jsem to-byla jsem ve vlaku :D)
...... vypadám trochu divně :D v učebně výtvarky ve škole (se pozná, proč usínám)

By you

15. srpna 2008 v 11:38 | Sara |  ~ Aktuality
Říkala jsem si, že byste i vy měli rozhodovat o tom, co si tu přečtete. Samozřejmě je jasné, že chcete CSI :) ale pokud máte další seriály, filmy, hudbu.... , které/kterou tady chcete, tak to napište do komentářů :) uvítám všechny nápady :)
Jinak ve čtvrtek se pojedu projet (že, Lilinko :-* :D) a chtěla bych napsat nějakou povídku, takže by tu (snad) měla o víkendu být. Tak se mějte krásně a já sem jdu dát nějaké článečky :) Sara


Hodnocení fotek

14. srpna 2008 v 13:43 | Sara |  ~ Aktuality
Tak jsem se rozhodla, že udělám malinkatou změnu na blogu :)
najdete tu rubriku "Hodnocení fotek" . Jak jste asi pochopili, jde o velice jednoduchou věc. vždycky zveřejním článek s nějakou fotkou z CSI. A vy ji ohodnotíte-první příležitost dostala Sara s Gilem ( zde)
Hodnocení je jednoduché, do komentářů napiště známku. ale pozor, nesplést!
1.... nejhorší (strašná)
10... nejlepší (perfektní)
Tak do toho :) Sara

A David dělá, že nic nevidí :D

14. srpna 2008 v 13:35 | Jannis |  Gil a Sara
A OHODNOŤTE TUTO FOTKU! Od 1 do 10...

1.... nejhorší
10... nejlepší
piště do komentářů :)Slib je slib :)

14. srpna 2008 v 13:09 | Jannis |  ~ Aktuality
Tak jak jsem vám slíbila, jsem zpět :) máte tady jako dáreček na uvítanou novou grafiku :) doufám, že se vám líbí-piště do komentářů :)
a protože nám dávají krimču, vracím se na blog :) jenom si odskočím udělat reparát (ano, někdo se tady neučil něminu) a potom se budu blogu věnovat naplno :) repec dělám 25/08/ v 10:00, tak na mě prosím myslete, aby mi to dobře dopadlo :)
jdu prohledat internet a přidat nějaké fotečky :-* moc jste mi chyběli, Vaše Sara :)

Tak ahojky :)

2. srpna 2008 v 20:38 | Jannis |  ~ Aktuality
Dlouho jsme se "neviděli", přátelé :) :D
musím říct, že od doby, co jsem na tomhle blogu zveřejnila poslední článek, vůbec jsem tady nebyla. Takže se omlouvám, že jsem vůbec neodpovídala na komentáře a podobně.
Mám starosti se školou, takže prázdniny nejsou slavně. V září možná půjdu na operaci, z čehož plyne, že tu asi nebudu, protože se sotva pohnu :D podle toho, co jsem slyšela, spíš vůbec ne :D
Napsala jsem jednu povídku do soutěže, takže vám dám vědět, jak jsem dopadla :) zároveň budu něco psát i do Top dívky (někde se začít musí), takže i to tady zveřejním :) :D navíc jsem přemýšlela o tom, jak změnit blog. Takže pokud máte nějaké NÁPADY, pište je do komentářů :) mám momentálně zásek v psaní vzhledem k okolnostem a že toho mám prostě moc, takže jen co se to uklidní, něco napíšu :)
zároveń bych vás moc chtěla poprosit o pomoc. A to s hledáním jedný písničky. Jmenuje se Never Know a je od Boba Gentryho. Ti, co sledují Bones,vědí, o které je řeč :) pokud ji najděte, pošlete mi ji prosím na mail leptine@seznam.cz takže moc prosím a předem děkuji :-*
těším se, až se zase potkáme a děkuji, že máte tenhle web pořád rádi :)