Březen 2008

Další změna

29. března 2008 v 14:26 | Janas |  ~ Aktuality
Vážení a milí xD
vzhledem k tomu, že jsem tak neoficiálně vyhlásila měsíc změn na GSR xD tak tu pro Vás mám ještě jednu, ale ta se vám asi nebude moc zamlouvat.... Tkž se předem omlouvám xD
Založila jsem blog o Bones/Sběratelé kostí, ale novým blogům se moc dobře nedaří. Což mě nijak neodradilo xD. Spíš mě odradil fakt, že čím víc se snažím spustit jeden blog, tím mín se věnuji jinému-GSR.
A proto jsem se rozhodla, že blog o Bones "přesunu" sem.
Chápu, že se Vám to asi moc nelíbí, ale o CSI ani povídky nepřijdete a těm, kteří mají rádi Bones ještě udělám radost xD ale především nebudu muset zanedbávat GSR, jak tomu tedka pár měsícu bylo, což je na celé věci podle mě úplně největší plus.
Pokud by se Vám to nelíbilo, pochopím to. ale budu muset vymyslet náhradní plán a nerada bych, aby to skončilo u pozastavení GSR nebo jakéhokoli jiného mého blogu. Proto se mi to zdá jako dobrý kompromis. Pro Vás to má snad jedinou nevýhodu a to, že se budete muset prokousávat větším množstvím článků xD xD xD Ale to spolu snad nějak zvládneme
A pokud jste si dobře všimli, jsem solidně ukecaná, tkž to se mnou nebudete mít moc jednoduchý xD xD tak pokud chcete, ozvěte se mi na ICQ :-) 366-226-647 xD Ale připravte se na záplavu informací a vytlemenců xD
Tak se mějte hezky a napiště do komentářů Váš názor na tuhle přeměnu a jsáe pustím do práce :-)

Křičet do tmy I

22. března 2008 v 16:42 | Janas |  *Povídky-Kriminálka Las Vegas
18/03
Už pomalu začínalo svítat a v té nejspořádanější čtvrti města bylo slyšet snad i lehkého našlapování na ulici. Ticho probořilo až pravidelné vyťukávání podpatků. Potom se ozvalo slabé zaskřípání něčí branky a na pár minut byl klid. Ale najednou se ozval hlasitý výkřik, který jako zašlehnutí rozvířil hladinu klidné noci………
Nebylo sice obvyklé, že někdo v téhle čtvrti křičel, natožpak v noci, ale nikdo nic nedělal. Dokonce to ani nikoho neprobudilo. Všichni chodili a prožívali své všední dny jako by se vůbec nic nestalo. A i kdyby to někomu přerušilo jeho klidný spánek-co je divného na tom, že někdo křičí?!
28/03
Kriminalisté se pomalu rozcházeli na vcelku prázdném parkovišti před velitelstvím a unavenými hlasy si navzájem přáli dobrou noc. Byl to spíš termín, zdvořilostní fráze, vždyť už ani nesvítily pouliční lampy. Bylo to ale už na denním pořádku celé skupiny a oni neradi měnili své zvyky, i když je jedna taková změna právě čekala….
29/03
Toho večera se jim to zdálo jako běžná směna, snad jen trochu volnější. Zločinci si zřejmě užívali teplé noci někde v kasinech a byli líní jít si někam vyloupit banku, nebo snad někoho převést přes onen pomyslný most na druhý břeh, kde slunce nejspíš ani nezapadá a tudíž by tam ani celý Grissomův tým žádnou práci neměl…
Nic méně tento klid byl relativní a panoval jenom na jejich oddělení. Na práci pochůzkářů se teplá noc neprojevila, snad jenom, že jim bylo vedro, když honili pouliční gangy.
Ale kriminalisté byli zvyklí také na to, že nic netrvá dlouho. Určitě ne víc jak půl směny a tak krátce před půlnocí zaklepal Eckli na dveře Grissomovi kanceláře a nechal si svolat celý jeho tým do zasedačky.
30/03
Grissom i jeho lidé seděli na svých obvyklých místech a přemítali, co by jim asi Eckli mohl chtít. Bylo celkem jasné, že to příjemné nebude-on totiž Ecklík nikdy nenosil radostné zprávy. To by se totiž musel usmát a to bylo naprosto nereálné (pokud zrovna nevyhazoval někoho z nich anebo rovnou Grissoma..)..
"Tak Conrade, mohl by si nás už obeznámit s tím, proč si nás zavolal?" zeptal se ho Grissom s naprosto nezúčastněným výrazem, který si poslední týdny nasazoval jako masku každý večer, co nastupoval směnu.
"Jistě, Gile, chvilku strpení." Počkal ještě minutu, jako by je snad i chtěl dohnat k spánku a pak veledůležitě začal: "Na stole se mi začaly kupit stížnosti. Prý neodvádíte svou práci zrovna skvěle. A protože dosud, když jsem s tímto tématem začal, jste mi tvrdili, že je to z nedostatku lidí, rozhodl jsem se, že vám tuhle výmluvu už nebudu akceptovat."
"A to chceš udělat jak?" zeptala se ho Catherine, protože jím zformulovaná věta jí nepřišla moc smysluplná. A nebyla jediná..
"Zajistil jsem vám posilu."
V tu chvíli se probudil i Warrick, který měl ze své ruky tou dobou už celkem pohodlný polštář. Ne, že by jim tak moc vadilo, že mají posilu; někdy opravdu nestíhali; spíš je děsila představa, že ji vybral právě Eckli.
"A tu si vybíral ty osobně?" zeptala se ho poněkud šokovaně Sara.
"Nebuď moc drzá! Je to jedna z nejlepších kriminalistek v Severní Americe. Původně pracovala v New Yorku, ale když jsem ji obeznámil s naší situací, souhlasila, že k nám přestoupí."
Pokýval směrem ke dveřím, které se po chvíli otevřely. Stála v nich mladá žena, mohlo ji být nanejvýš třicet let. Měla blonďaté vlasy, které měla stažené do dlouhého ohonu se sponou ve vlasech. Její hnědé oči pomalu putovaly po překvapených tvářích všech přítomných. Byla oblečená v černém kostýmku s bílou halenkou, z které byl vidět pouze límeček a prví pár lesklých knoflíčků. Měla černé boty na podpatku, s nimiž byla ještě o pár centimetrů vyšší. Zlehka se usmívala a čekala, až Eckli rozrazí tuhle trapnou tichou chvíli. "Tohle je Samantha Johnsonová a ode dneška s vámi bude pracovat."
Po složitém seznamování byla celá tahle sešlost konečně rozpuštěná. Greg se nové kolegyně ujal a šel ji provést po laboratoři, protože ostatní pořád ještě zírali, jako by nikdy neviděli jiného člověka, než svůj odraz v zrcadle.
30/03 - o půl hodiny později
Grissom naštvaně rozrazil dveře Eckliho kanceláře.
"Příště, až budeš chtít doplňovat můj tým, mi laskavě dej vědět!" zasyčel na něj.
"Jsem tvůj nadřízený, nejsem ti povinován ohlašovat, co udělám a naopak."
"Myslel jsem, že jsme se na něčem dohodli…!"
"Ne, Gile! Na ničem jsme se nedohodli! Nelíbí se mi, že tu musím trpět tvé lidi, co si tu mermomocí držíš i když by potřebovali vystřídat, nebo při nejmenším přistřihnout křidélka! Ale beru to! Jenomže do výběru nových lidí si od tebe mluvit nenechám!"
"Jestli se neosvědčí, pošlu ji zpátky do New Yorku a to dost rychle."
"Ne, jestli se neosvědčí, pošlu ji tam sám tak rychle, že ani nestihneš kýchnout!"
31/03
S pár hodinovým odstupem jakžtakž všichni vychladli a mohli nastoupit na další směnu už relativně v klidu. Když došli do šatny, Samantha už tam stála.
"Ahoj." Řekla poměrně nejistě Saře a Nickovi.
"Ahoj." Oplatili ji pozdrav a ani oni nesršeli převahou, i když byli na "domácí půdě".
"Víte, tohle trapně ticho mě poněkud vyvádí z míry. Chápu, že asi nejste nadšení, ale.."
Nick nic neříkal, protože ani nevěděl co. Ale Sara, která tu přeci jenom není, až tak dlouho jí odpověděla.. "To není tvoje vina," od včerejška už si všichni (až na Grissoma) navzájem tykali, "ty nám nevadíš."
"No váš šéf se nadšeně netváří. A Catherine taky ne."
"Jemu nevadíš ty, ale to, že se s ním Eckli nedohodl včas. Kdyby tu byl kdokoli jiný, choval by se stejně-pokud by ho už dřív neznal, takže můžeš být v klidu. A co se týče Catherine, tak ta mě ze začátku taky neměla v lásce. Musíš ji prostě ukázat, že sem patříš a tohle místo si zasloužíš."
,To se snadno říká,' pomyslila si Sam, ,ale hůř se to praktikuje.'
"Já vím." Odpověděla ji Sidleová, když odcházela, jako by přesně věděla, co se jí teď honí hlavou…. Ale vždyť tu ona před pár měsíci stála a přesně tohle si říkala, když ji Warrick uklidňoval… ostatně… před chvílí to byla jeho slova, kterými se ji snažila naznačit, že je tu po právu….
Ale teď už zpátky k 18/03…. Protože každý křik si nakonec najde svého posluchače…

Tak snad se Vám tahle povídka líbila a doufám, že jste u ní vydrželi až do konce. Jinak to trochu vypadá jako kalendář, ale bude v tom lepší orientace, to pochopíte za chvíli sami ;-) Tkž se těšte na pokračování, co už mi lítá hlavou :-D xD Užívejte Velikonoc :-) A věnování.... No těm, co se umí radovat ze všeho, co jim další den přinese :-)


Můj oblíbený wall

15. března 2008 v 10:53 | Janis

Wally GSR

15. března 2008 v 10:52 | Janis |  Gil a Sara

Změna poprvé

15. března 2008 v 10:44 | Janis |  ~ Aktuality
Ahojky,
tak jak jsem slíbila je tu změna designu! Hezky rozjasněná, žádné smutné a tmavé barvy, prostě hezky jarní Ale kuřátka jsem si odpustila
Tak se jdu dát do nějakých článků, abych si taky zasloužila vaši návštěvnosti a věrnost
A abyste se mi taky zapojili aktivně do chodu blogu mi do komentíků napiště, JAK VNÍMÁTE VELIKONOCE? CO PRO VÁS ZNAMENAJÍ? CO BUDETE PODNIKAT O VELIKONOČNÍM PONDĚLÍ? Taková malá anketa Tak pište pište !

Odpovědi od pramene..

8. března 2008 v 22:44 | Janis |  ~ Aktuality
Tak jsem si všimla, že se tu kupí dotazy o budoucnosti tohoto blogu a samozřejmě o povídkách...
Povídky budou, jen co nasbírám nějakou inspiraci. Poslední dobou mi psaní moc nejde a když už se do toho konečně znovu dám, tak chci, aby to za něco stálo...
Co se týče toho, jestli tento blog ještě funguje, tak je řekněme pozastaven. Ptž nemám moc času a nechodím skoro ani na mé dvě další stránky, tak jsem sem nechodila vlastně vůbec. Za což se vám omlouvám
Ale abych se nevymlouvala, tak je to i proto, že kriminálka skončila a nějak nevím, co o ní sem už dávat...
Ale ted pár plánů do budoucna...
Samozřejmě nějaká ta povídečka
Chystám se zde zrekapitulovat poslední odvysílanou řadu a potom i ty další
A pár perliček jako překvápko včetně zcela nového designu
Tak se prozatím mějte a vydržte mi na příští články A chci vám poděkovat, že jste na tento blog nezanevřeli i přes komplikace s jeho provozem