Červenec 2007

LIDIČKY!!!

31. července 2007 v 22:07 | Sara |  ~ Aktuality
Mno...
takže :)
to si vychutnám :D
mám pro vás děsně dobrou zprávu, což jste asi poznali podle toho, že jsem tady :) no ano :) mám zpátky na víkendy pc!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! a od zítřka budu plnit to, co jsem vám slíbila :)
jo a mám nové ICQ - 398-184-329
pusinky vaše Sarinka :)

Změna na tomhle blogu

19. července 2007 v 10:55 | Sara |  ~ Aktuality
Nebojte se, o nic zásadního nepůjde…
Jak ale všichni víte, poslední dobou se sem nedostanu skoro vůbec. Je to proto, že strejdovi krachnul comp a on ho ještě nedal opravit… ale jako náhradu, takové menší bolestné, za to, že tenhle blog pro vás poslední dobou zrovna horkým zdrojem informací nebyl, jsem se rozhodla, že jen co se sem pořádně dostanu, tak sem dám pár nových věcí :
  1. vytvořím tady Rubriku na přání , na které budu zveřejňovat to, co chcete a o co si mi napíšete.
  2. vytvořím rubriku Vaše rubrika , do které budu ukládat a zveřejňovat vaše díla (povídky…) prostě všechno, co mi vy pošlete a budete chtít zveřejnit. Budete se tak víc podílet na existenci a chodu blogisu J
  3. sepíšu sem děj všech dílů, které se odvysílaly a to od 1.řady J
  4. zveřejním sem všechny fotky (které najdu) z dílů, které jsem promeškala. A později snad i úplně všech od 1.-7. řady z mého oblíbeného zdroje J
Takže co vy na to? Snad se vám tenhle plán zalíbí. No a ještě jedna snad pro vás stejně dobrá zpráva jako pro mě J do Vánoc maximálně!!!budu mít internet každý den J takže tady budete mít kupu informací J mělo by to bát +- v říjnu, ale znáte rodiče ,) :D
Zatím pa a pusu Vaše Saruška J

Pár případů navrch

19. července 2007 v 10:54 | Sara |  *Povídky-Kriminálka Las Vegas
Jak je všem dobře známo, Grissom a jeho lidé jsou už od začátku nejlepšími kriminalisty ve Vegas, v Nevadě a na západě USA. No a druzí nej v USA. Jejich reputaci by znatelně zlepšilo a posunulo je k 1.místu v SA, kdyby se jim podařilo sehnat dva přístroje. Kvůli tomu, že jim chybí musí totiž často volat do laboratoře FBI. Jenže…známe to…prachy. Ani Ecklimu, ani Atwaterovi se nechtělo žádat o upravení rozpočtu a vyhrazení pár milionků dolarů. Vždyť pošta vyjde levněji. A krom toho-jejich starost to stejně není. Takže jediný vedoucí jiného oddělení, který se za Grissomův tým postavil. Jim Brass. A to bylo ve vysokých pozicích zvučné jméno. A když dáte dohromady Jima Brasse, odhodlaného detektiva, a Gila Grissoma, šíleného vědce, vznikne z toho nejmíň jednání. Kdo by také odolalo tak šarmantní dvojici…
Už se připozdívalo, všechna okna v budově policejního oddělení LV byla zhasnutá. Všechna, až na jedno…
"Jime. Tohle nemá cenu. Akorát si tím kazíš pověst."říkal právě Atwater.
"Ne. To ty. Jestli nám to vyjde, budeme mít tak šedesáti procentní šanci, že se naše laboratoř stane nejlepší ve Spojených státech. A z toho vyplývají jisté výhody i pro tebe."oponoval mu Jim.
"Vážně? Jaké například…"
"Budeme vyhledávané oddělení. Budou nám sem zasílat zase oni vzorky na případné analýzy. V politických kruzích budeme ještě známější než už jsme."
"Oceňuji tvou všestrannost, Jime, ale zdá se mi spíš, jako bys citoval Grissoma…"
"No, teď cituji Saru Sidleovou."
"To je fuk."
"Dej mi aspoň příležitost, aby ti to mohli vysvětlit a přednést sami."
"Tou jejich kriminalistickou řečí…?!"
Brass jen protáhl obličej.
"Dobře! Dobře! Přede mě nemusí. Naštěstí. Stejně se mě to vlastně netýká. Budou muset za zástupci města, nebo spíš státu, když jde o tolik peněz. Potom nevím kam. Ať ohromují někoho jiného, než mě."
"Díky."
"Mě neděkuj. Jime. Kdyby bylo po mém, zamítl bych to hned."
Když kriminalistům řekl, za kým byl, dala se předpokládat radostná reakce. Všichni se ale zasekli. Nebo se spíš ani "nerozjeli".
"Co se děje? Proč jste jak voskový figuríny?" zeptal se Jim.
"No…"začala Catherine."Teď jsme volali do té firmy od které měly ty přístroje být."
"A?"
"Řekli nám, že je stáhli z trhu. Místo toho nám nabídli dva výkonnější. Ale trochu dražší. A se slevou, dalo by se říct podstatnou, jsou ochotni nám prodat ještě jeden na audiovizuální analýzy. Ten by se nám taky docela hodil…"
"Jo, minulej Archimu dneska ráno vybouchnul."doplnila ji Sara.
"…a my jsme to přijali. Jako náhradu."
"No tak budete muset usilovat o to. To už se mě netýká."řekl Brass jednoduše.
"Jednat?"
"Domluvil jsem vám schůzku s těmi panáky shora."
"Teda! Díky!"Sara k němu přišla a dala mu pusu na tvář."Ah…promiň."
"Že je jeden z těch přístrojů pro tebe.?"
"Tak napůl."
"Do dnešní půlnoci musíte poslat Atwaterovi seznam lidí, co tam pojedou."
Potom šel i s Grissomem do kanceláře. Seděli tam spolu těžko říct jak dlouho přesně. Nic méně to bylo hóóódně dlouho, protože mezi tím stačil zbytek týmu dodělat papírování, dojít si na večeři a vrátit se zpátky. Tou dobou se už Grissom s Brassem loučili. Grissom potom zalezl zpátky do své kanceláře a Jim odešel s Vartannem pryč. Po čtvrt hodině si Gil zavolal "své kriminalisty" k sobě do kanceláře. Když už byli všichni a vyhodili Hodgese ven a přivolali Archiho, Griss začal.
"Trochu jsme s Jimem diskutovali, kdo by tam měl jet. Srovnáme si to… jeden z těch tří přístrojů je na audiovizuální analýzy a něco kolem toho, na což je tady expert Archi. Takže ty tam pojedeš určitě. Další, druhý přístroj, je na bakteriální DNA, takže je pro Miu a Grega. A poslední možné vybavení je na analýzy materiálů, takže bychom už nemuseli používat testy a databáze u FBI. V tom vynikáš ty, Saro. Takže vás máme kompletní. Dnes to posílám Ecklimu i Atwaterovi. A zítra večer jedete do Rena, protože pozítří začíná ten sjezd hlavounů kvůli měnící se mu rozpočtu. Nějaké dotazy?"
Nikdo žádné neměl, takže celou tu sešlost rozpustil…
"To snad nemyslíš vážně?!"rozeřval Eckli když se dostal k Sařině jménu."Vždyť tam tou svou problematickou povahou nadělá víc škody než užitku!"
"A koho jiného na to mám poslat když je na to nejlepší ona?!"
"Nevím! Pošli tam Willowsovou!"
"Ta má od zítřka volno. na týden"
"Tak ji zruš!"
"Tohle neudělám! A tuhle debatu končím. Sara tam prostě pojede! Ten seznam jsem už Atwaterovi poslal! A měnit ho nehodám!"
Pak odešel.
"Gile! Grissome!"řval na něj ze dveří.
"K noze."zašeptala za ním Mia.
"Říkala jste něco?!"
"Já? Ne."
"To doufám."
Jen co se otočil, protáhla Mia obličej a taky si museli jít sbalit. V půl osmé se sešli všichni čtyři na parkovišti před velitelství. Měli jet totiž autem. Vzali si Sařinu tahoe a nasedli. Řídit měl jako první Greg, na místě spolujezdce si sedla Sara a dozadu potom Mia a Archi. V kufru měli místo terénního vybavení a kartoték, nějaké jídlo, cédéčka a podklady k možnému novému vybavení. Sara se ještě rozloučila s Gilem a potom už vyjeli. Cesta jim měla trvat celou noc, pokud se budou řídit Eckliho pokyny. Ráno měli být na té poradě. Spíš dopoledne. Dvě hodiny jeli a potom zastavili na pumpě. Greg natankoval a Sara mezi tím šla něco koupit.
"Gregu, vystřídám tě v řízení."řekla když se vrátila.
"Díky, Saro."
"Ale za to vybírám hudbu."
"Já ještě nejsem unavenej. Zvládnu to."
"Fajn, ale stejně tam něco pustím."
Jeli další hodinu a všichni měli dobrou náladu. Navečeřeli se a celou cestu si povídali .aspoň Sara s Gregem. Smáli se a celá cesta se jim zdálo být v pořádku. Až do doby, kdy je zastavila jedna silniční hlídka.
"Dobrý večer."pozdravil je lehce vesele Greg.
"Dobrý. Mohl byste mi ukázat řidičský průkaz?"
Sanders mu ho podal.
"Byl byste tak laskav a otevřel kufr?"
"Já tam dojdu s tebou."řekla Sara a oba vyšli.
Když otevřeli kufr, strážník se nahnul a začal všechno prohledávat. Začalo trochu krápat.
"copak nemůžeme jednou zažít normální cestu?"zašeptala Sara Gregovi. Ten přikývl.
"Co je tohle?!" ukázal jim jednu složku plnou fotek z míst činů, vzorky krve a láhev fenolftaleinu. To jediné tam z pracovního vybavení zůstalo.
"Gregu? Co to?"ukázala Sara na vzorky.
"No jo…"
"Už vím. Asi jak jsem tenkrát dělala ty dvojité odběry. Musela jsem to tady zapomenout."
"Hm! Nechci vás rušit, ale mohl by nám to někdo vysvětlit? STŮJ!"
Začal najednou na Saru mířit pistolí, protože jak si dala ruce v bok, tak ji vykoukla její zbraň, kterou měla za opaskem.
"Klid! Já vám ukážu svůj služební průkaz. Jen se uklidněte."
"Nehýbejte se!"
"Prosím vás, nechte mě ukázat ten průkaz."
"Ne!"Ten mladík znejistil, jak Sara zajela rukou do kapsy u saka.
"Dost! Nechte toho!"
Slova mu už evidentně nestačila a jak mu cukla ruka, stiskl spoušť a trefil Saru do ramene.
"Co blbnete!"zařval Greg. A hned se otočilo na svou kolegyni. Chytil ji, jak se zakymácela. Ta rána vzbudila i Miu a Archiho, kteří spali v autě. Strážníci koukali na celou tu čtveřici. Ale hlavně na to, co Sara upustila, když ztratila vědomí. Byl to její služební průkaz.
"Trefili jste kriminalistku, vy pitomci! My jsme kriminalisté. Nevidíte to logo na autě. A majáček. Zavolejte 911!"
Když se Sara probudila, napadlo ji hned…"Znova už ne."
"Tak už jste se nám probudila. Buďte bez obav, všechno je v pořádku. Byla to jen povrchová rána. Můžete hned jít. Vaši kolegové na vás už venku čekají."
Sara vyšla ven a jediné, co po tom zranění zůstalo byla obvázaná levá ruka. Jen co ji její kolegové uviděli, vyřítili se k ní.
"Saro. Jak je ti?"
"No…v pohodě. Co ale ten cvok, co mě trefil?"
"Tak ten je teď na koberečku. Okamžitě jsme volali na velitelství."
"Sakra, máme skluz."
"Co?"
"No časový."
"Saro, ty v tý cestě chceš pokračovat?"
"Jo, náhodou chci. Vždy´t se mi nic přece nestalo."
"Né. Jen tě postřelil jeden horlivý nováček, ale to přece nic není."
"Já jedu. Vy nemusíte."
Bylo jasné, že pojednou s ní. No a tak na to Greg šlápnul a o pár hodin později už všichni obědvali v Renu. Zavolali, že se kvůli tomu zranění zpozdí až na 15:00.
Když Sara, Mia, Greg a Archi usedli na jim vyhrazená místa s podklady na kolenou, došlo jim, že jestli to dneska nevyjde, popel se bude sypat na jejich hlavy. Když vyšla celá "rada", čtveřice zakroutila hlavou. Jak mohli tihle hlavouni vůbec rozhodovat o vybavení, když o tom ani nic nevěděli? Las Vegas nemělo dost peněz, takže to musel případně zacálovat stát Nevada.
Jednání o rozpočtu začalo. Nejdřív tam půl hodiny mlel předseda o nesmyslech, seznamoval všechny přítomné. Potom přečetl plán jednání a zdůvodnil zpoždění. Potom se slova ujalo několik mužů po sobě, kteří zastupovali různé okresy a malá městečka. V půl šesté se ke slovu konečně dostali kriminalisté. První měl mluvit Greg s Miou, pak Archi a nakonec Sara.
"Mohli byste nás stručně obeznámit s účelem toho vašeho zařízení?"
Greg začal:"Je to přístroj na určování bakteriální DNA, model SGH-965x312. speciálně vyráběný pro kriminální laboratoře."
"V dnešní době závisí 63% testů DNA u vražd a napadení na BAD, bakteriální DNA a jeho analýze, dle hrubých odhadů a jeho analýze z laboratoří FBI."doplnila ho Mia.
"Do teď jsme museli všechny vzorky posílat do jiných laboratoří a některé vzorky se i cestou ztratily…"
"Dobře, pane Sandersi. Teď snad aby předstoupil váš kolega."
Archi pokračoval:"Jedná se o přístroj, model COT-712a369b, schopný zpracovat audiovizuální nahrávky. Zvukové i obrazové záznamy. I těžko poškozené. Dokáže odfiltrovat, vyčlenit různé části pásků a podobně. Ten minulý byl trochu starší model a vybouchl nám. Tenhle je skupina b a má v sobě program, zabraňující zničení paměti a zároveň je díky veliké kapacitě ukládat."
Poslední přednášela Sara…:"Je to přístroj, typ G12H936pb. Schopný analyzovat všechny materiály, ze všech databází, na které mu umožníte se připojit, nebo mu je nahrajete do paměti. Pokud mu nahrajete již analyzovaný vzorek, je schopen zjistit o jaká produkt se jedná…"
"V pořádku. Slyšeli jsme vaše návrhy a teď o tom budeme jednat. Dáme vám vědět."
"Dáte vědět?"
"Ano. Pošleme vám obsílku."
Čtveřice vyšla ven.
"To jsou parchanti!"
"Myslíte, že vůbec věděli o co jde?"
"Ne."řekli všichni svorně a vyšli ven. Vstříc dalším hodinám za volantem…
Tak a dopsala jsem J teď držím v druhé ruce telefon a píšu trochu zpomaleně :D :D :D ale jsou prázky a klid ale hlavně…DÁVAJÍ NÁM COMMITTED !!! !!! !!! a zrovna ve čtvrtek jdu k novýmu alergologovi.
a aby toho nebylo málo, tak se teď moje sestřička vrátila z pohřbu. Její bývalej spolužák spáchal sebevraždu kvůli známkám. To je hrozný L a jen kvůli tomu! A ještě ke všemu ho otec za známky zmlátil. To si může vyčítat do konce života!
no tak já budu končit a užijte si Committed !!! !!! !!!
Pa vaše Sarinka J

Repeat

19. července 2007 v 10:54 | Sara |  *Povídky-Kriminálka Las Vegas
Byl to už měsíc od toho napadení, měsíc co už spolu Sara s Gilem žili v novém bytě. Měsíc už bylo všechno v pořádku. To se ale zvrtlo když si Sara vzpomněla, že musí něco vyzvednout z jejich minulého bytu, kde ji napadli. Grissom to chtěl zařídit sám, ale Sidleová zastávala názor, že se s tím musí vypořádat a nechce skončit tak, že bude přeskakovat spáry v chodníku.
Když vešla dovnitř, všechno se jí to vrátilo. Jako by všechny ty modřiny začaly znovu tak ukrutně bolet. Uvědomovala si, že měla štěstí. A že ho teď možná pokouší. Bylo zvláštní, jak instinktivně odjistila služební zbraň z pouzdra. Potom přešla ke kuchyni. Sehnula se a když se znovu narovnala, stál za pultem ON! Upustila to, co držela v ruce a vytáhla si pistoli. Namířila ji na něj.
"Ale, Saro, polož to. Chyběla si mi."řekl hnusným, slizkým hlasem, který se ji hnusil. Poprvé na ni promluvil a o moc teda nepřišla.
"Ty mě ne."
"To mě mrzí."
Smůla. Stůj! Ještě krok a bude ten poslední!"
"To bys neudělal."
"Vážně?! Vsaď se! Můžeme to zkusit."
"Neohrozila by si přece svoje dítě."
"O čem to mluvíš?!"
"Díval jsem se do tvé karty z nemocnice. Celou dobu jsem byl kolem."
"O co ti jde?! Proč já?!"
"Už od tvého projevu v televizi jsem sledoval každý tvůj krok, Saro Sidleová."
"Nikdy se mi tohle jméno tak nehnusilo!"
"Ani když se tak jmenovala jedna vězeňkyně z roku 1984?"
"Ano tehdy!"
"A když si musela chodit pro pěsti od opilého otce?"
Sara mlčela, jen pokývala hlavou.
"Vím toho o tobě víc než někteří tvý kolegové."
"A po mě chceš jako co?!"
"Chci, aby si byla už pořád semnou."
"A proto si mě zmlátil?!"
"Bránila ses. Byla si zlobivá."
"Vy jste šílenec."vydechla.
"Co se stalo? Už mi netykáš? Komu chceš volat? Tomu cvokovi?"
"Co je vám po tom?"
"Přece nás teď nikdo nebude rušit."
"Nepřibližujte se ke mně!"
"Snad by si mi nic neudělal. Tohle už jsem probrali…"
"Asi ne dost jasně. Au…"
Najednou se chytla za břicho a trochu se jí podlomila kolena. Toho využil a sebral jí pistoli. Hodil Saru na ten gauč, na kterém ji zmlátil posledně. Jenže nevěděl, že Sara stihla Grisse vytočit a že ten teď slyší všechno, co se tam v místnosti děje. Hned se tam i s ostatními rozjel. FBI šla do bytu jako první. Tou dobou už Saru svázal, stihl jí dát znovu pěstí, obnovit staré popáleniny a opět způsobit lehký šok. Ve chvíli, kdy ji začal rozepínat knoflíčky od košile dovnitř vpadnul Jack, Miles a Dimitrius. Když se jim pokusil zdrhnout, Miles ho střelil do nohy. Jenže tou dobou už byl u okna, takže když tratil rovnováhu, vypadnul ven z pátého patra rovnou na Boulevard. Jack mezi tím rozvázal Saru. Když se ve dveřích objevil Grissom, nebo spíš když ho tam Dimitrius konečně pustil, rozběhla se k němu a objala ho.
"Tak moc si mi chyběl, miláčku."zašeptala mu. Potom se jí zamotala hlava, chytla se za břicho a omdlela. Grissom ji zachytil.
"Zavolejte sanitku!"
Opět ji přijala stejná lékařka. Když vyšla ven od Sary z pokoje, začala odpovídat dřív, než se ji vůbec stačil Grissom na cokoliv zeptat.
"Byla to jen nevolnost, způsobená tím stresem a navíc…v tomhle stavu je to normální."
"V tomhle stavu?"zeptal se Grissom nechápavě.
"Ano."podívala se na něj káravě."V tomhle stavu."Odešla pryč a Grissom vešel i s kytkou k Saře do pokoje. Seděla tam i Sue.
"Saruško, jak je ti?"
"Už líp. Je pravda…no…že je po něm?"
"Ano, je to pravda."
"Uf…no a co u tebe? Ty kytky jsou krásný. Děkuju."
"Nemáš zač. krásné květiny pro krásnou ženu. Víš, Sari…teď mi řekla doktorka, že byla tahle nevolnost v tvém stavu normální. Tvém stavu? Co to…?"
"To nic. Asi jen ten stres."
Podívala se na Sue a ta se jen trošinku usmála a sklopila svůj pohled k zemi. Holt…ani Grissom nemusí a NE ví všechno…
Tak a je konec!!! Pro dnešek s povídkama taky!!! protože už bych asi vybouchla. Mám totálně vypálený oči :D :D :D a ještě ke všemu se asi už nezvednu, protože jsem ztuhlá :D :D :D a zrovna mi hraje do uší Stan.mp3 kde řve jedna ženská a potom ji někdo utopí a celou píseň tam brousej kudlu. :D :D :D to je super song. Dido s Eminem J
No tak se mějte supíííííííííííííííííííííííííííííííííííííík, užívejte prázdnin a těším se na vás zase někdy v knihovně města Mladá Boleslav :D :D :D hned příští týden :D :D :D
Chtěla bych vás moooooooooc poprosit, abyste na mě mysleli až půjdu do toho centra J je to pro mě fakt moc důležitý J děkuju :-*
A tahle :-* je pro Lilinku, vás nej kámoši, CSI LV a Sue a taky pro Patricka . a pro všechny neslyšící. Začínám být vděčná i za to "astma".
Papapa vaše webmasterka Sara :-*

Kruté následky

19. července 2007 v 10:53 | Sara |  *Povídky-Kriminálka Las Vegas
Vegas pomalu usínalo a noční směna prodnešek končila. Za pár hodin už měli Saru pustit z nemocnice. Původně pro ni chtěl jet Grissom, ale když všichni odcházeli, Eckli je zastavil kvůli případu. Věděl, že má jet Gil pro Sidleovou. Takže pro ni zajela Sue.
Hned co se vrátila, začal od ní Grissom zjišťovat nejnovější informace o zdravotním stavu jeho milované.
"Má hodně modřin a pořád je trochu v šoku. Tohle mi dala její lékařka."
"Co je to?"
"Předpisy na její léky."
"Díky."
"Nemáte zač. na téhle adrese jsem ji vysadila."
Byla to adresa Gilova bytu. Takže se tam okamžitě rozjel. Když otevřel dveře, Sidleová stála v kuchyni a dívala se na jejich společnou fotku. Nevšimla si ho. Přešel k ní, položil ji ruku na rameno. Kriminalistka sebou prudce cukla, až z toho upustila tu fotku.
"Sari, to je v pořádku."
Žena se sehnula, aby posbírala střepy. Když si položila do dlaně ten nejdelší, stiskla ho příliš pevně a pořezala se.
"Miláčku."Grissom ji to chtěl ošetřit, ale jen co se ji dotknul, zase ucukla.
"Saro, co…"
"Promiň. To…to nic…není."
Když vstávala, rukávy se ji trošku vyhrnuly a na zápěstích vynikly pohmožděniny, jak pevně ji násilník držel. Jako by od pout. Jen co si Sara všimla, že to Grissom pozoruje, stáhla si rukávy zase dolů a otočila se. Kriminalista vstal, přešel k ní a za ruku ji chytil. Opět sebou cukla.
"Saro."
"Gile, prosím tě, pusť mě."
"Ale co…"
Vytrhla se mu a odběhla pryč. Zamkla se v koupelně. Opřela se o vanu, rozklepala se a začala brečet. Gil to slyšel přes dveře.
"Sarinko, prosím…chci s tebou jen mluvit. Už se tě ani nedotknu, jestli ti to vadí. Prosím."
O půl hodiny později, kdy na ni mluvil, vyšla ven. Ale z jiného důvodu. Vzala si jen tašku a potom se na něj otočila.
"Já jsem si sem vlastně jen přišla pro věci."
"Co?"
"Na čas půjdu bydlet jinam. Se Sue už jsem se na tom dohodla."
"Ale…"
"Gile. Poprvé tě o něco opravdu moc prosím."
Pak odešla. Grissom se vyřítil po chvíli ze dveří, ale jen viděl, jak ji Jack odváží pryč. Rozjel se na velitelství a naštvaný vběhl ke Sue.
"To jste mi zapomněla říct, že u vás bude Sara bydlet, co?!"
"Chtěla vám to říct sama. Nechci se mezi vás plést."
"Jo takhle! A to považuješ nabídku bytu jako nemíchání se?! To není moc logické!"všichni už se po nich začali dívat. V zápalu hádky si začali tykat.
("Poslouchej mě, chvíli, prosím…"
"Ne! To ty poslouchej mě! Chtěl jsem ji pomoct, být ji nablízku! Chtěl jsem, aby věděla, že ve mně má oporu! Že se na mě může spolehnout! A jak moc ji miluji!"
"Počkej, prosím, nestačím ti odezírat."
"Fajn!"Grissom ji to všechno vyznakoval, ale moc nezpomalil. Když vyznakoval i tu poslední větu, Sue se lehounce usmála.
"Nemyslíš ale, že to lépe pozná, když ji to řekneš sám."
"Jak, když se k ní ani nemůžu přiblížit…?"
"Tím, že na ni nebudeš tlačit. Musí poznat, že v tobě má oporu. Že když tě potřebuje, jsi tady, ale netlač na ni."
Grissom chvíli stál a mlčel. Potom"řekl" ´děkuji´a ´promiň´a odešel pryč.
"Gile,"vyběhla za ním agentka."nechoď za ní. Bude to jenom horší."
"Co mám ale dělat?"
"dát ji čas."
"Nemůžu bez ní být."
Odešel. Sue tam ještě chvíli stála a potom s Jackovým dovolením odjela pryč. Za Sarou. Když vešla dovnitř, kriminalistka právě seděla na balkóně a držela v ruce zarámovanou fotku jí a Gila. Když se před ní postavila Sue, podívala se na ní uslzenýma očima a začala mluvit.
"Víš…nevím, jak z toho všeho ven. Miluju ho už od doby, co jsem ho poznala. Překonali jsme toho spolu už tolik. Tak moc ho potřebuju, ale prostě nemůžu. Tak moc mě to všechno štve. Vím, že to bez něj nezvládnu…nezvládnem. Nejradši bych za se za ním rozběhla a objala ho. Vrhla se mu kolem krku a zašeptala, jak strašně moc ho miluju. Že bez něj nemůžu být. Že mi na nikom nezáleží tak, jako na něm…"potom se jí zlomil hlas a začala brečet. Vzpomněla si na všechny ty chvíle, co spolu prožili…jak mu poprvé vyprávěla o své rodině, na jeho zoufalý pohled, když ji tenkrát chytil ten cvok, když pro ni přijel na záchytku…když ji řekl, že se zajímá o krásu od doby, co potkal ji… … … Sue ji chytila za ramena a začala.
"Saro, ale on tohle všechno přece ví. Když se od tebe vrátil, tak za tebou zase strašně moc chtěl jet. Ty si jeho smysl života. No tak, běž za ním, jestli pro tebe tolik znamená…"
"Ale já to nedokážu."
"Dokážeš všechno, co dokázat chceš. To mi říkal táta."
V tu chvíli se Sidleová zvedla, otřela si oči.
"Dala bys mi, prosím, klíčky od auta?"
Agentka jí je podala-bylo jasné, kam chce jet. Jenže Sara ani nevěděla, kde vlastně Griss je. V práci neměl být-protahovali směnu. Zajela k němu do bytu, kde se viděli naposledy. Odemkla si a vešla dovnitř. Grissom seděl v křesle hned u okna. Když slyšel cvaknutí dveří, prudce se otočil.
"Saro…zapomněla si něco?"
"Ano."přešla k němu."Tebe."
"To nechápu."
"Je mi to všechno strašně moc líto, Gile. Potřebuju tě. Víc než kohokoliv jinýho."
V tu chvíli se už neudržel a objal ji. Nestalo se ale to, co očekával. On i Sara. Neucukla. Když ji tam tak držel v náručí, měla pocit, že se ji už nic nemůže stát. ale ne nadlouho…
"Mám pro tebe jistou zprávu, Sari."
"Ó, jakou?"
"Koupil jsem nový byt. Ten, o kterém jsme tenkrát uvažovali."
"S tím velkým balkónem a výhledem na většinu Vegas?"
"Přesně ten."usmál se. Ona měla ale lehce zadumaný výraz.
"Chápu, že se nebudeme stěhovat hned. Počkáme. Záleží to na tobě."
"O to nejde."
"Aha…ale…tak o co teda?"
Pokrčila rameny a usmála se."Jen doufám, že je tam jeden úplně volný pokoj."
No a tak už máme za sebou další pěknou povídku. Když jsem dopisovala tenhle závěr, poslouchala Goodbye.mp3, tak jsem si vzpomněla, jak jsem nejdůležitější osobě v mém životě (pokud nepočítám Lilinku, vás a CSI LV, nebo Sue…) řekla o tý základce. Nevím proč jsem si na to vzpomněla. Je to divný, jak vám něco připomene důležitý okamžiky ve vašem životě…
Zrovna včera jsem si vzpomněla, že strašně moc chci sehnat medailonek svýho svatýho. Pro mě je to sv.Michal-patron všech policistů. Chtěla bych ho strašně moc sehnat, ale nevím kde L :´( a moc mě to mrzí. Chci mít u sebe něco, co mi bude dávat sílu až mi bude nejhůř. Něco, v co věřím. Protože o ničem jiném to není. Sílu dává víra. Síla a moc je z víry. Nikdy nezapomenu, jak jednoho ducha posilovala právě síla z těch, kteří v něj věřili. A tím se dal zničit. Já mám zatím, !!!ZATÍM!!!, "jen" nábojnici. Našla jsem ji když jsem šla jednou ze školy a dala si ji na krk. To je můj talisman a svým způsobem i "ztělesnění" mýho sv.Michala. něco, co mi dává sílu…
No tak se mějte a já jdu přepsat tu poslední povídku. Je kraťounká, ale po tomhle to snad nebude vadit. Činila jsem se, ne??? J
Vaše webmasterka Sara :D

Committed

9. července 2007 v 11:50 | Sara |  Každý čtvrtek
Název dílu: Committed
Datum: 19.7.2007
Foto:
Click to view full size image
Click to view full size image
Click to view full size image
Click to view full size image
Click to view full size image
Click to view full size image
Click to view full size image
Click to view full size image
Click to view full size image
Click to view full size image
Click to view full size image
Click to view full size image
Click to view full size image
Click to view full size image
Click to view full size image
Click to view full size image
Click to view full size image
Click to view full size image
Click to view full size image
Click to view full size image
A máte tady k tomu i DISKUSY Užijte si ho moooooooooc!!!!!!

Krutá nevinnost

9. července 2007 v 11:44 | Sara |  *Povídky-Kriminálka Las Vegas
"Dnes okolo desáté večer informovalo kriminální oddělení Las Vegas o tragické události, která se udála v severní části města. Někdo brutálně zavraždil třicet jeptišek v místním nově opraveném klášteře. Na případ bylo uvaleno informační embargo."
Nedala se pustit televize, aniž byste neviděli tuhle zprávu. Kriminalisté to ale nepotřebovali, vždyť v tom klášteře byli pět a půl hodiny. A do teď tam ještě Sara s Gregem je. Tiskové prohlášení i přes embargo, Eckli naplánoval do hlavního vysílacího času.. výběr kriminalisty nechal na Gilovi.
"Catherine, půjdeš tam ty."
"Na mě zapomeň. Lindsey má dneska něco ve škole, o to nemůžu přijít. Promiň."
"Nemám koho s tvou hodností tam poslat."
Všichni ostatní přihlíželi.
"Tak tam pošli Nicka, ten je pode mnou."
"Byl to klášter. Kdyby o tom hovořil muž, vlna protestů za strany věřících se o to zvýší. Potřebuji ženu."
V tu chvíli se všichni otočili na Saru, která se zakuckala jak upíjela kafe.
"Na mě ani nemysli, jestli nechceš totální trapas."
"Conrad jistě rád pomůže."
"Co?! On tam bude taky?!"
Gil přikývl.
"ani náhodou!"
"Přece mu to potěšení nedaruješ."nabádal ji Warrick."Dej mu to i za mě."měl na mysli, jak do nich ryl-do Sary kvůli pití a do něj kvůli výherním automatům.
No a tak seděl Eckli v sedm večer, se Sarou po boku, v televizním studiu.
"Dobrý večer."začala celou show moderátorka."Vítám vás při dnešním vysílání a to i s hosty. Do dnešního přímého přenosu přijal pozvání vedoucí kriminální laboratoře, Conrad Eckli, dobrý večer…"
"Dobrý večer."
"…a také vynikající kriminalistka z excelentního týmu Gila Grissoma, slečnu Saru Sidleovou, i vám dobrý večer."
"Krásný večer."
"Důvod, proč jste tady je myslím všem našim divákům jasný. Přesto by to stálo za krátké zopakování. "
Slova se ujal Eckli.
"Včera v noci někdo brutálně zavraždil třicet jeptišek v klášteře v severní části Las Vegas…"
"Děkuji za shrnutí. Conrade. Podrobnosti, na které se embargo nevztahuje, by nám myslím mohla lépe tlumočit vaše kolegyně."
"Děkuji,"začala Sara."všichni víme, že krátce po zločinu bylo na případ uvaleno ono zmíněné embargo. To se ovšem nevztahuje jak na metody, použité při vyšetřování, tak základní informace. Tato kusá fakta už ale projela všechny média i zde můj kolega, myslím, že by bylo zbytečné je opakovat. Co se týče metod vyšetřování či pozadí celého případu, mohu vám k tomu říci pár věcí, které média ještě neproprala. Byly použity standardní metody forenzního vyšetřování, mezi které patří jak analýzy DNA, tak jiné testy na trasologii. Komplikací by se také dalo nazvat zjišťování vražedné zbraně, které značně zbrzdilo celé vyšetřování…"
"Mohla byste to přiblížit?"
"Bohužel. To už embargo "pohlcuje"."
"Hovořila jste o ´pozadí případu´. Myslíte motiv? Takže ho znáte?"
"Víte, pro nás forenzní kriminalisty není motiv při vyšetřování důležitý. Abych to upřesnila…u soudu nejsou teorie přípustné a případ založená na motivu mnohdy končí dřív, než vlastně začíná…"
"Většinu diváků by jistě zajímalo, zda-li bude provedena pitva, když jsou oběti věřící. A také časová osa."
"O provedení či neprovedení pitvy rozhodují příbuzní. Oběti ale žádné neměli, takže o tom rozhoduje řád, pod který spadají. Spadaly. Ale v některých případech je soudem nařízená pitva. A to se týká i těchto vražd."
"Teď bych ráda přešla k dotazům, které nám sem po dobu vysílání diváci posílali. Byla byste tak laskavá a odpověděla na ně?"
"samozřejmě."
"První dotaz…pohybovali se v klášteře i muži?"
Při těchto slovech se podívala na Grissoma, ten to jen lehce naznačil hlavou.
"Přímo na místě činu ne. Dostali se jen do okolí a hlavní chodby, kde je vstup ještě povolen. Ctíme zásady."
"Druhý dotaz…myslíte si, že je vhodné provádět pitvu?"
"Pitva nám má pomoci vyřešit celý případ. Bez ní nejsme schopni určit ani časovou osu. Dle mého názoru tedy ano."
"Poslední dotaz…jaký myslíte, že byl motiv a jaký bude trest?"
"Motiv zatím neznáme a velikou váhu stejně nemá. pořád se o něm ale spekuluje. Co se týče trestu, bude to buď doživotí, nebo trest smrti."
Když celý pořad skončil, Eckli se k Saře naklonil.
"S tebou už nikam nejdu, Sidleová."řekl.
"Proč?"
"Druhé housle mě neberou."
To se Sara ještě usmála. Netušila totiž, že ji někdo pozoruje… … …
Tohle interview proběhlo všemi kanály, noviny měly ještě týden potom na titulních stranách Sařinu fotku. Ten den se taky ozval Robbins-byl hotov.
"Vražednou zbraní byl starožitný nůž podobný tomuhle. David mi to řekl. Deset z nich bylo znásilněno. DNA už jsem poslal Mie."
To pro ně byly dosti užitečné informace. Catherine a Warrick šli po tom obchodu se zbraněmi. A co víc, vypadlo jim i jméno-Gary Parkesen. V databázi ho Sara vyhrabala.
"Gary Parkesen. 27. před dvěma roky poskytl vzorek DNA. Mia ho srovnala a má shodu. Jen nechápu, že nám nevypadl před tím."
"Asi jiný sektor."
"Jo. Jim už k němu jel."
Výslechu se Sara nezúčastnila. Ale o moc nepřišla. Chvíle zapírání, potom je dotlačily důkazy k pravdě a nakonec telefonát advokátům. Nic nového pod sluncem. Jenže…nakonec by udělala líp, kdyby tam s ostatními na uzavření případu zůstala. Tou dobou už se vrátili i "jejich kolegové" od FBI. Samostatné akce.
Sara vystoupila ze služebního auta a šla rovnou ke vchodu do jejich nově zařízeného bytu. Johnny byl ten večer pořád ještě pryč. Otevřela, rozsvítila. Klíče položila na polici vedle dveří. Pořád měla ale pocit, že je všechno v pořádku. To se ale změnilo, když… prošla dveřmi do obývacího pokoje a v tu chvíli ji někdo chytil za pás. Hodil s ní na gauč a sednul si ji na hrudník. Když se pokusila vytáhnout z pouzdra služební zbraň, praštil ji do obličeje. Dvakrát. A v tu chvíli se také ozval výstřel, ale naslepo, do podlahy. Ten ovšem přiměl domovníka, aby zavolal Grissomovi. Zatímco on tam spěchal, i se sirénami, neznámý si ze Sary udělal boxovací pytel. Strhnul z ní oblečení a spálil ji cigaretou, kterou držel mezi zuby. Jen, co uslyšel, že parkuje auto, pustil ji obě dvě ruce a odešel. Nebo spíš utekl. Dveře se potom rozrazily a dovnitř vpadnul Grissom. Jen co ji tam viděl, třesoucí se a úplně v šoku, zavolal sanitku a velitelství. Potom k ní přešel. Jen co se jemně dotknul jejího ramene, prudce ucukla. Uslzeným a zničeným pohledem se mu podívala do očí. Chviličku potom se uvnitř objevili záchranáři. Nenechala na sebe sáhnout. Její kolegové, které Gil volal, už jenom viděli, jak ji odvážejí na nosítkách do sanity a pak do nemocnice. Až na Jima, který přijel jako i dřív než záchranáři, protože byl dva bloky od nich. Jen stál ve dveřích a pozoroval ji. Co víc mohl taky udělat…? Kromě toho, že dopadne toho hajzla, co ji to udělal…!
"Gile, co se děje?"zeptala se ho okamžitě Cathy. Ostatní čekali.
"Někdo Saru napadl. Víc toho nevím."
Všichni se rozjeli do nemocnice Desert Palm. To ovšem jen do doby, než se tam objevil Eckli s tím, že v laboratořích nikdo není. Catherine, Warrick, Nick, Greg i Hodges, který za nimi i s Miou přijeli, odjeli, aby tam mohl Grissom zůstat. Ten tam seděl ještě asi půl hodiny a potom se objevila lékařka, která Saru převzala.
"Jak je na tom?"zeptal se kriminalista okamžitě.
"Má mnohačetné pohmožděniny, jedno zlomené a dvě nalomená žebra. Několik popálenin v minimálním rozsahu."
"Znásilnili ji?"
"Ne, ale pokus není vyloučen."
"Kdy ji budu moct vidět?"
"To bych vám nedoporučovala."
"Proč?"
"Je pořád ještě v silném šoku. Prožila velkou psychickou i fyzickou zátěž. To trauma může trvat týdny, nebo dny a nebo ještě déle. Krom toho, momentálně je pod sedativy a spí."
"Ale co mám dělat?"
"Bohužel. V tuhle chvíli se toho moc udělat nedá. Je mi líto."
"Přece nemůžu jenom sedět na zadku a čekat!"
"Pane, chápu, že je to pro vás těžké, ale svojí přítomností byste ji mohl víc ublížit, než pomoci. Vzhledem k záchvatům, které má, když se ji dotkne nějaký muž."
"Ale my dva spolu žijeme…"
"Myslím, že v tomhle stavu stejně není schopná posoudit váš vztah. Nebo si to spíš nepřipouští. Je to blok, vzniklý tímto napadením."
"Mohu si k ní aspoň sednout?"
"Teď bude několik hodin spát, ale jak chcete. Mluvit by s ní měla ale spíš třeba vaše kolegyně."
"Díky."
Lékařka mu pokývla hlavou a odešla za dalším pacientem. Grissom se sednul na okraj Sařiny postele. Chytil ji za ruku a díval se na ni. Teprve teď si uvědomil, jak moc je zranitelná… vždycky působila na okolí dojmem, že ji nic nepřekvapí, že všechno ví, vždyť je to přece Sara Sidleová, nebo-li druhý Grissom. A teď tady neležela před ním, a už to nebyla ta silná, neohrožená a nezasažitelná žena, která se vždycky se vším uměla poprat a jen málokdy požádala o pomoc. Už to nebyla ta osoba, která roky mlčela o tom, co se jí v dětství stalo a radši snášela narážky, když dělala na případu souvisejícím s domácím násilím. Teď to byla "jen" jeho láska. Nejdůležitější člověk v jeho životě. Někdo, kdo pro něj znamenal víc, než kdokoliv a cokoliv před tím. Ten, kdo mu ukázal jak skvělý může život být. Kdo mu ukázal svobodu. Byla to JEHO Sara…
Usnul a když se probudil, nebyl v místnosti se Sarou sám. naproti němu u okna seděla Sue.
"Běžte se domů pořádně vyspat."řekla mu.
"To nejde. Jsem tady jen chvíli."
"Sestra říkala, že jste se odsud nehnul už dvanáct hodin."
"Zrovna ji chtěl odporovat, když mu něco došlo. V tom bytě už žít nemohli. Po tomhle už ne! Vzpomněl si na jeden volný byt tři bloky od tohohle. Zavolal jim a "koupil ho". Majitel byl ochoten mu počkat se zaplacením dokud neprodá ten minulý. Gil zavolal stěhovákům a celý ten kolotoč, co minulý týden skončil, začal na novo. Nebyli ale ještě zabydlení, takže to šlo rychle…
Vrátil se do nemocnice. Sue čekala před pokojem.
"Stalo se něco?"
"Ne. Sara se probrala. Je u ní lékařka, tak jsem raději odešla."
"Aha…děkuji, že jste tady zůstala."
"To nic. Moc odpočatě ale nevypadáte."
"Neodpočíval jsem."
"Tak co jste celou tu dobu dělal? Smím- li to vědět…"
"Ale samozřejmě. Stěhoval jsem se."
"Cože? Jen jestli jsem rozuměla dobře . řekl jste ´stěhoval´?"
"ano, řekl."
"Aha…"
V tu chvíli vyšla ven doktorka.
"Jak je na tom?"zeptal se zase Griss.
"Pořád stejně, pane Grissome. Dali jsme jí nějaké další léky. Výslechu slechu ale zatím schopna není."
"Dělá, jako by mi šlo jen o to."řekl Grissom podivně zraněně.
"Jestli chcete, tak tady u ní zůstanu."
"Děkuji. Nechci ji tady nechat samotnou. Já se mezi tím půjdu dostěhovat."
Když Sue pozorovala, jak odchází, pořád ještě nechápala, co s tím stěhováním má…
Tak a už jenom dvě a máte tady výplod posledních týdnů :D :D :D tak já se jdu dát do toho. Snad se vám to líbilo. Nevím, komu bych tuhle relativně smutnou povídku věnovala. Tak bych snad jen chtěla pozdravit svýho nejlepšího kamaráda Patricka, který se teď sluní někde v Chorvatsku J se někdo holt má. Držte mi prosím palce, protože dneska jdu do centra pro neslyšící, nabídnout se jako výpomoc. Půjdem tam s kámoškou. Zadarmo, ale budeme odcházet mnohem mnohem mnohem bohatší. Protože pomůžeme a ten úsměv, který tam možná uvidíme, bude víc, než peníze světa.
Vaše webmasterka Sara J

Nechtěná pošta

9. července 2007 v 11:43 | Sara |  *Povídky-Kriminálka Las Vegas
Bylo asi pět odpoledne a město se pomalu začínalo připravovat k propuknutí nočního života. A relativní klid. Až na jeden na pohled obyčejný byt.
"Gile, sem to prostě nenacpeš."říkala právě mladá tmavovláska stojící v pootevřeném okně.
"Saro, když se chce, všechno jde."
"Tohle ale ne. Ta skříň má metr dvacet a ten roh jenom metr."
"Dobře, zlato, máš pravdu. Ale kam s tím?"
To už dořešit nestihli, protože jim oběma zazvonil mobil.
"Sidleová."
"Grissom."
O deset minut později už oba seděli v autě a mířili na velitelství. Ostatní už tam dávno byli.
"Tak o co jde?"zeptal se Griss Catherine.
"Tohle nám sem teď donesli z vrátnice."
Ukázala mu na první pohled obyčejnou obálku. Zvláštní ji ovšem dělal i fakt, že je zabalená v sáčku na důkazy.
"A?"
"Tohle bylo v ní."
Podala mu taktéž zabalený list papíru, na kterém stálo:
22.6.2007 17:36 v restauraci v MGM někdo zemře. Rudá kravata, bílé
sako a stříbrný kufřík. Zachraňte ho, jestli to dokážete.
V tom okamžiku vyhlásil Grissom pohotovost. Jimovi lidé i jeho tým vyjeli okamžitě se sirénami k MGM. Když dorazili, číšník jim řekl:
"Co tady děláte? Já vás ještě nevolal."
Víc říkat nemusel-nestihli to. Všichni sklopili hlavu. Nepřímo by se dalo říct, že je to jejich vina. Že kvůli nim někdo zemřel. A přímo, že ho nestihli zachránit. To byl ale žhavý výběr. Jedno lepší než druhé, nebo spíš horší. Když zajistili místo činu, oběvil se tam Eckli.
"Gile! Co má tohle kruci znamenat?!"
"Ahoj Conrade. To snad vidíš. Tohle je místo činu a támhle vzadu je mrtvolka."jeho klid dováděl Eckliho k šílenství.
"To jsou tvoji lidé tak pomalí?!"
"Vyhlásil jsem pohotovost a ta platila i pro druhou směnu."
"To je další věc! Nemáš právo vyhlašovat pohotovost!"
"Promiň, že jsem se nebyl nažrat!"
Tahle věta stočila všechny pohledy na tu dvojici.
"Grissome!"
"Musím jít seškrabávat své mrtvé z podlahy! Tak mě nech dělat svoji práci! Taky se ti nemotám do papírování!"
Grissom do rozdělil úkoly, každý kriminalista měl zajistit určitou část prostoru kolem těla a Griss s Catherine oběť. Pak ji převzal David.
Když byli všichni v euforii vyšetřování, už ne tolik nabití energii, protože nic neměli, rozhlas vyvolal "Grissomův tým" na informace. Všichni trochu ztuhli. Lehce trhanými pohyby tam došli, bombardování pohledy všech ostatních. Jen co jim předali obálku, až nápadně podobnou té minulé, ruka dívky za přepážkou vystřelila k alarmu. Grissom ji v latexových rukavicích otevřel-nechtěl, aby byli zase blokováni vlastní identitou, skrytou v jejich otiscích. Bylo tam přesně to, co celá místnost čekala. Dopis s textem, mrazícím jak led.
26.6.2007 17:00 Green Park-hlavní vchod. Dívka v zelené sukni a modrém tílku. Posledně jste to nestihli, zkuste to teď.
I teď bylo jasné, že se jim to nepodaří. Bylo totiž 16:47 všechny hlavní silniční tepny byly skoro ucpané a i kdyby se se sirénama snažili projet, nešlo by to, protože při vší dobré vůli by jim nikdo neuhnul. A tak jak se dalo čekat, už jen slyšeli poznámku ´Já vás ještě nevolal.´
"Tohle už nejde! Lidi nám umíraj před nosem!"nevydržela to už v sobě dusit Sara.
"Já vím."Grissův tón byl jemný a uklidňující. Kdyby mohl, asi by ji objal."Tak zajistíme místo činu…"zpozorněl."Dělejte! všechno vyfoťte! Zabalte to tělo!"
Začalo totiž pršet.
"Dělejte! Tohle odneste!"přeřvávala Sara Cath, ta zas Grega atd….
"Všechno de do háje."naklonila se Sidleová k Nickovi a měla pravdu…
Když seděli, ještě pořád promoklí na velitelství, probírali ty zbytky. Co jim voda nespláchla. Moc toho nebylo…
"Víte, co mi vrtá hlavou?"začala Sara."Jak to, že vždycky zemřou v tu dobu, co napíše? Podle záznamů z bezpečnostních kamer?"
Nad tím se všichni pozastavili.
"Otrava."
"To zatím nevíme."
"Proč to proboha coronerovi tak dlouho trvá?"
Warrick! Klid!"
"Už mlčím. Ale čeho se teď chytíme? Spojuje je něco?"
"Ne. Odlišné společenské vrstvy, práce…"
"Takže je spojuje jedině vrah."konstatovala Willowsová ¨¨."Saro, co otisky?"
"Jeden částečný. V databázi není."
"Myslíte, že budou další oběti?"
"Apeluje na sériového vraha docela dobře."
"Nicku, tohle je vážný."
"Já to taky tak beru. To mi věř."
"Nemůžeme přece jen čekat, až zas někoho zabije."
"Pátrání nikam neved…"
V tu chvíli se ozval Sařin pager."To je Robbins. Má pitvu první oběti."
Příčinnou smrti, jak jim coroner řekl, byla otrava těžkými kovy. Přesněji směs rtuti, olova a železa. Neboli novinka. Je to jednorázová záležitost, takže to není vůbec těžké a čas se dá vypočítat téměř na minuty. Z obsahu žaludku zjistili, že poslední, co konzumoval, bylo kafe. Než zjistili, že to bylo kafe z World Caffe, tak jim volal Robbins, že druhá oběť konzumovala to samé a příčina smrti je taky stejná. A byl to i stejný podnik. Sara zbledla.
"Co je?"zeptal se jí Greg a přistoupil k ní.
"chodí tam…"
Znovu se ozval rozhlas-další obsílka. Když ji otevřeli, byla Sara ještě bledší.
27.6.2007 15:15 Škola pro neslyšící. Mladík s pouty na batohu. Do třetice všeho dobrého…pro vás blbého…
"Máme necelou půl hodinu!"
"Saro, co je?"
"chodí tam Johnny. S pouty ode mě. Teda od Jima."
Jen co to dořekla, všichni se dali do pohybu a už to jelo…
Když tam dorazili, měli ještě šest minut. Byla náhoda, že ten dopis přišel brzo.
"Johnny!"Sara se vřítila se saniťákama v patách dovnitř. Chlapec seděl a ve chvíli, kdy si jich všimnul, se zmateně zeptal.
"Co …?"vlastně to ani nestihl doříct a už u něj byli záchranáři.
Když ho napojili na kyslík, tak začal zrovna ztrácet vědomí. Lékaři k němu Saru odmítli pustit. Grissom s ní vyšel ven a snažil se ji uklidnit. Což se mu moc, vzhledem k situaci, nevedlo. Všichni ostatní mlčeli. Co na to ostatně vůbec jde říct…? Po deseti minutách se z nyní už prázdné učebny vyřítila obsazená nosítka i s doprovodem. Ani se neobtěžovali říct Saře jak na tom je. Oni vlastně ani nevěděli, že je to jeho příbuzná. Za rychle uhánějící sanitou vyjelo pět tahoí od kriminálky a jeden taurus. Zatím co obyvatelům města se hrůzou tajil dech-věděli, jak to tu chodí, turistům to přišlo jako skvělá atrakce. Fotili si celý tenhle "průvod" a nenapadlo je, že ty nápisy, sirény splňují účel. Las Vegas bylo sice ztřeštěné město, ale takhle moc zas ne. Jsou prostě věci, ze kterých si ani Město Hříchů neutahuje. A tam se sanita a kupa aut příslušníků zákona řadí…
Když vystoupili ven, doktoři byli s Johnnym někde…no bůhví kde. Nemocnice byla veliká a saniťáci jim prd řekli. Po šesti hodinách, za které dokázala Sara 6x někoho zpucovat, 9x brečet a 3x se zhroutit, se konečně objevil doktor, který ho převzal.
"O jeho stavu můžeme mluvit jen s příbuznými, až potom s vámi. Já vím, slečno, že jste od kriminálky."řekl, když mu Sara ukázala průkaz.
"O to nejde. Vidíte to příjmení?"
"ano, co má…? Vy jste jeho…matka?"
"Ne. Teta. Tak co s ním je?"
"Měl štěstí, dostal menší dívku toho jedu. Jinak by se ho nepodařilo zachránit. Je pořád ještě ve vážném stavu."
No fajn, tak zas jedna za náma. Ale nebojte, další už ji dýchá na paty J ,) začínají mi tuhnout prsty, navíc jsem se řízla do prstu o sponu ze sešívačky, když jsem se dneska ráno ve čtyři :D hrabala v lednici pro sýr :D jsem šla spát o půlnoci a vstávala ve čtyři ráno :D :D :D nevadí, asi patřím mezi těch 10% populace, která nemusí spát. Tak vám budu pořád psát povídky :D
Vaše webmasterka Sara :D

Přesunuto do Vegas

9. července 2007 v 11:43 | Sara |  *Povídky-Kriminálka Las Vegas
Hned co přistálo letadlo z NY všichni čtyři kriminalisté ukázali průkazy, aby se co nejrychleji dostali ke svým kolegům. Bylo to už dvanáct hodin co objevili tělo mladé černošky. Nebýt toho, že Sara udělala na New Yorském letišti scénu, nejprve se na obsluhu rozeřvala s vytaženým průkazem, potom chtěla mluvit s ředitelem letiště a když se k němu dostala a on s ní přátelsky zrovna nemluvili, dokonce ji nazval hysterkou, začala mu vyhrožovat, že zavolá Grissomovi a las vegaská policejní divize a kriminální oddělení na něj podají stížnost. Takže nakonec ustoupil a uvolnil pro kriminalisty dvě místa v letadle do Las Vegas, které odlétalo za hodinu. Závěrem to se Sarou u terminálu seklo a to potom, co pilot odmítl vzít na palubu jejich terénní kufříky a další zabalené vybavení i když měli povolení vystavené kriminálkou Las Vegas a potvrzené státem Nevada a celými Spojenými státy. To samé s jejich služebními zbraněmi. I když si ověřili jejich výrobní čísla i kód policejního oddělení i se zkratkou státu a města. Sara byla nervózní, Greg nevěděl jestli kvůli případu, nebo protože ji chyběl Grissom. Vyjednal ale, že se jejich věci uschovají u pilotů a po důkladné prohlídce, kdy tři z šesti psů museli pryč, protože chemické příměse je trochu přiotrávily, mohli konečně odletět…
"Už něco máte?"zeptala se Sidleová hned co je viděli a přivítali se.
"Zatím jen pár vzorků DNA. Bez porovnání."
"Necháme sem poslat ty z New Yorku."
"Už jsou na cestě."
Kriminalisté nastoupili do služebních tahoí a odjeli na velitelství. Zpracovali tam spoustu důkazů, Greg DNA dokonce analyzoval sám-pro jistotu na Grissovo doporučení vystřídal Miu. Po čtyřech směnách, které jeli na doraz bez většího odpočinku než hrnek kafe. Když odstartovali pomalu v mdlobách pátou směnu, Grissom to rozpustil.
"Jděte si domů odpočinout. Dnes jste udělali kus vynikající práce. Na začátku směny se tady zase sejdeme."
I na něm bylo vidět, kolik času strávil přebíráním od důkazů, schůzí, do Eckliho kanceláře a zpět za jeho stůl. Teď byl ale rád, že může být po delší době konečně se Sarou. Na rozdíl od Warricka a Catherine, které New Yorský výlet nikterak nerozdělil. Někdo se holt měl.
Zajeli každý svým autem ke Grissovu domu. První, co Sidleová udělala bylo, že se šla podívat na Johnnyho. Ten v klidu spal v dosud volném pokoji. Aby ne, hluk ho stejně nemohl probudit…
"Vůbec ses nepochlubil, jak jste to tady zvládli."
"Nic zvláštního se nestalo. Johnny si tady zvykl hned první den. Asi jsem mu ani nevadil."
"Tak to ho odsud dostaneme jen ztěží."usmála se.
"Nebudem ho muset dostávat pryč."
"Tím chceš říct …"
"Chci, abyste se ke mně oba nastěhovali."
"Nevím, co na to mám říct."
"Co třeba -ano-?"
"A co kdybych místo toho udělala tohle…?"a políbila ho.
"Ještě lepší odpověď."usmál se.
"A nebude těch obyvatelů najednou nějak moc?"
"Ne víc než mých motýlů."
"Už tady s nimi nebudeš sám…"
"A to mi vůbec nevadí."
"A co řeči?"
"Řeči?"
"Na oddělení."
"Ty nás už dávno přeskočily."
"Já to myslím vážně."
"Tak to já taky. A nevadí."
"Kdy si mám přivést věci?"
"Třeba hned."
"Zítra by to stačilo?"
"No…"
"Jo. Stačilo."políbila ho a oba šli spát…
Další večer nastoupili směnu, ale jen proto, aby jim detektiv Vega oznámil, že se našlo tělo další černošky. Na Saru padlo říct to její rodině. Tohle kriminalisté nesnášeli ze všeho nejvíc. Těžko říct, jestli víc litovat ty, po kterých někdo zůstane, nebo ty, kteří nikoho nemají. A nebo jsou si prostě všechny životy a osudy rovné?
Když se Sidleová vrátila, nějaké důkazy už laborka zpracovala. Jen to potvrdilo to, co všichni už těšili-řádí jim tady new yorský masový vrah! Nikdo z Grissova týmu si netroufal vyslovit proč se sériový vrah přesunul sem k nim na jih do Nevady. Ani nemuseli, media to do světa křičela sama. Titulky hlásaly například:"KRIMNÁLKA PŘILÁKALA DO VEGAS SÉRIOVÉHO VRAHA"nebo"CSI LÁKÁ DO VEGAS ZLOČINCE"či dokonce"SANDERS A SIDLEOVÁ JEN NÁHODA NEBO ÚMYSL?!"
Jako by noviny, a když je o tom řeč i televize, a nejen městské kanály, předháněly, kdo CSI víc urazí. Jisté je ale jen to, že CSI ztrácela na popularitě a hlavně na důvěře. O Saře a Gregovi ani nemluvě. Nějaká černošská skupina zapálila Gregovo auto a ještě ten večer vhodila do Sařina bytu oknem hořící láhev a to zrovna v momentu, kdy byla v místnosti i s Johnnym. Naštěstí v druhém rohu… Ještě tu noc se také na internetu a jako mimořádný program v TV objevila amatérská nahrávka, jak Sara zuřila na letišti. Lidé, o kterých dřív nikdo skoro neslyšel-krom záznamů z místa činu, kde se objevovali i s coronerem a Davidem každý večer-, byly najednou plné noviny. Není divu, když se něco pokazilo, všichni o nich najednou věděli a znali je. Jenže i přes veškerá zdržení a komplikace pokračovali vyšetřovatelé v řešení případu. No a udělali opravdu obrovský pokrok. Bylo jasné, že se musel vrah do Vegas nějak dostat. No a uznejte samy…bylo by nanejvýš nepravděpodobné, aby jel autem, nebo šel pěšky. Proto si vyžádali letové záznamy z New Yorku do Vegas. A měli pro jednou štěstí…
Kvůli opravě plošiny na letišti v LV byly omezeny lety tam i zpět. A z New Yorku letěl v kriminalisty vyčleněném časovém úseku jen jedno letadlo a to s dvěma sty pasažéry. Z toho devadesát tři žen a ty mohli vyloučit. Celé Brassovo oddělení dávalo dohromady pasažéry, zatímco kriminalisté své náčiní. Když byla více než stovka mužů seřazena s čísly po celé budově, Greg i Mia se mohli přetrhnout. Gil, Sara, Nick, Warrick a Cath jim tam posílali vzorky jak na běžícím páse, jenže…
"Nic se neshoduje."oznámila Mia s Gregem naprosto vyčerpaně.
"Co?!"
"No vy si snad děláte srandu?!"
"Nebo jste se spletli?!"
"Hele!"přerušil Nicka a Warricka dost hlasitě Greg, hájící svou i Miinu práci."Tak tohle už vážně přeháníte!"
"Klídek."přerušila je Sara.
"Klídek?! Klídek?! To snad ne?! A je po podezřelých!"
"Není."
"Né, vůbec!"
"Od kdy lítaj letadla sama?"
"Cože?"
Sara otevřela seznam pasažérů.
"Na koho jsme zapomněli?!
"Jo! Vraždilo letadlo."
"Moh bys mi dát na chvíli pokoj?! A nechal mě domluvit?!"
Warrick zmlknul.
"Zapomněli jsem na posádku. Přesněji na piloty. Měli dvanáct hodin volno a to na vraždy stačí. lítali sem vždy, když se stala nějaká vražda."
Když je oba sehnali a vzali jim vzorky DNA, to čekání se zdálo skoro nekonečné. Kdyby jim nevyšly tyhle testy, přišli by o všechny podezřelé a byli by v koncích. No ale občas se něco povede každému…
"Vaše DNA se shoduje se vzorky nalezenými na místech činu."
"Nevím, o čem to mluvíte."řekl jim druhý pomocný pilot.
"Ráda vám to upřesním."řekla ironicky Sara a přečetla mu všechna jména obětí plus datumy a zakončila to tím, že je vrahem on.
"Pořád nevím o čem to mluvíte."
"Že jste ten nejhledanější masový vrah posledních dnů v USA."
"Chci právníka."
"Na toho máte právo, ale bude vám k ničemu. Dostanete trest smrti. Ale nebojte, já se postarám o to, aby jste radši seděl do konce života za mřížema. Ve věznici s nejvyšší ostrahou a nejvíce černochy!"
No a to je konec téhle povídky!!! Ani nevíte, kolik mě jich ještě čeká přepsat z bloku, do kterého je píšu. Kdybych měla notebook bylo by to lepší. Moc mě mrzí, jak málo se "vidíme" a že jsem tady teď dlouho nebyla. Ale až se dostanu na net, tak to tady bude zahlcený informacema. A něco vám slibuju-jen co se sem pořádně dostanu, dám sem výpisy děje z každého dílu CSI co byl od 1.řady, všechny fotky z dílů, který jsem zameškala L a ještě vytvořím Vaši Rubriku, kam budu zveřejňovat věci, které si budete přát nebo které mi pošlete. A založím i Rubriku Sháním X Nabízím a tam budu zveřejňovat vzkazy od vás, co mi pošlete. Chci, aby jste se od dnešního dne na vzhledu i obsahu blogu podíleli taky VY!!!
Vaše webmasterka Sara :D