Pár případů navrch

19. července 2007 v 10:54 | Sara |  *Povídky-Kriminálka Las Vegas
Jak je všem dobře známo, Grissom a jeho lidé jsou už od začátku nejlepšími kriminalisty ve Vegas, v Nevadě a na západě USA. No a druzí nej v USA. Jejich reputaci by znatelně zlepšilo a posunulo je k 1.místu v SA, kdyby se jim podařilo sehnat dva přístroje. Kvůli tomu, že jim chybí musí totiž často volat do laboratoře FBI. Jenže…známe to…prachy. Ani Ecklimu, ani Atwaterovi se nechtělo žádat o upravení rozpočtu a vyhrazení pár milionků dolarů. Vždyť pošta vyjde levněji. A krom toho-jejich starost to stejně není. Takže jediný vedoucí jiného oddělení, který se za Grissomův tým postavil. Jim Brass. A to bylo ve vysokých pozicích zvučné jméno. A když dáte dohromady Jima Brasse, odhodlaného detektiva, a Gila Grissoma, šíleného vědce, vznikne z toho nejmíň jednání. Kdo by také odolalo tak šarmantní dvojici…
Už se připozdívalo, všechna okna v budově policejního oddělení LV byla zhasnutá. Všechna, až na jedno…
"Jime. Tohle nemá cenu. Akorát si tím kazíš pověst."říkal právě Atwater.
"Ne. To ty. Jestli nám to vyjde, budeme mít tak šedesáti procentní šanci, že se naše laboratoř stane nejlepší ve Spojených státech. A z toho vyplývají jisté výhody i pro tebe."oponoval mu Jim.
"Vážně? Jaké například…"
"Budeme vyhledávané oddělení. Budou nám sem zasílat zase oni vzorky na případné analýzy. V politických kruzích budeme ještě známější než už jsme."
"Oceňuji tvou všestrannost, Jime, ale zdá se mi spíš, jako bys citoval Grissoma…"
"No, teď cituji Saru Sidleovou."
"To je fuk."
"Dej mi aspoň příležitost, aby ti to mohli vysvětlit a přednést sami."
"Tou jejich kriminalistickou řečí…?!"
Brass jen protáhl obličej.
"Dobře! Dobře! Přede mě nemusí. Naštěstí. Stejně se mě to vlastně netýká. Budou muset za zástupci města, nebo spíš státu, když jde o tolik peněz. Potom nevím kam. Ať ohromují někoho jiného, než mě."
"Díky."
"Mě neděkuj. Jime. Kdyby bylo po mém, zamítl bych to hned."
Když kriminalistům řekl, za kým byl, dala se předpokládat radostná reakce. Všichni se ale zasekli. Nebo se spíš ani "nerozjeli".
"Co se děje? Proč jste jak voskový figuríny?" zeptal se Jim.
"No…"začala Catherine."Teď jsme volali do té firmy od které měly ty přístroje být."
"A?"
"Řekli nám, že je stáhli z trhu. Místo toho nám nabídli dva výkonnější. Ale trochu dražší. A se slevou, dalo by se říct podstatnou, jsou ochotni nám prodat ještě jeden na audiovizuální analýzy. Ten by se nám taky docela hodil…"
"Jo, minulej Archimu dneska ráno vybouchnul."doplnila ji Sara.
"…a my jsme to přijali. Jako náhradu."
"No tak budete muset usilovat o to. To už se mě netýká."řekl Brass jednoduše.
"Jednat?"
"Domluvil jsem vám schůzku s těmi panáky shora."
"Teda! Díky!"Sara k němu přišla a dala mu pusu na tvář."Ah…promiň."
"Že je jeden z těch přístrojů pro tebe.?"
"Tak napůl."
"Do dnešní půlnoci musíte poslat Atwaterovi seznam lidí, co tam pojedou."
Potom šel i s Grissomem do kanceláře. Seděli tam spolu těžko říct jak dlouho přesně. Nic méně to bylo hóóódně dlouho, protože mezi tím stačil zbytek týmu dodělat papírování, dojít si na večeři a vrátit se zpátky. Tou dobou se už Grissom s Brassem loučili. Grissom potom zalezl zpátky do své kanceláře a Jim odešel s Vartannem pryč. Po čtvrt hodině si Gil zavolal "své kriminalisty" k sobě do kanceláře. Když už byli všichni a vyhodili Hodgese ven a přivolali Archiho, Griss začal.
"Trochu jsme s Jimem diskutovali, kdo by tam měl jet. Srovnáme si to… jeden z těch tří přístrojů je na audiovizuální analýzy a něco kolem toho, na což je tady expert Archi. Takže ty tam pojedeš určitě. Další, druhý přístroj, je na bakteriální DNA, takže je pro Miu a Grega. A poslední možné vybavení je na analýzy materiálů, takže bychom už nemuseli používat testy a databáze u FBI. V tom vynikáš ty, Saro. Takže vás máme kompletní. Dnes to posílám Ecklimu i Atwaterovi. A zítra večer jedete do Rena, protože pozítří začíná ten sjezd hlavounů kvůli měnící se mu rozpočtu. Nějaké dotazy?"
Nikdo žádné neměl, takže celou tu sešlost rozpustil…
"To snad nemyslíš vážně?!"rozeřval Eckli když se dostal k Sařině jménu."Vždyť tam tou svou problematickou povahou nadělá víc škody než užitku!"
"A koho jiného na to mám poslat když je na to nejlepší ona?!"
"Nevím! Pošli tam Willowsovou!"
"Ta má od zítřka volno. na týden"
"Tak ji zruš!"
"Tohle neudělám! A tuhle debatu končím. Sara tam prostě pojede! Ten seznam jsem už Atwaterovi poslal! A měnit ho nehodám!"
Pak odešel.
"Gile! Grissome!"řval na něj ze dveří.
"K noze."zašeptala za ním Mia.
"Říkala jste něco?!"
"Já? Ne."
"To doufám."
Jen co se otočil, protáhla Mia obličej a taky si museli jít sbalit. V půl osmé se sešli všichni čtyři na parkovišti před velitelství. Měli jet totiž autem. Vzali si Sařinu tahoe a nasedli. Řídit měl jako první Greg, na místě spolujezdce si sedla Sara a dozadu potom Mia a Archi. V kufru měli místo terénního vybavení a kartoték, nějaké jídlo, cédéčka a podklady k možnému novému vybavení. Sara se ještě rozloučila s Gilem a potom už vyjeli. Cesta jim měla trvat celou noc, pokud se budou řídit Eckliho pokyny. Ráno měli být na té poradě. Spíš dopoledne. Dvě hodiny jeli a potom zastavili na pumpě. Greg natankoval a Sara mezi tím šla něco koupit.
"Gregu, vystřídám tě v řízení."řekla když se vrátila.
"Díky, Saro."
"Ale za to vybírám hudbu."
"Já ještě nejsem unavenej. Zvládnu to."
"Fajn, ale stejně tam něco pustím."
Jeli další hodinu a všichni měli dobrou náladu. Navečeřeli se a celou cestu si povídali .aspoň Sara s Gregem. Smáli se a celá cesta se jim zdálo být v pořádku. Až do doby, kdy je zastavila jedna silniční hlídka.
"Dobrý večer."pozdravil je lehce vesele Greg.
"Dobrý. Mohl byste mi ukázat řidičský průkaz?"
Sanders mu ho podal.
"Byl byste tak laskav a otevřel kufr?"
"Já tam dojdu s tebou."řekla Sara a oba vyšli.
Když otevřeli kufr, strážník se nahnul a začal všechno prohledávat. Začalo trochu krápat.
"copak nemůžeme jednou zažít normální cestu?"zašeptala Sara Gregovi. Ten přikývl.
"Co je tohle?!" ukázal jim jednu složku plnou fotek z míst činů, vzorky krve a láhev fenolftaleinu. To jediné tam z pracovního vybavení zůstalo.
"Gregu? Co to?"ukázala Sara na vzorky.
"No jo…"
"Už vím. Asi jak jsem tenkrát dělala ty dvojité odběry. Musela jsem to tady zapomenout."
"Hm! Nechci vás rušit, ale mohl by nám to někdo vysvětlit? STŮJ!"
Začal najednou na Saru mířit pistolí, protože jak si dala ruce v bok, tak ji vykoukla její zbraň, kterou měla za opaskem.
"Klid! Já vám ukážu svůj služební průkaz. Jen se uklidněte."
"Nehýbejte se!"
"Prosím vás, nechte mě ukázat ten průkaz."
"Ne!"Ten mladík znejistil, jak Sara zajela rukou do kapsy u saka.
"Dost! Nechte toho!"
Slova mu už evidentně nestačila a jak mu cukla ruka, stiskl spoušť a trefil Saru do ramene.
"Co blbnete!"zařval Greg. A hned se otočilo na svou kolegyni. Chytil ji, jak se zakymácela. Ta rána vzbudila i Miu a Archiho, kteří spali v autě. Strážníci koukali na celou tu čtveřici. Ale hlavně na to, co Sara upustila, když ztratila vědomí. Byl to její služební průkaz.
"Trefili jste kriminalistku, vy pitomci! My jsme kriminalisté. Nevidíte to logo na autě. A majáček. Zavolejte 911!"
Když se Sara probudila, napadlo ji hned…"Znova už ne."
"Tak už jste se nám probudila. Buďte bez obav, všechno je v pořádku. Byla to jen povrchová rána. Můžete hned jít. Vaši kolegové na vás už venku čekají."
Sara vyšla ven a jediné, co po tom zranění zůstalo byla obvázaná levá ruka. Jen co ji její kolegové uviděli, vyřítili se k ní.
"Saro. Jak je ti?"
"No…v pohodě. Co ale ten cvok, co mě trefil?"
"Tak ten je teď na koberečku. Okamžitě jsme volali na velitelství."
"Sakra, máme skluz."
"Co?"
"No časový."
"Saro, ty v tý cestě chceš pokračovat?"
"Jo, náhodou chci. Vždy´t se mi nic přece nestalo."
"Né. Jen tě postřelil jeden horlivý nováček, ale to přece nic není."
"Já jedu. Vy nemusíte."
Bylo jasné, že pojednou s ní. No a tak na to Greg šlápnul a o pár hodin později už všichni obědvali v Renu. Zavolali, že se kvůli tomu zranění zpozdí až na 15:00.
Když Sara, Mia, Greg a Archi usedli na jim vyhrazená místa s podklady na kolenou, došlo jim, že jestli to dneska nevyjde, popel se bude sypat na jejich hlavy. Když vyšla celá "rada", čtveřice zakroutila hlavou. Jak mohli tihle hlavouni vůbec rozhodovat o vybavení, když o tom ani nic nevěděli? Las Vegas nemělo dost peněz, takže to musel případně zacálovat stát Nevada.
Jednání o rozpočtu začalo. Nejdřív tam půl hodiny mlel předseda o nesmyslech, seznamoval všechny přítomné. Potom přečetl plán jednání a zdůvodnil zpoždění. Potom se slova ujalo několik mužů po sobě, kteří zastupovali různé okresy a malá městečka. V půl šesté se ke slovu konečně dostali kriminalisté. První měl mluvit Greg s Miou, pak Archi a nakonec Sara.
"Mohli byste nás stručně obeznámit s účelem toho vašeho zařízení?"
Greg začal:"Je to přístroj na určování bakteriální DNA, model SGH-965x312. speciálně vyráběný pro kriminální laboratoře."
"V dnešní době závisí 63% testů DNA u vražd a napadení na BAD, bakteriální DNA a jeho analýze, dle hrubých odhadů a jeho analýze z laboratoří FBI."doplnila ho Mia.
"Do teď jsme museli všechny vzorky posílat do jiných laboratoří a některé vzorky se i cestou ztratily…"
"Dobře, pane Sandersi. Teď snad aby předstoupil váš kolega."
Archi pokračoval:"Jedná se o přístroj, model COT-712a369b, schopný zpracovat audiovizuální nahrávky. Zvukové i obrazové záznamy. I těžko poškozené. Dokáže odfiltrovat, vyčlenit různé části pásků a podobně. Ten minulý byl trochu starší model a vybouchl nám. Tenhle je skupina b a má v sobě program, zabraňující zničení paměti a zároveň je díky veliké kapacitě ukládat."
Poslední přednášela Sara…:"Je to přístroj, typ G12H936pb. Schopný analyzovat všechny materiály, ze všech databází, na které mu umožníte se připojit, nebo mu je nahrajete do paměti. Pokud mu nahrajete již analyzovaný vzorek, je schopen zjistit o jaká produkt se jedná…"
"V pořádku. Slyšeli jsme vaše návrhy a teď o tom budeme jednat. Dáme vám vědět."
"Dáte vědět?"
"Ano. Pošleme vám obsílku."
Čtveřice vyšla ven.
"To jsou parchanti!"
"Myslíte, že vůbec věděli o co jde?"
"Ne."řekli všichni svorně a vyšli ven. Vstříc dalším hodinám za volantem…
Tak a dopsala jsem J teď držím v druhé ruce telefon a píšu trochu zpomaleně :D :D :D ale jsou prázky a klid ale hlavně…DÁVAJÍ NÁM COMMITTED !!! !!! !!! a zrovna ve čtvrtek jdu k novýmu alergologovi.
a aby toho nebylo málo, tak se teď moje sestřička vrátila z pohřbu. Její bývalej spolužák spáchal sebevraždu kvůli známkám. To je hrozný L a jen kvůli tomu! A ještě ke všemu ho otec za známky zmlátil. To si může vyčítat do konce života!
no tak já budu končit a užijte si Committed !!! !!! !!!
Pa vaše Sarinka J
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Hanka Hanka | Web | 19. července 2007 v 10:59 | Reagovat

Ahojky,prosím sem v soutěži o nej blog...hlasoval(a) by si pro mě????Když jo tak na www.mellanie-olsen.blog.cz děkuju moc ;-)

2 Petra Petra | Web | 19. července 2007 v 10:59 | Reagovat

Ahoj!!

Pls hlasuj tady www.vystava2.wbs.cz v rubrice Hlodíci dole v zelené anketě pro 4.Pajik(hlasuje se po 20min.)BUdu moc ráda ,když mému krásnému králičku pošleš hlas ,protože všichni tam píší ,že nemá na 1místo a ,že je škaredý :O( a já je hci přesvědčit o opaku ,že na to 1místo se dostane pomoz mi.Předem mooooooccc děkujeme

3 *Sara* *Sara* | E-mail | Web | 19. července 2007 v 12:21 | Reagovat

Heeey!!!!Lidi???mě je fakticky líto,že nemáte hlasy,ale takhle je sfánět na poslední chvíli..a jěště k tomu na blogu okterý se vůbec nezajímáte!!

P.S. super povídka

4 Sara Sanders Sara Sanders | E-mail | Web | 19. července 2007 v 17:37 | Reagovat

JJ bezva povídka!!a na Committe se už moc těším:-*

Hanka+Petra:Jj takhle by se hlasy shánět neměly !!!!!!!!!!!!!!!

5 Cinka Cinka | Web | 20. července 2007 v 9:54 | Reagovat

Hurá, další povídky. To je super. Líbí se mi. :-))

6 MacS MacS | Web | 21. července 2007 v 14:04 | Reagovat

Máš super blog a tyhle povídky jsou ještě lepší.........já se na CSI moc nedívám(popravdě........viděla jsem jen 1. díl 5 řady) ale ty povídkyse mi dost líběj a vždycky je přečtu jednim dechem..........mno nic........jsou prostě super.....

7 anazuz anazuz | 21. července 2007 v 18:26 | Reagovat

Opět super Sári. :D Výborný povídky. :)

8 sara-webmasterka sara-webmasterka | E-mail | Web | 22. července 2007 v 15:51 | Reagovat

děkuju moc :) všem :)

a MacS-tobě ještě víc. těší mě, že se tyhle povídky líbějí i těm, kteří se na krimču nedívají :)

9 linkka linkka | E-mail | 23. července 2007 v 22:21 | Reagovat

to je naprosto dokonale

pls kdy budou dalsi?

ja se na ne moc tesim

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama