Červen 2007

CSI 28.6.2007

27. června 2007 v 7:55 | Sara |  Každý čtvrtek
Den: 28.6.2007
Název : spark of life
Foto :
Click to view full size image
Click to view full size image
Click to view full size image
Click to view full size image
Click to view full size image
Click to view full size image
Click to view full size image
Click to view full size image
Click to view full size image
Click to view full size image
Click to view full size image
Click to view full size image
Click to view full size image
Click to view full size image
Click to view full size image
Click to view full size image
Click to view full size image
Click to view full size image
Click to view full size image
A je tady i DISKUSE!!! Užijte si tento dílek ,)

Mise New York

27. června 2007 v 7:45 | Sara |  *Povídky-Kriminálka Las Vegas
"Už desátý den řádí ve městě sériový vrah. Na svém kontě má už dvanáct obětí, všechny ženy černošky ve věku od devatenácti do třiceti let. Všechny ženy zemřely stejným způsobem, byly uškrceny na ulici, vždy jen třicet metrů od předchozího místa činu. Kriminalisté jsou zatím bezradní. I když po sobě pachatel podle nejmenovaného zdroje nechal relativně veliké množství stop, nebyly všechny zpracovány…"hlásila reportérka, příznačně černoška, jedné ze státních televizí.
"Tak co, pomůžete nám?"
"Po pravdě…nechce se mi věřit, že by tvoje oddělení nebylo schopné zpracovat a vyhodnotit důkazy."
"Nebudeme chodit okolo horké kaše…v kruzích CSI se ví, že tvoje oddělení je nejlepší a tvoji lidé vynikají v testech DNA a elementárních analýzách a analýzách materiálů, ve kterých, řekněme, zase to moje až tak excelentní není. Nechci žádat o pomoc FBI, raději zůstanu na domácí půdě a proto jsem u tebe."
"Máme tady svých případů až dost. Moji lidé dělají přesčasy, jednou už třetí směnu v kuse, dva z nich dokonce už končí čtvrtou."
"Jsem si toho vědom, ale těch obětí je už opravdu moc. Jestli přibude další, může se celé mé oddělení s případem rozloučit a oba známe z jistých důvodů FBI. Je pro ně hlavní někoho dopadnout, nezáleží jim v mnoha případech na důkazech, ale na akcích."
"S tím bych si dovolil nesouhlasit."
"Vím o tvé náklonnosti…"
"Není to náklonnost."
"dobře. Ať už je to cokoli, k pár agentům, ale ti nepracují ve stejném oboru jako ti, kterým bych to musel předat."
"O co ti vlastně jde víc? O to, kdo to vyřeší, nebo o oběti?"
"O důkazy a správnost konce vyšetřování."
"Dobře. Dva z mých lidí ti půjčím."
"Koho?"
"Koho by si chtěl?"
"Ty nejlepší."
"Jiné tady nenajdeš."
"Nechám to na tobě."
"Dobře. Experty na to, co tvým lidem dělá menší problémy."

"Mluvil jsem s jedním kolegou od CSI. Všichni jsme slyšeli o sériovém vrahovi známém jako Třicetimetrový vrah. Někoho z vás pošlu na řešení toho případu. Pojedete dva. Zatím si nejsem jist, koho z vás tam pošlu, ale vím o někom, kdo je na to vhodný. Vyžádali si experty na DNA a analýzy…"
" Dodělejte případy, zvlášť ty, které hoří. Za tři hodiny se tady sejdeme."
Všech pět kriminalistů se zvedlo, naposledy pohledem zrentgenovali svého šéfa a potom vyšli ven. Až na jednoho…
" Vyžádali? Nechce se mi věřit, že by si někomu jenom tak půjčil někoho z nás."
"To opravdu ne, ale je to můj přítel a požádal mě o pomoc. Nic víc, nic míň, Saro."
Kriminalisté, kteří měli práci celkem hotovou, seděli a čekali na Grissoma, který momentálně kvůli oné laskavosti mluvil s Ecklim. Nebo byl spíš na koberečku, ale to se neslušelo o Gilovi říkat. Nikdo nic neříkal, až na Hodgese, který se objevil ve dveřích. Sara tam tou dobou ještě nebyla.
"To je jasný, koho tam pošle."
"Fakt?"
"No jasně. To si říkáte kriminalisté."
"Buď promluv nebo mlč."
"Jak chcete. Budu mluvit… Určitě tam pošle Saru."
"A to jako proč?"
"No proč asi, Nicku. Kvůli tomu, co mezi nimi je, ne?"
"Jasně, a rovnou ji naklonuje, aby tam byla dvakrát."
"To ne. Pojede i on. Takové líbánky v New Yorku se vyplatěj."
"Tak zaprvé, Hodgesi, tam nejede Grissom a za druhé, já taky ne, protože tady mám jistou povinnost."
"Zůstat s Grissomem?"
"Ne. Čekat na bratra. Takže dej laskavě pokoj."
Nestihl ji na to nic říct, protože se za ní objevil Griss a tak se raději vytratil.
"Takže, už jsem se rozhodl, koho tam pošlu. Pojede Sara a Greg."
Hodges za sklem ukázal znamení vítězství, ale jako by se pod Grissovým pohledem začal zmenšovat a proto se ztratil úplně.
"Běžte si sbalit, jede vám to za dvě hodiny."
Grega nemusel nikdo pobízet, ale Sara si začala stěžovat.
"Gile, je tady Johnny, já tady musím zůstat."
"Saro, chtěli někoho na elementární analýzu a DNA. Greg je na DNA a ty tam jedeš kvůli analýzám."
"Ale co Johnny? Toho si tam mám vzít v kufru? Nebo se o něj postaráš ty?"
"ano."
"Cože?"
"Už mě zná. A bude to tak lepší. Znakovat krom toho umím taky."
"Znakovat líp než já, ale nikdy si se nestaral o nic jiného, než o motýly ve tvé sbírce."
"Tak mi dej příležitost, stejně to jednou budu potřebovat."
"Myslím, že tímhle nám ta pauza končí."
"V to jsem doufal."
"Ale stejně vím, že mi hned první večer zavoláš."
"Jen abych ti popřál dobrou noc."

A tak Sara odjela s Gregem do New Yorku a ostatní se věnovali běžné rutině, teda až na Grisse. Ten měl zpestření. Sara hypnotizovala telefon, nebo z něj spíš neodtrhla oči jakoby čekala katastrofu. Nic se ale nestalo.
Oddělení CSI v NY je přijalo celkem dobře, ale na některých, hlavně v oboru elementární analýza a DNA, bylo vidět, že z nich radostí neskáčou. Nebylo se čemu divit, fušovali jim do řemesla. Ale ani oni dva z toho radostí bez sebe nebyli. V Las Vegas měli své stálé místo, nikdo je nebral jako vetřelce a nerentgenoval pohledem jen co vešli do dveří, nebo když se napili kafe z jejich konvice, jakoby jim tím říkali-je to naše konvice a naše kafe a ty nemáš právo a povolení ho pít… Když jednou někdo úmyslně strčil do Grega, až se polil, měl Sanders chuť jít si stěžovat, ale sara mu to vymluvila.
"Saro! Tohle si dovolovat přece nesměj!"
"Jestli si teď půjdeš stěžovat, bude to horší."
"A jestli neudělám nic, budou v tom pokračovat."
"Kdo tě polil?"
"Tamta gorila."
Sara si vzala kelímek s kafem, šla k té gorile. Narazila do ní a polila ji kafem.
"Pardon, asi jsme oba stejně nešikovní."
Všem bylo jasné, co a jak tím myslela. Od té doby nikdo nic podobného neudělal ani jí, ani Gregovi. O jeden problém měli míň.
Ale o víc ne. Vrah stále běhal po svobodě a i když jim naše vegaská dvojka pomohla s některými stopami, neměli toho pořád dost. Sara s Gregem jeli i na další místo činu. Jejich kolegové z Vegas to pozorovali v přímém přenosu…
Sesbírali stopy, které si potom taky zanalyzovali, jenže jim světlo do případu pořád nevnesly. Ten vrah byl opravdu chytrý, to se mu muselo nechat.
Nikdo z novinářů netušil, že je tahle dvojka, která se takřka pořád pohybovala spolu, je z jiného oddělení CSI. To se ale změnilo, když došlo k úniku informací z CSI NY. Hned ten večer všechny kanály odvysílaly reportáž podobné této:::
"Jak to tak vypadá, je oddělení new yorských kriminalistů opravdu v koncích. Podle nejnovějších informací od nejmenovaného zdroje, si na pomoc přivolali dvojici kriminalistů z jiného města. Už dnes se pohybovali na místě činu. Není to nikdo jiný, než šest a třicetiletá Sara Sidleová a její o něco mladší kolega Greg Sanders z las vegaského oddělení CSI, které je známo svou úspěšností a brilantním řešením případů, stejně jako vedoucím Gilem Grissomem, který jako jeden z patnácti lidí ve Státech je expert na entomologii. Oba dva vyšetřovatelé se na případu podílejí už více než den a to na žádost vedoucího CSI NY, který si měl jet promluvit do Las Vegas s Gilem Grissomem…"
"Víte někdo, kdo vykecal tyhle informace tisku?!"rozčilovala se Stela. Nikdo ji na to ale neodpověděl. Ať už ze strachu, který teď opravdu naháněla, nebo protože to nikdo nevěděl. Tyhle informace věděli totiž všichni v budově a na všechny teď zrovna neřvala…
Ale to nebyl, ať už tomu věříte nebo ne, ten největší problém. Pokud nevěříte, za pár řádků už budete…
Kdyby totiž onen ukecaný pracovník věděl, co způsobil, dopadl by zle o to dřív. Vrahové totiž mění své pole působnosti. Většinou, když jim dýchají příslušníci zákona na záda. Ale jsou i další způsoby a krom toho…vyjímka potvrzuje pravidlo…
Bylo asi deset hodin v noci, Sara seděla na pokoji s Greg a najednou ji zazvonil telefon. Vyzvánění momentálně informovalo:::"volá Grissom." A to doslova. Greg se nad tím pousmál.
"Sidleová…tak už se něco stalo, nebo dům ještě stojí…a co?…to ne…a kdy…zatím pa a pusu…"
Potom to položila a byla bílá jak stěna.
"Co se stalo, Sari?"
"To byl Grissom…"
"To vím. A?"
"A jedeme do Vegas."
"Cože?"
"Máme tam mrtvolu, uškrcenou dva a dvacetiletou černošku na Boulevardu."
A je konec. Už mě vážně štve, jak můj blog nebere barevný doslovy!!! No nic, přejdeme k věci :D :D :D tak dneska je 17.června. jo!!!!!!!!!!!!!!!! Už brzo jsou prázky a potom net!!!! Snad ten dodo konečně opraví comp. Věřte mi, že je pořád ještě rozsekanej, i když vím, že se to zdá jako moc velká náhoda. Ale v mým případě je to moc veliká smůla L moc se omlouvám za chyby, a tak, ale už bude deset a já začínám usínat, což je divný, protože jsem dneska vstávala až v poledne ve dvanáct :D ale zas šla spát v půl jedný :D
Tahle povídka bude mít pokračování, ale teď už bych ho nestihla ani nezvládla L
Myslete na mě, prosím, protože dneska máme matiku L víc se ke škole vyjadřovat nebudu :D ale musím vás o něčem informovat---
---od středy až do pátku jsem na výletě, takže se na pc nedostanu a proto jsem taky povídku dala dneska, jelikož jsem vás bez ní nechala už beztak dlouho L a moc mě to mrzí.
Ale od doby, co jsem bez netu L mě CSI začala, což mě děsně užírá!!!, tak trochu opouštět L čím dýl bez toho compu jsem, tím míň mi to všechno chybí. Zrovna tenhle jsem si zasteskla jen jednou. Pak jsem byla venku s kámoškou a už mi nic nechybělo. Je to zvláštní, ale už je to tak.
Tenhle víkend taky neuvidím CSI LV L neeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! budeme totiž na výletě, jak jsem psala. Tak mi prosím držte palce, ať se mi nahraje !!! !!! !!!
Tak já jdu spát (moje sestra žehlí :D :D :D), protože už usínám a jsem děsně unavená a nemotorná :D :D :D víc než jindy :D :D :D
Tak se mějte strááááááááááááááááášně moc fajn!!! !!!! !!! Chybíte mi a mám vás moc ráda!!! !!! !!!
Tááááák páááááááááááčko a pusu!!! Vaše webmasterský dodo 3.skupiny :D :D :D Sara Sidle

CSI Day

14. června 2007 v 10:29 | Sara
Víte, když jsem seděla na suplované hodině (mimochodem to byla nuda :D :D :D ) tak mě napadlo, že bych mohla "zorganizovat" akci, která by se mohla líbit nejednomu fanouškovi Kriminálky Las Vegas…
Na druhou stranu jsem si řekla, že se "pouštím" do tak trochu marného boje. Komu by se chtělo táhnout kilometry, aby si pokecal o CSI LV s dalšími fanoušky, když si s nimi může psát na ICQ a nic ho to nestojí??? A potom jsem si odpověděla-my. Zarytí fanoušci CSI…vlastně už závisláci.
A tak jsem se rozhodla "uspořádat" takový malý Sjezd fanoušků CSI Las Vegas!!!
Blogařům, všem fanouškům, které mám v e-mailu nebo na ICQ jsem poslala pozvánku i s údaji. Ty ale vypisuji i tady…
… Celá tahle "akce" se koná : 20.7.2007 od 10:00 do 17:00 v Praze na Černém Mostě.
Abych to upřesnila, bude se jednat vlastně o naprosto jednoduchou věc-v nákupním centru IKEA na ČM v restauraci se sejdeme. Máte možnost přijít od kolika chcete a zůstat jak dlouho chcete. Já tam budu samozřejmě celých sedm hodin (aspoň doufám) jako "organizátor". Nebo spíš svolávač.
Úmyslně to sem dávám už teď. Jednak abyste měli dost času nechat si to projít hlavou, dovolit se rodičům, ale taky abyste mi mohli napsat svůj názor nebo navrhnout jiné město. Prahu jsem vybrala úmyslně proto, že je to hlavní město a takový kompromis. (Ne proto, že bydlím v Mladé Boleslavi, což je relativně kousíček.)
Jakékoli připomínky můžete psát sem, do Návštěvní knihy, na mail, ICQ…prostě kamkoli budete chtít. Uvítám názory všeho druhu-takže i kritiku.
No těším se na ty, se kterými se uvidím a určitě i pořídím nějakou tu foto-dokumentaci a pak ji dám na blogis. Takovéhle akce bych chtěla "pořádat" častěji, jelikož je ve vašem i mém okolí hodně lidí, kteří Krimču nemají rádi a tak si mnozí z nás nemůžeme o ni pořádně popovídat mezi čtyřma očima…
…a když jsme u toho-většina z nás si sice přes net píše s dalšími fanoušky, ale od doby, co jsem si byla pokecat s mým nejlepším kamarádem se kterým jsem si dodnes jen psala, vím, že z očí do očí je to o ničem jiném, než jen přes monitor.
Tak se mějte fajn a pusu všem
vaše webmasterka Sari S.

Změna

7. června 2007 v 10:53 | Sara |  ~ Aktuality
No tak sjem se rozhodla, že změním blogísek ,) jeho vzhled. ale teď nepůjde jen o záhlaví. snad se vám to líbí
vaše webmasterka Sari a papapa a pusinku :*

Co bude dnes v CSI???

7. června 2007 v 10:28 | Sara |  ~ Aktuality
Díl : King Baby
Foto :
Click to view full size image
Click to view full size image
Click to view full size image
Click to view full size image
Click to view full size image
Click to view full size image
Click to view full size image
Click to view full size image
Click to view full size image
Click to view full size image
Click to view full size image
Click to view full size image
Click to view full size image
Click to view full size image
Click to view full size image
Click to view full size image
Click to view full size image
Click to view full size image
Click to view full size image
A zároveň je tady opět DISKUSE !!! Užijte si ho ,)

Nic není tak, jak se zdá

7. června 2007 v 9:59 | Sara |  *Povídky-Kriminálka Las Vegas
Tak tohle tady dlouho nebylo. Do Las Vegas, kde se momentálně hraje fotbal, přijel známý hráč i s rodinou. To by kriminalisty nezajímalo, ovšem…to co se stalo už jo.
"O co jde?"zeptala se Sara, když i s Warrickem vystupovala před sportovcovým domem z tahoe.
"Únos."odpověděl detektiv Trawes.
"Toho fotbalisty?"vyvalil oči Warrick.
"Těsně vedle. Jeho syna."
"Kterého?"
"Toho šestiměsíčního. Terryho."
"A kdy?"
"Hlásili to asi před půl hodinou. Zatím jsem s nimi nemluvil."
"Díky, žes počkal. No…zavolám Grissomovi, kde se mohl tak dlouho zdržet…?"
"Znáš ho, Saro, určitě u nějakého extra experimentu z říše hmyzu."
"To bude nejspíš ono…Gile? Kde si?…cože?! To snad nemyslíš vážně?…už se sem sjíždějí novináři…to vřelé díky, ale to je mi teď na nic. A pošleš nám někoho?…a prohlášení?…to pěkně děkujeme."
"Co říkal? Jede už?"
"Ne. A co hůř, ani nepřijede."
"Ale…"
"Snažila jsem se mu to vysvětlit, Warricku, ale bylo to na nic."
"Když si Griss postaví hlavu. A pošle sem Nicka nebo Cath? Nebo Grega?"
"Jo. Nicka. Už sem prý jede."
"Aspoň něco…počkat…čí je to případ? vlastně?"
"Co já vím. Na to jsem se neptala."
"Saro Sidleová…"
"Vážně, Warricku Browne. Na tom teď nesejde. Hele, už k nám míří rozhození rodiče."
"to nesnáším."
"Nápodobně…Dobrá den. Jmenuji se Sara Sidleová a tohle je můj kolega Warrick Brown. Jsme z kriminálky Las Vegas."
"Co děláte tady?! Máte někde venku hledat naše dítě?!"rozeřvala se matka.
"chápeme, že je to pro vás těžké…"
"Přišla jste někdy o dítě?!"
"Budete se divit, ale ano."
V tu chvíli všichni zmlkli. Ticho prolomil až ječivě hysterický brek matky Madison.
"Pane, mohla bych s vámi mluvit?"
"Samozřejmě. Chtěl bych se vám omluvit…za Madison."
"To je v pořádku."
"A říct, že mě mrzí, že…"
"Prosím. Mohli bychom přejít k věci? Jde tady o čas."
"Samozřejmě. Co chcete vědět?"
"V kolik jste zjistili, že je váš syn pryč?"
"Asi v jednu ráno. Měl si brát léky."
"Léky?"
"Ano, nastydnul."
"Je mi to opravdu moc líto. Kde spal?"
"Hned vedle ložnice. Zavedu vás tam."
Takže zatímco Warrick prohledával okolí, Nick mluvil se sousedy (moc dobře nepochodil. Většina mu řekla, že v jednu -kupodivu-už spí. Jedna stařenka ho dokonce vyhodila. Strachy.), Sara prohledávala pokojíček. Moc dobré zprávy ale neměl ani jeden z nich. Nickovi řekl jeden člověk celkem užitečnou informaci-že viděl někoho vyjíždět po půlnoci od domu rodiny Scotových. Dítěte si nevšimnul, portrét se mu nepodařilo sestavit a jediné, co věděl určitě bylo, jakou má motorku. Vybral ji z evidence F.B.I. Warrick našel kolem domu čtyři páry bot. Jeden patřil zahradníkovi, další rodičům a poslední patnáctiletému synovi. Bylo divné, že tam nejsou nějaké neznámě. Únosce přece nepřiletěl a zase neodletěl i s dítětem…krev, kterou našla sara, byla pod oknem a protože byl pokoj v přízemí nebylo těžké se tam dostat. A ani utéct s dítětem. Vzala vzorek a podařilo se jí sejmout jeden částečný otisk z rámu okna. Potom se sešli před domem. Když Sara čekala i se Stokesem na Warricka, všimla si kousku bílého papíru, který vyčníval z poštovní schránky.
"To tady před tím nebylo."řekla.
"Co?"
"Ten papír."
"Letáky nosej pořád."
"Letáky s požadavkem výkupného…?pozvedla Sara obočí. Nick zpozorněl. Sidleová totiž v latexových rukavicích vyndala papír ze schránky a rozložila ho:"Máme vašeho syna. Do pěti hodin dáte 5 000 000 $ do zeleného květináče BOX v areálu FLOWERS WORD. Jinak ho už neuvidíte!" přečetla.
"Tak tohle je jasný."konstatoval Stokes.
"Jdeme jim to říct.
Cestou do domu se k nim přidal i Brown. Vešli dovnitř a když to řekli rodičům stalo se přesně to, co čekali.
"Dáme jim to. Madison zavolej mému agentovi ať ty prachy připraví."
"Víte…"
"slečno. Já oceňuji vaši snahu, ale kdybyste vy mohla zachránit své dítě, udělala byste to taky."
"Jsem jen realista. Naděje, nebo spíš pravděpodobnost, je malá. Na záchranu vašeho syna."
"Přesto to riskneme."
O hodinu později tam už peníze ležely. Brass s Trawesem je sledovali. Ale nikdo si pro ně nepřišel. O zavíračce je majitelka vykopla . když jí to vysvětlili, řekla že musí mít povolení. Když se s ním vrátili, peníze už v květináči nebyly.
Od té chvíle pořád rodiče, kriminalisté i detektivové jen čekali. O dva dny později přišel Scotovým balíček. Otevřeli ho a v něm bylo…bylo jejich dítě! Mrtvé. Příčina byla jasná hned na pohled-podříznutí. Madison se zhroutila a její manžel k tomu neměl daleko. Oba je odvezla sanitka.
"Tak tohle je drsnej způsob jak dát vědět rodičům o smrti jejich dítěte."konstatovala Sara. Nick i Warrick jen přikývli. Sidleová zavolala Davidovi, aby sem přijel. Na pitevnu vzali dítě i s krabicí. Tam Nick nafotil co se dalo, Sara sbírala vlákna z vnitřku a Warrick si balík odnesl do laborky, aby mohl sesbírat otisky.
"Našel jsi nějaký otisky?"zeptal se ho Nick, když vešel.
"Jo. Ale z AFISu to není nikdo."
"Víte, kluci, na co jsem si vzpomněla?"
Oba pokývali, že ne.
"Nevzali jsme otisky rodičům, staršímu dítěti ani zahradníkovi! Totéž s DNA!"
"To je fakt. My se tam s Warrickem vrátíme."
"No to snad nemyslíte vážně?!"vyjel na ně Scot."Zemřelo nám dítě! Poslali nám ho v zásilce! A vy chcete naše otisky a DNA!"
"Dotýkali jste se toho balíku. Dokud z toho nevyloučíme vaše otisky nezískáme ani ty vrahovi."svitlo Nickovi. Záminka… Potom už rodiče souhlasili, ale ve chvíli, kdy požádali o synovy opět začali protestovat. Pod výhružkou vzatí k nim a soudním příkazu směli sejmout i ty synovy otisky a DNA. Zahradník svolil úplně automaticky. Takže kriminalistům nezbylo nic jiného než se vrátit zpět do budovy CSI a zavalit Jackie haldou otisků. ´Značka:SPĚCHÁ´. Po hodině už měla všechny zaškatulkované pod jednotlivá jména a do ´složky´neznámé. Pak si k sobě svolala slavnou trojici a začala:"Ty z balíku, hned navrchu, jsem porovnala a patřilo jich dvacet rodičům. Pět neznámých-asi od pracovníků pošty. Uvnitř jsem našla matčiny otisky, na dně tý bedny a synovy pod mrtvolou. Chápete?"
Všichni vyvaleně zírali.
"Co je?"
"Synovy otisky na dně?"
"Kontrolovala jsem to dvakrát, jestli jde o tohle."
"Ne, o to ne. Vypověděli, že dítě nevytáhli z bedny. Tady je první důkaz že lžou."
Saře zapípal pager."A Mia má možná další. DNA je hotový."
"Porovnala jsem ty nalezené vlasy a epitely se všemi rodinnými příslušníky."začala."A vlasy jsou syna a epitely matky. Kontrolovala jsem to."
Tohle kriminalistům stačilo k předvolání. I k domovní prohlídce. Tu provedli zatímco na ně celá ta rodinka čekala před Brassovou kanceláří. Po hodině přijeli.
"To nás sem nejdřív zavoláte a pak nás tady necháte hodinu čekat?! Musíme se ženou zařídit pohřeb."
"O to právě jde. Našli jsme vaše otisky, paní Scotová, na dně bedny, vaše epitely po celé dečce, ve které bylo vaše dítě zabaleno. A vlasy a otisky vašeho syna. Všechny důkazy byly na takových místech, kterých se mohl dotknout jen únosce a vrah."vylíčila jim to narovinu Sara a Warrick zatím předkládal výsledky z laboratoří. A potom vešel Nick s kudlou-jako důkazem.
"tohle jsme u vás zajistili."začala Sara."Jsou na tom jen otisky vašeho staršího syna a krev oběti."
"Ale…"Scot z toho byl v jasném šoku.
"Vy jste pomohla odklidit syna, kterého zavraždil bratr."
"Ano."
Po tomhle všichni utichli. Madison se úplně klidně přiznala. Ticho prolomil až Sařin šokovaný hlas.
"Bylo to přece vaše dítě?"
"Hnusný mimino! Nic víc!"
V tu chvíli ze židle vystřelil její manžel, chytil ji pod krkem a přirazil ke zdi.
"Proč?! PROČ!!?"řval ještě když ho odváděla ostraha ven. Na rozdíl od ní ale jen před dveře. Potom vyšli ven i kriminalisté a Jim. Ten se od nich oddělil asi po metru. Nick, Warrick a Sara pokračovali do laboratoří. Tam se potkali s Grissomem, Catherine a Gregem.
"Ha ha. Začíná vám směna."začal se posmívat Nick.
"A vám konference. Ha ha."oplatil mu to Greg.
"cože?"
"Tiskové prohlášení volá."a ukázal ven, kde čekala kupa hladových novinářů.
"Dobře ze bavte. Hurá do PP."
"PP?"zakroutil Warrick hlavou.
"Přímého přenosu."
Trojice nuceně vyšla ven. Sara začala:"Před chvílí byl viník po přiznání vzat do vazby. Případ je uzavřen……"
A zas další za náma. Já už jdu spát, protože je 13:15 v LV, takže u nás 22:15. a já už usínám na klávesnici. To je strašný peklo :D :D :D začínám se fakt bát, že pc nebude L tak na mě prosím myslete protože další týden bez kamarádů už by byl smrtelnej L
Papíček vaše webmasterka Sarinka

Škola hříchu

7. června 2007 v 9:58 | Sara |  *Povídky-Kriminálka Las Vegas
Eckli brousil po chodbách, čekal, až někdo něco zvorá. Jen co Gregovi upadla pinzeta, byl v místnosti. Po hodině to zabalil-očividně mu"chyběla" Sara (:D :D :D), která byla pořád ještě v nemocnici,
"To si zločinci vzali volno?"vylítlo z Nicka.
"Nějak ti chybí."usmála se Catherine.
"To ani ne. Ale jindy jedeme tři směny a ještě nestíháme."
"Kde je vůbec Greg?"uvědomil si Warrick.
"Volal, že přijde později."odpověděl Griss.
Důvod byl jasný…
"Víš, já…už se po tom mym výstupu bojim před Grissomem jenom objevit."
"Ale, Gregu, on to tak nebere."
"Jak to můžeš vědět?"
"No…z vlastních zkušeností."
"Saro, to zas bude trapas."
"Ale nebude. Je to pochopitelný, že si byl naprdnutej."
"Vždyť ani přesně nevíš o co šlo."
"Vím a ještě k tomu přesně."
"Co…ó to ne."
"Ale jo. Grissom měl zapnutej microfon."
"Ještě lepší. Teď budu líst kanály."
"Gregu,"usmála se na něj Sara."to jsme přece udělali někdy všichni. A bylo to i horší."
"Nevěřím."
"To jen proto, že se to stalo tobě."
"Hm…"
"Každej si hlídá to svoje. Kdyby si o nic neusiloval bylo by to divný. Věř, že tohle je lepší, než kdyby si neudělal nic."
"Ale Grissom měl pravdu."
"Pravdu jste měli oba. Na všem je něco."
"stejně jsem to přehnal. Měl jsem radši mlčet. Jak se teď mám před Gilem chovat…?"
"Normálně."
"A to je jako jak?"
"Přejdi to. Jako by se nic nestalo. Grissom to ve většině případů pak už neřeší. A když se v tom zase začneš rejpat akorát se přivedeš do dost trapný situace."
"V tý už jsem."zamumlal Sanders, ale Sidleová to přešla.
"Vysvětluj až když se zeptá."
"Snad nezeptá."
Sara se jen usmála. Greg vstal, rozloučili se a potom odešel.
Stalo se přesně to, co říkala. Gil o tom vůbec nemluvil. Greg se dokonce třikrát přistihl jak míří k němu do kanclu. Vždycky si to ale rozmyslel, nebo si toho spíš včas všimnul. Netušil ale, že Grissom ví o jeho"marných pokusech" a vždy se nad tím jen pousmál.
"Máme případ."objevil se o hodinu později u svých kolegů."Zavražděná studentka z univerzity. Její tělo se našlo na břehu Lake Mead. Je to jediný případ, takže se na něm budou podílet všichni. Catherine, rád bych s tebou mluvil."
"Jasně. O co jde?"
"O tvé místo ve vedení denní směny."
"Byl to jen takový nápad."
"Z toho tvého jen nápadu se stala realita. Eckli tě na to místo dosadil."
"Cože?"
"ano. Těžko říct, jestli kvůli tvým schopnostem nebo aby rozbil tým."
"Ty o mě pochybuješ?"
"Ne. Ale znám Conrada."
"Podepsal si to?"
"Podepíšu. Až mi definitivně řekneš, jestli to místo chceš nebo ne."
"Chci."
"Dobře. Máš ho mít."
"Nevypadáš šťastně."
"Rozbije to tým."
"Chceš abych se cítila provinile?"
"Ne. Ale víme že Eckli toho už jednou využil. Být tebou, nechal bych si to ještě projít hlavou. Nechci ti bránit v rozletu, ale pod Eckliho taktovkou se už nebudeš moct vrátit."
"Fajn, ještě si to promyslím."
"To jsem rád. Přeji ti to Catherine, ale známe Conrada."
"Já vím. Můžu jet na místo činu."
"Jistě."
Podle předběžného ohledání se dívka utopila. Ale po ráně tupým a těžkým předmětem do hlavy. David stanovil podle promodrání předběžnou dobu smrti na devět hodin ráno. Tělo objevil pár, který si tady chystal udělat piknik. Nebylo divu, že je to oba dva zarazilo. Hned co ji našli volali 911 a ani s tělem nehýbali. Po podrobné dokumentaci si mohl David dívku, identifikovanou jako Madison Pollardovou konečně odvést. Robbins už na ni čekal. Mezi tím, co mi ležela na stole, jela Catherine s Warrickem obeznámit rodinu s úmrtím. Jako obvykle to bylo nesmírně těžké. Nick mezitím, i s Gregem, odvezli vzorky do laboratoře. Měli se sejít hned ráno (tělo se našlo asi ve tři ráno a s ohledáváním končili v pět), asi v sedm, na koleji kde dívka žila. Protože její rodina bydlela v Laflinu, trvala jim cesta tam i zpátky víc než dvě hodiny. Jejich plán se trochu posunul. Nic méně se sešli na místě, kde už Nick s Gregem vyzvedli klíče od jejího pokoje. Její spolubydlící se odstěhovala minulý týden, takže měla pokoj sama pro sebe a oni neměli koho rušit.
Nic závratného v pokoji nenašli. jen učebnice, sešity a …deník. Ten jim byl ale k ničemu, protože byl…kódovaný. Psala ho nějak zvláštně. A nikdo z přítomných tomu nerozuměl. Po rozhovoru s její nejlepší kamarádkou, která se měla k ní na pokoj dnes stěhovat, se dozvěděli, že takhle psala protože ji vždycky rodiče úzkostlivě kontrolovali (což Gregovi něco připomnělo…) a ona si do deníku psala všechno. Nikdy prý neviděla žádný návod a Madison ji nepopsala ani mechanismus. Nebo jak to nazvat. Na dveře dali pečeť aby se dovnitř nikdo nemohl, nebo spíš neměl, dostat. Potom se vrátili zpátky do laboratoří kde na ně čekala její brašna. Kriminalisté se pro prohledání rozhodli až na velitelství.
Kupodivu objevili docela zajímavé věci. Krom těch klasických, jako je rtěnka, zrcátko… tam byla i video-kazeta. Jenže byla nejen celá mokrá, ale taky přestřižená. Nick s tím skočil za Archiem.
"Něco z toho dostanu. Aspoň bych měl. Pípnu ti, až to budu mít."
Catherine přemýšlela, jak se z toho deníku něco dozvědět. Pak si vzpomněla, jak Sara luštila něco podobného pro Grissoma. Už to bylo sice dýl, ale…proč ne. Nejdřív se ale šla šéfa zeptat, jestli ji to vůbec může dát. Po dlouhém přemlouvání k tomu Griss svolil a tak jí ten deníček Catherine okamžitě dovezla.
Bylo asi deset ráno když Catherinino jméno vyvolali rozhlasem. Měla prý návštěvu. Willowsová tam přišla a všimla si kamarádky jejich oběti.
"Stalo se něco?"
"Víte…já jsem si vzpomněla na něco, co mi Mady říkala. Než ten večer zmizela."
"Ano?"
"Prý něco našla. Nechtěla mi vůbec říct co. Pak mi volala v noci. Byla vyděšená a řekla, že kdyby se nevrátila. Mám říct, že ji někdo zavraždil. Namluvila mi to do hlasovky. Na noc si telefon vypínám, protože jinak nemůžu spát."
"Děkuji, že jste sem přišla. mohu si váš telefon vypůjčit? Hned vám ho vrátím, jen co to bude možné."
"Samozřejmě."
Potom ji zazvonil pager. Robbins už měl hotovou pitvu. Rozloučila se, zabalila telefon a zašla rovnou na pitevnu. Stejně si poslechla zhruba to samé, co ji řekl David na místě nálezu. Předmět nešlo identifikovat, ale podle Robbinse to musela být pěkně veliký úder, protože ji v ráně zůstaly kusy dřeva i když si v Lake Mead mohla plavčit tak tři hodiny. Úlomky už poslal Hodgesovi na trasologii.
Ten jim řekl jen to, že jde o smrkové dřevo. Které se hodně vzácně používá k výrobě pálek. To by mohl být jejich tupý předmět.
Sara zatím luštila její deník. Nebylo to tak těžké. Madison si totiž všechno jen psala převráceně na výšku i na stranu. Tudíž tak, že se písmenko stáčelo doleva, místo doprava a otočilo se jakoby vzhůru nohama. Když s tím byla hotová tak zavolala Catherine. bylo to celkem zajímavé počtení. Obě dvě na to zíraly s otevřenou pusou. Jenže to nejdůležitější jim chybělo…jméno…!!!
Když Warrick seděl v kanceláři a čekal, až se něco začne dít, uvědomil si, že bývalá spolubydlící oběti odešla ze školy předčasně. Napadlo ho zjistit proč…napsal vzkaz Catherine kde je a potom se za ní vydal.
Archie dodělal pásku a zavolal Nickovi. Když k si k tomu sedli, Warrick už klepal dívce na dveře…
"Když jsem to upravoval něco jsem poznal. Je to fakt hrůza."
"Pusť to, prosím."
Oba dva to pozorovali jako nějaký nepovedený studentský snímek s velice choulostivým tématem. Na pásce byla vidět dívka, kterou…
"Víte na co jsem přišel?"vešel k nim Warrick.
"Že učitel zneužíval studentky."
"Jo. Jak to víte?"
"Archie dostal něco z té pásky."
"A Sara doluštila ten deník."
"Odkud to víš ty?"
"Byl jsem si promluvit s její bývalou spolubydlící. Víte taky jaký to byl učitel?"
"Ne. A ty?"
"Taky ne. Jeho jméno mi nechtěla říct."
"Nevadí. Zajedeme s jeho fotkou rovnou do školy a přitom ho sebereme."
Ředitel, aniž by věděl o co jde, vypověděl, že se profesor jmenuje Filip Bush. Okamžitě ho Jim sebral.
"Nechápu, proč jsem tady."začal když ho posadili do vyslýchací místnosti.
"Ráda vám to vysvětlím. Jste obviněný ze sexuálního obtěžování, znásilnění sedmi dívek a za vraždu."
"Co je to za výmysl?!"
"To není výmysl, ale pravda. Zabil jsme Madison protože přišla na to co děláte, protože jste i ji nabídl zlepšenou známku za sex. Nahrála si vás a vy jste na to přišel. Tak jste ji zabil. Přestřihnul jste pásku a myslel si, že jste ten záznam úplně znehodnotil. Zvlášť když jste ji pak ještě hodil do Lake Mead. Udělali jsme u vás domovní prohlídku i prohlídku vaší kanceláře, kabinetu. A našli jsme u vás pálku ze smrkového dřeva a s krví Madison. Dostanete trest smrti."
Aby taky ne, že???
Nicméně máme za sebou další povídku. Z touhle to bylo trochu složitější. Já jsem totiž měla rozepsanou povídku ´Špatné základy´a než jsem ji dokončila, napsala jsem další, kterou jsem dám asi za chvíli. A v ní byla Sara už zdravá. O zeměpisu jsem se nudila (:D :D :D ) tak jsem dopsala konec té minulé a začala psát tuhle. A v ní byla Sara ještě v nemocnici :D :D :D jestli se v tom teda vyznáte :D :D :D takže kdyby někde byly drobné nesrovnalosti je to tím. A nebo taky proto, že mám dneska skvělej den a jsem ještě tak trochu mimo :D :D :D jako tradičně :D :D :D a tak mi to už nejlíp nemyslí.
Snad se vám ta povídka líbila. Je trošku kratší než jak jsem poslední dobou zvyklá psát, ale je to tím kolik jich dneska ukládám. Tři. A je po devátý večer a ráno vstávám už od pondělí před tři čtvrtě na šest a ještě navíc nevím jestli bude pc L :´( já už to další týden bez něj nevydržím. Držte mi palečky. Prosím.
Tak já jdu přepisovat tu poslední, protože jinak bych zas byla děsně smutná a jako každej den už tři tejdny brečela.
Tak se mějte fajn, webmasterka Sara
(zvláštní jak se najednou mění nálady)

Špatné základy

7. června 2007 v 9:57 | Sara |  *Povídky-Kriminálka Las Vegas
Je minimum lidí, kteří by neslyšeli o AREA 51 nebo letecké základně u Las Vegas. O to míň, protože některým obyvatelům tohoto pouštního města, které se vypracovalo výš, létají stroje přímo nad hlavou. A to už pěkně dlouho. Stížnosti by byly…jsou…k ničemu.
V osm večer byla v CSI vyhlášená pohotovost-na okraji města se zřítila stavba. Víc jim k tomu zatím nikdo neřekl. Grissom tam vzal všechny z týmu, kteří mají povolení pro terén. Místo nebylo těžké najít. Detektivové Cavalier, Vega a O´Raily tam už byli. Stejně jako psovodi.
"Jaká je bilance obětí?"zeptal se Gil.
"V domě bylo hlášeno pět lidí. Podle sousedů se tam ale zdržovalo dvanáct osob."
"Dvanáct?!"vyvalil Nick oči.
"Kolik jste jich našli?"zeptala se Sara a její pohled se přes brýle upíral na Vegu. Ten ji také odpověděl:"Nikoho."
"Nikoho?!"Sara se v euforii překvapení sundala brýle."Tak to je po nich."
"Myslíš?"
"Jo. Zřejmě je to rozmačkalo."
"Něco našel!"zařval jeden z psovodů. Za vodítko skoro vyrval psa ze sutin. Jenže…zvíře mělo v tlamě lidskou hlavu.
"No. A máme o oběť míň…nebo víc?"konstatovala relativně klidně Sara a podívala se s povytaženým obočím na Vegu. Po dvou hodinách, kdy kriminalisté jen postávali a sledovali tápání "hledací čety", vyklidili záchranné složky prostor.
"Pravděpodobnost že někdo přežil je téměř nulová."řekl jim jeden záchranář.
"Pravděpodobnost je tady dokud nenajdeme všechny těla. Vykliďte pole, teď je to tady místo činu."řekl Grissom.
"Kriminálky."dodala Sara když se nikdo ani nehnul.
Když konečně vypadli, Grissom začal:Prohledáme celou budovu. Podle stavebního dozoru další zřícení už nehrozí. Nevíme kde ten sesuv začal, takže ho hledejte. Taky pátrejte po tělech, možných příčinách…prostě po všem, co by to mohlo způsobit. Já dovnitř nepolezu, budu vás sledovat. Na helmy vám dáme kamery. Budete mít microfony. Kdyby se cokoliv dělo, věděl bych o tom. Tady je plánek budovy-Cath, ty polezeš vy východním přízemí, Warricku, ty v levém. Nicku, boční část budovy a Saro, ty si vezmeš sklep. Dejte na sebe pozor."
Všichni pověření kriminalisté si navlékli pracovní kombinézy s logem CSI, Metropolitan Police Las Vegas Clark Nevada. Helmy se svítilnou a kamerou a sluchátka do mobilu (aby mohli komunikovat s Grissem). Potom se všichni rozloučili, popřáli si ˇZlomme si vaz (:D :D :D ) a plácli si. Nakonec se rozdělili každý svým směrem. Když zmizela poslední oranžová helma, prudce zaparkovala černá tahoe. Z ní vystoupil samozřejmě Greg. A nebyl zrovna v dobré náladě.
"Proč jsem tam nešel taky?!"vyštěknul na Gila.
"Nemáš oprávnění pro terén tak dlouho."
"Jasně!"kriminalista se otočil, nasednul zpátky do auta a odjel. Věděl, že se jeho kolegové o celé téhle věci doslechnou, protože hned vedle Gila stál Brass. Jenže…celý zbytek týmu už to věděl, protože Grissom s nimi už byl ve spojení, takže slyšeli všechno, co Greg i Griss řekli.
"Ten nebyl v nejlepším rozpoložení."lehce si rýpnul Jim. I když měl o Grissomovi lidi stejné obavy jako jejich velící.
"Ani se mu nedivím. Ale je ještě moc nezkušený na to, abych ho tam nechal lést."
"Tak to tě chápu, Gile."
"On taky."
"Myslíš?"
"Ano. Je jen ctižádostivý a momentálně ukřivděný."
Sara, která to stejně jako ostatní slyšela, mu musela dát za pravdu. Nic neřekla, ale pokývala hlavou na souhlas a praštila se přitom o sutiny."Au!"vyjekla a v Grissomovi i Jimovi hrklo. Ostatní kriminalisté, kteří byli v budově, se okamžitě zastavili a čekali. Stejně jako detektivové, záchranáři, kteří to díky výkonným reprákům taky slyšeli.
"Saro! Co se stalo?"zeptal se vyděšeně velící kriminalista s Brassovou hlavou hned u jeho.
"Nic. Všechno je v pohodě. Jen jsem se praštila do hlavy."
Potom všechno pokračovalo. Všichni detektivové, Jim, Gil a někdo od záchranky (takže jak jinak než i Hank) seděli kolem kamer a repráků a čekali. Byly tam čtyři obrazovky vždy se štítkem v rohu, na kterém bylo jméno kriminalisty.
"Něco jsem našel."ohlásil po půl hodině Warrick."Vidíte to?"
"Ano, Warry. Vidíme."řekl mu Griss. Měli na mysli tělo mladé ženy, soudě podle dlouhých blond vlasů. Nic víc z ní totiž nebylo kvůli spadlé zdi vidět. Na další obrazovce byly vidět body, které ukazovali kde teď přesně jsou kriminalisté. Grissom si zapsal polohu těla a dal Warrickovi pokyn, aby se dal zase do pohybu. Po deseti minutách nahlásila podobný nález i Cath. Tentokrát to byl ovšem muž.
"Panstvo."ozval se Sařin hlas po dvaceti minutách."Asi vám to nemusím přibližovat, že?"
"No to vážně nemusíš."řekl vyvaleně Hank. Ovšem neuvědomil si, že na stole leží stále zapnutý microfon, aby v případě naléhavého problému mohli navigovat i ostatní.
"Hanku?! Co tam kruci děláš!"vyděsila se ho Sara. Grissom se na technika ZS otočil. Myslím, že teď by se do jeho kůže nikdo vžít nechtěl.
"Dobrý, Saro. Můžeš pokračovat. Polohu našeho bezhlavého jezdce už mám."
"OK. Akorát bych vynechala toho jezdce. Pokud ovšem…panebože."Sara se doplazila za roh, kde viděla další mrtvolu. Tentokrát to byla žena, která ležela s bezhlavákem na posteli."Tak ten sesun je přepadl vážně v indiskrétní chvíli."konstatovala.
"Jen pokračuj."
"Už lezu."
"Ale ne."ozval se najednou Nick."Tak na tohle už vážně nemám nervy. Dítě."kriminalista našel rozdrcené tělo malého miminka.
"Nejseš sám, Nicku."řekla Sara."Našla jsem asi něco podobnýho. I s postýlkou. Co to ale dělalo ve sklepě?"
"Bydlelo tam asi dvanáct lidí, takže se nedivím, že se nacpali kam mohli."řekl Cavalier.
"Jo. Tak to máš pravdu."řekla Sara, která stejně jako ostatní nebyla v pohybu.
"Lidi. Dejte se zase do pohybu. Už vás chci mít venku."řekl Grissom a takhle ustaraný pohled na něm Jim ještě neviděl. Položil mu ruku na rameno a řekl:"Oni se ti vrátí."nic mu na to neodpověděl. Bál se, že nenajdou cestu zpátky, že se pokazí technika, že na ně něco spadne…Nehrozil sice další sesun, ale to neznamenalo, že na ně nespadne nějaká už sesunutá sutina. Otřepal se a dál se díval na obrazovky.
"Mám sedmou oběť."řekla Cath. Jim si na papíře odškrtnul další čárku. Ty měly představovat naděje, že někdo přežil. Ale…byl to realista. Věděl, že pravděpodobnost už takřka není přikloněná na stranu obyvatelů té budovy.
"Do prdele!"ozvala se najednou Sara.
"Co je?"cuknul sebou Griss.
"Myslím, že jsem našla možnou příčinu."
"Nemůžeš se nějak natočit, Sari. Nic není vidět, je tam tma."
"Co je to?"zeptal se naléhavě jim.
Sara si natáčela baterku z helmy , aby to nasvítila a u toho vysvětlovala."Celá zeď je proražená. Ocelové nosníky jsou v háji. Někdo je poškodil. Devět z deseti je vejpůl. A ten poslední…do háje on praská!"
"Saro! Vypadni odtamtud!"zařval Nick. Byl u ní nejblíž, takže se obrátil a relativně vysokou rychlostí se začal plazit k ní.
"Nicku! Co to do hajzlu děláš?!"zaječel Jim.
"Nemůžeme ji tam nechat!"
Tou dobou už byli v pohybu úplně všichni v sutinách, záchranáři (hasiči, technici ZS) začali vbíhat do budovy. Grissom vstal a přešel ke stavebnímu dozorci, který telefonoval jeho speciálně vyškoleným lidem, aby se dostavili na místo, že jsou potřeba.
"Jestli se jí něco stane, tak vás dám zažalovat! Jestli se stane cokoli kterémukoli z mých lidí! Rozumíte! Dám vás zavřít za vraždu! Že prý nehrozí zřícení! Kde jste měl sakra oči, když jste to zjišťoval?!"vyjel na něj Grissom a Jim, který cítil nebezpečí, se začal k dvojici pomalu přibližovat.
"No…řekl bych že na té tmavovlásce."odvětil mu úplně klidně.
"Vy parchante!"Grissom ho chytil za límec pod krkem."Jsou to státní zaměstnanci, jestli se jim cokoli stane půjdete za katr!"
"Gile!"Jim ho od něj odtrhnul. Když ho odvlekl tak pět metrů dál, řekl mu."Tímhle jim nepomůžeš. Rozumíš? Jdi si tam sednout, kdyby něco říkali."potom se otočil a šel k pracovníkovi stavební firmy.
"Ještě že jste mi pomoh…"začal.
Jenže Jim ho chytil taky za límec a narazil zády na auto. Potom mu výhružným tónem pošeptal."Dejte si pozor! Jestli se jim něco stane, tak si vás podám! Kdybych vás náhodou neposlal do basy, o čemž pochybuju, tak vás budu pronásledovat do konce života! Dostanete pokutu jen když projedete na oranžovou, nedáte přednost chodci, urazíte starou babičku! Prostě za všechno! A nejsem v tom sám!"pohodil hlavou k trojici detektivů, kteří na něj taky výhružně zahlíželi."Takovejch mám pod sebou ještě asi dvacet! A všichni po vás taky půjdou! A pochůzkáři taky! Nedáme vám pokoj! My jsme totiž jedna velká rodina! A i kdybyste náhodou odjel z Vegas tak se nezachráníte! Pošlu na policejní stanici do všech měst a států kde budete, že kvůli vám spadla budova na čtyři kriminalisty! A už se jenom povezete! Budeme vaše noční můra! Jako váš stín! Je to jasný?!!!"
V tu chvíli se ozvala rána. Spadla další část budovy. Nebylo to nic extra velkého. Brass okamžitě letěl za Gilem.
"U koho to bylo?"
"U Cath. Cathy?"
"Uf…jsem v pohodě. Bylo to kus vedle. Jen mě to praštilo do ruky."
"Padej odtamtud!"
Hned potom, co to dořekl spadla další celá stěna. Cavalier, Vega i O´Raily se otočili na dozor a i když byli maximálně vystrašení, aby se něco nestalo Cath, Saře, Nickovi a Warrickovi, podívali se na něj tvrdým pohledem ze kterého šel strach. Cavalier si najednou sundal brýle a přešel k němu. Muž už začal předem couvat.
"Zařídím, abyste si už neškrtnul!"procedil mezi zuby a vrátil se ke kolegům.
"Lidi?"zeptal se Jim.
"To bylo někde u Warricka."řekl Nick.
"Warry?"
"Žiju."vykuckal ze sebe kriminalista.
"Lidi, trochu života do toho! Chci vás hned vidět venku!"
Přiběhl k nim Hank a vypadal ustaraně."Máme problém."řekl.
"To jsem si všimnul."utrousil ironicky Jim.
"Ha ha. Ta budova se hroutí všude, jen ne u Sary u těch rozbitejch nosníků. Bude na něj ještě větší nápor a pak to spadne asi celý. Pokud ovšem…"nemusel nic říkat, protože se ozvala třetí rána. U Sary.
"Saro!"Grissomovi nikdo neodpověděl."Saro?! SARO!"
To bylo poprvé, co jim nikdo neodpověděl. Nick přidal do tempa, stejně jako Warrick a Cath. Všichni měli namířeno ven, ale místo toho se vydali do sklepa.
"Co to děláte?!"zeptal se Vega, protože Grissom ani Jim nebyli schopni slova. Jen těkali očima na Sařinu obrazovku. Záběr se nepohnul. A co víc…hned po tom, co se Vega optal, se z domu, nebo spíš toho co z něj zbylo, vyvalil prach a ze záběru Sařiny kamery nezbylo nic jiného než černá obrazovka.
"Jdeme tam!"řekl Warrick.
"To nesmíte!"přidal se Cavalier."A nebo spíš musíte."dodal potom a otočil se na Vegu. Oba dva se pak podívali na O´Railyho, který zrovna mířil ke stavebnímu dozoru.
"To bych řekla, že musíme. Nicku, už tě vidím!"ozvala se Cath.
"Já tebe ještě ne, ale vidím Warricka."
Potom, co se trojice"sešla", je mohli vidět i všichni ostatní. Catherine měla tržnou ránu na čele, Nick monokl a Warrick odřeniny na levé půlce obličeje.
"Kterým směrem šla Sara, Grissi?"zeptal se Warrick.
"Od vás je to doleva a potom zahnula doprava a …"navigoval je až do chvíle, kdy všichni uslyšeli.
"Našli jsme jí!"
To ani nemuseli říkat, protože ji všichni viděli. Byla pod sutinama. Nebylo těžké odhadnout, že na ni spadl celý strop, respektive podlaha přízemí. Spíš na ni dopadlo asi pět metry čtverečné-od pasu dolů.
"Saro?"Nick se k ni dosunul a dotknul se její tváře."Nereaguje."
"Jak to z ní ale dostaneme?"zeptal se Warrick.
"Mám nápad."řekla Cath."Nicku, jaká je to materiál? Co na ni spadnul."
"Nevím, vypadá to na…není to nejpevnější. Spíš jako ztrouchnivělý dřevo."
"To je bod pro nás. Rozmlátíme to."
"Cože? Cath? Ty do toho chceš třískat? Mohlo by spadnout něco dalšího."nezamlouvalo se to Warrickovi.
"Nic lepšího udělat nemůžeme."
"Cathy má pravdu. Čím ale?"přidal se na její stranu Nick.
"Je tady toho dost."konstatoval Brown a podal každému z nich nějakou tvrdou sutinu. Potom už jen slyšelo publikum jak do stropu mlátí. A nic víc. Po chvíli ale zaslechli Nicka.
"To by mohlo stačit. Tohle už z ní odhrneme." Tým se dal do práce, zatím co Jim, Gil, Cavalier, O´Raily, Vega a ostatní skoro ani nedýchali. Do chvíle, kdy uslyšeli…
"Máme ji!"zařval radostně Warrick.
I když byl projev radosti i ze strany pozorovatelů, nebylo vyhráno. Všichni to moc dobře věděli. Do vchodu to bylo asi padesát metrů. A pod sutinami, tři a ještě jedna osoba v bezvědomí…to se nedalo bezpečně zvládnout.
"Gile?"zeptala se udýchaně Cathy."Není tady ještě jiný východ. Někde blízko nás?"
"Jedna stěna spadla. A je tam teď volno. Ale nevím jaká cesta tam vede."
"Jak je to od nás daleko?"
"Mělo by to být asi…"podíval se na Henka, který mu na prstech ukázal."…deset metrů."
"Jakým je to směrem?"
Grissom jim říkal směr a snažil se ignorovat ty obláčky prachu a malé rány, které se občas ozvaly.
"Jak to vypadá?"zeptal se jich.
"Už vidíme světlo!"odpověděl mu Nick.
Po deseti minutách se ozvalo.
"Je to zapadlý! Levá strana celá. Kudy teď, Catherine?"
"Co tam? To by měla být ta skulina, kterou jsme viděli."
A měla pravdu. Podlezli pod trámy a uviděli trávník. Skulina byla ani ne metr vysoká a další necelý metr široká. Už i zahlédli nohy kolegů. Těžko říct, komu patřily, podle bot to nikdo nepoznal ( :D :D :D ). Cath vylezla jako první, za ní Nick, který vytáhnul Saru a jako poslední Warrick. Už tam byla připravená nosítka. Záchranáři na ně naložili Saru a odjeli s ní do nemocnice. Nick, Warrick i Cath se svezli v druhé, protože jejich zranění nebyla tak vážná, aby každý potřeboval svou sanitu. Hned za ní jela dvě policejní auta. V jednom Grissom a do dalšího naskákali všichni detektivové. Když dojeli před nemocnici, jedna černá tahoe s logem CSI už tam stála.
"Greg."odpověděl prostě Grissom. A měl pravdu. Mladík už čekal na chodbě. Místo ukazatele.
"Kde jsou?"zeptal se Jim.
"Sara na vyšetření, rentgenu, nebo kde…za ní teď nikdo nemůže. Cathy, Warry i Nicky jsou na ošetřovně."
Čekali deset minut…dvacet…půl hodiny…hodinu…dvě…dvě a půl…tři hodiny!
"Mohl by mi někdo LASKAVĚ říct, co je s mými lidmi?!"začal být nervózní Griss když si jich nikdo nevšímal.
"Promiňte, pane…"
"Grissom."
"Pane Grissome. Jedna vaše kolegyně je teď na sále. Zbytek za vámi hned přijde."
To se trefila. O deset minut později vyšla Catherine, Warrick i Nick z ošetřovny.
"Jak jste na tom?"
"Ujde to."
"Co Sara?"
"Ještě je n…"ani to nestačil dopovědět a už se otevřely dveře od sálu. Dvě sestry vezly Saru na lehátku.
"Jak je jí?"zeptal se okamžitě Gil.
"Na to se zeptejte doktora. Hned bude tady."
Po pár vteřinách opravdu ze stejných dveří vyšel i lékař.
"Operace dopadla dobře. Zranění nebyla tak vážná. Má otřes mozku, nějaké zlomeniny a zhmožděniny."
"Můžeme u ní zůstat?"
"Proč ne. Ale ne všichni najednou-ne na dlouhou dobu. Potřebuje klid!"
"Kdy by se měla probrat?"
"To vám bohužel s určitostí neřeknu."
Hodinu si v pokoji poseděli všichni. Potom se museli vrátit zpátky do práce a sepsat hlášení o tom sesuvu-příčina špatné základy, stáří budovy a vojenská základna. Stejně jako před lety…
U ní v pokoji zůstal jen Griss. Když se Sara probudila, překonala záři zapadajícího slunce a rozsvěcujících se neonů, první čeho si všimla byla kupa květin, třech balónků a spícího Grissoma v křesle. Vypadal krásně, ani ho nebudila…jen se usmála a spala dál.
Vážení, mám pro vás hodně špatnou zprávu. Pomalu ale jistě mě opouští ta "euforie" CSI. Ne že bych ji už nesledovala, nebyla jí úplně posedlá, ale už dokážu myslet a častěji myslím na něco jiného. Je to zvláštní, co z člověka neudělá měsíc bez netu, ICQ a tudíž nejlepších kamarádů. S některými jsem si ani nepsala a tak mi strašně moc chyběli. Po pravdě mě strašně mrzí, že jsem tohle napsala, ale je to tak. Neznamená to, že už nebudu sledovat Krimču Las Vegas přilepená k obrazovce, nebo že už nestrávím víc jak deset hodin za sobotu tady na blogu a že přestanu psát povídky. Tak veliký cvok zase nejsem.
A přišla jsem na to, že mě tyhle "doslovy" strašně bavěj. Proto jsou taky tak dlouhý. Takže si z nich nic nedělejte.
Dnešek byl fakt báječnej den (jen pro informaci je dneska úterý). Řekla bych, že bude a je nejlepší z tohohle týdnu (a počítám i čtvrtek). Mám pro vás taky další napsanou povídku, takže ji jdu přepsat, aby jich tady bylo víc. A nějaký info si taky nechám pod tu druhou povídku :D :D :D nebo mi dojde inspirace :D :D :D .
Snad jste taky dneska měli tak báječnej den jako já ,) protože to dneska fakt stálo za to. Pro takový dny stojí za to vstávat ,)
Mějte se fajn, vaše (vyjmečně) strašně šťastná webmasterka Sari

Kolik lidí v noci bdí

1. června 2007 v 11:03 | Sara |  *Povídky-Kriminálka Las Vegas
Teoreticky vzato má Las Vegas den a noc obráceně. Přemýšleli jste někdy nad tím, kolik stažených rolet je v jedné ulici??? Ve dne??? Ne nadarmo se říká Las Vegas Město Hříchů-které ožívá v noci. Pokud vynecháme prodavače v nonstop podnicích, na pumpách, servírky, striptérky, barmanky…zbudou nám jen kriminalisté a … no ano, jejich protiklady…zločinci. Většina vrahů vraždí v noci, o lupičích ani nemluvě, i ve Vegas. I když město září jako vánoční stromeček. Jak jinak by taky mohla být laboratoř CSI ve Vegas druhá nejvytíženější v USA???!!!
"Už nám dýchají na záda."řekl Grissom přesně o půlnoci na poradě. Měl na mysli vedení, veřejnost a media. O co vůbec šlo??? Už tři týdny se marně, i za asistence FBI, pokoušeli dopadnout sériového vraha. Jeho obětmi byly vždy ženy od jedna dvaceti do šest a třiceti let. Nenápadně se vloupal k nim do bytu a počkal, až se vrátí zpátky. Potom je svázal a provazem spojil krk, levou nohu a pravou ruku. Tudíž když oběť pohnula nohou, začali si utahovat provaz kolem krku. Tímhle způsobem zemřelo už osm žen. Co bylo ale nejhorší byl fakt, že kriminalisté neměli žádnou stopu. Oběti byly ze zcela jiných společenských vrstev a s odlišnými prioritami, oblastmi pobytu, přáteli, povoláním…dosud nenašli nic, co by je spojovalo. Ovšem…s důrazem na to DOSUD. (=D =D =D).
"Nemáme se čeho chytit."povzdechla si Sara, která kmitala propiskou v jedné ruce a v druhé měla hrnek caffe. Stejně jako ostatní. Měli jich v sobě už tolik, že ho pomalu ani nemohli vidět. I přesto ho pořád pili-ta odporná chuť, vlastně i vůně, nebo spíš smrad, je vždycky spolehlivě probudila (=D =D =D).(
"Prošla sis jejich cesty do práce? Nebo místa, kde se často zdržovaly?"
"Jo. Ta poslední oběť, Peggy Greenová, jezdila ráno v osm metrem do společnosti, co prodává sešívačky, ve dvanáct měla pauzu na oběd-to byla v kantýně. Sedávala tam pravidelně s kolegou. Pak seděla v kanclu do pěti dopoledne. Potom nastoupila zase do metra. Přestupovala na Parken Avenue…"zarazila se, zvedla se a odběhla. Po minutě byla zpátky."Všechny přestupovaly na Parken Avenue!"
"Jako tisíc dalších. Je to hodně frekventovaný úsek."řekla skepticky, ale realisticky Cath.
"Lepší stopu nemáme. Nikde jinde se nemohly setkat."
"Zavolám Jimmovi."řekl Gil.
"Není to potvrzené."
"Nehodlám riskovat, že nám přibude další oběť jen proto, že to není jisté."
Do jedné ráno spekulovali, jak toho vraha chytit.
"Nechci se vám do toho plést,"začala Sue (agentka od FBI)"ale co takhle návnada? Volavka?"
Grissomovi se v tu chvíli vynořila vzpomínka na Saru, jak dělala návnadu ona.
"Nemyslím, že by…my nejsme zvyklí na takovéto metody."
"To chápeme."
"Gile, mohla bych s tebou mluvit?"zeptala se ho Sara.
"Jistě."hned co vyšli se ji vyděšeně zeptal."Snad do toho zase nechceš jít?"
"Ale chci."
"Saro, to snad ne…už ne…"
"Tak to pochop. To chceš devátou oběť?"
"Jen aby si tou devátou obětí nebyla ty."
Pak se vrátil k ostatním.
"Sara tam chce jít, že jo?"zeptala se Catherine.
Gil přikývnul.
"A ty ji to nechceš dovolit?"
Opět přikývl.
"Nemyslíš, že by si o tom měla rozhodnout sama?"
"Jsem její velící. Nesu za ni odpovědnost."
"Je dospělá."
"Jsme kriminalisté. Ne akční hrdinové. Máme sbírat důkazy a vyšetřovat. Ne si hrát na Cobru 11, Cath."
"Co ale budeš dělat, když bude dál chtít dělat volavku?"
Na tohle nic neřekl. Na to se ani nic říct nedalo. Byla sice dospělá, ale… Jako její přítel se jí to mohl pokusit rozmluvit a jako šéf zakázat. Ale…Sara, která neuznávala autority…?a která si všechno dělala po svém…? Obě možnosti byly v háji.
Do konce směny nad tím přemýšlel. Potom vstal, rázně došel za Sarou a začal:"Kdysi jsi mi řekla, že všechno, co řekneš považuji za chvilkový vrtoch…"
"To jsou ale víc než čtyři roky…"
"Na tom nezáleží. Chceš důkaz že to tak není? Fajn. Buď volavkou, jestli chceš. Nemohu ti v tom bránit."
"Neměj obavy."
"Nemám obavy. Jsem znepokojen."
"A není to v podstatě totéž?"
=D =D =D
A tak začaly mohutné přípravy celé téhle akce. Sara týden jezdila linkou 51, jmenovala se Samantha Crooksová s bydlištěm dva bloky od poslední oběti. Kriminalistům, nebo spíš FBI, která celý tenhle "hon" pořádala, nahrával do rukou fakt, že Sidleová byla podobný typ jako oběti. Mladá, tmavovlasá, bezdětná… Netrvalo dlouho a Sara si všimla že ji někdo pozoruje. Ze zastávky až do dočasného bytu. Týden potom Saře došlo, že ho dnes celý den neviděla. A to mohlo mít jen dva důvody-buď mu do toho něco vlezlo, nebo na ni už čeká. Proto zavolala Grissomovi.
Celý dům byl pod dohledem, pohotovost měli všichni kriminalisté, polovina oddělení Jimma a agenti z FBI.Sara vešla do domu, snažila se působit úplně klidně. Vybalila nákup, pustila si Cinephile a sedla si. Kamery snímaly celou místnost, kde byla. Po půl hodině se konečně začalo něco dít…
Sara měla, podle plánu, dát hudbu tak hlasitě, aby neslyšela, až se bude blížit. Důvod byl jednoduchý-mohla by ze strachu a pudu sebezáchovy zakročit a pachatel by mohl utéct a ještě mu dojít, že to byla past. Kriminalisté sice tuhle možnost odsuzovali, ale…byli tam od toho, aby ji vytáhli z nejhoršího. Jenže nikdo nepočítal s tím, co se stane…
Pachatel byl chytřejší než si mysleli. Pro začátek celého neúspěchu…když se k Saře přiblížil na dotyk, strhnul ji z krku šátek a ten odhodu. Jenže pro kriminalisty tak nešťastně, že tím zakryl kameru. V autě sebou cukli. Gil chtěl vstát, ale Jack Hudson ho zastavil.
"Ještě tam máme mikrofon. Kdyby se něco stalo, uslyšíme to."
"Vy jste si neprohlížel ty fotky?! Všechny oběti měly roubík!"vyjel na něj Greg, který byl s Nickem snad víc ve stresu než Griss. A to bylo co říct.
"Nemůžeme panikařit, jinak pokazíme celou tuhle akci."
"Fajn!"vyjel Nick. V tu chvíli se ale ozval bolestivý výkřik z microfonu. Jenže si toho všimla jen Sue, nebo spíš její asistenční pes, který upozorňoval na zvuky.
"Něco se stalo."řekla jim.
"Cože?"
"S tou páskou."
Hudson ji přetočil a slyšel to samé co Levi.
"Kruci!"
"Tady máte to vaše počkejte!"
"Nicku, Gregu!"snažil se je uklidnit Grissom, i když měl sto chutí na agenta sám skočit. ( =D = D =D ).
Vyběhli z auta, všichni měli zbraně venku, až na Grega a Gila. V tom přišla druhá rána. Když se snažili dostat do dveří, nešlo jim to. Malou tabulkou skla bylo vidět, že pachatel přirazil dvě židle tak, aby se nemohl nikdo dostat dovnitř a ona zase rychle ven.
"Tohle nikdy jindy neudělal."poznamenal Nick, zatímco Hudson zuřivě kopal do dveří.
"Ví o nás."vydechl potichu."VÍ O NÁS!"zařval nakonec. S těmito slovy se vyřítil z auta i Miles, Sue a všichni Jimmovi lidé. Rolety byly po celém domě zataženy. Podle plínku mělo největší okno vést přímo do obýváku, kde byla Sara naposledy. Když se Nick, Warrick a Jack prohrabali záhonem, vyrazili hlavní zbraně okno.
Na podlaze ležela Sara svázaná do jim až moc dobře známé polohy. Vypadala, že už moc dlouho nevydrží. A z toho vyvstává vlastně přesná příčina smrti. Oběti už nevydržely mít nohu pokrčenou a tak ji bolestí povolily a tím se taky udusily. Nikdo další v místnosti nebyl. Nick "dojel" po kolenou až k ní kde kudličkou přeříznul provaz.
"Uf…"vydechla kriminalistka.
"Musel o tom vědět. Proč jinak ty židle a … a proč by jinak hned utíkal?! Je to jistý. Jen tě svázal a pak hned zmizel, ne?"vyzvídal Hudson.
"To ji nemůžeš aspoň na chvíli dát pokoj?!"vyjel Greg.
"To je dobrý, Gregu. Jo…tak nějak to bylo."
"Škoda, celej tenhle děsnej zážitek byl na prd."
"No to bych zase neřekla."usmála se Sara, kterou teď zabalil saniťák do deky.
"Cože?"
"Ne že bych vám nevěřila, ale vždycky je lepší mít dvě pojistky."ukázala na šuplík. Byla v něm malá díra a …no jasně…a kamera.
"Chytrá holka."zasmál se Hudson."Tebe by u FBI hned brali."
"Díky, já jsme celkem spokojená. Ale ne…"vydechla žalostně. Uviděla, že dovnitř míří i Hank."Kdo volal tu sanitku?"
"Já, proč?"zeptal se jeden strážník.
"To nic. Nic. Jo a podívejte se na tom provaze po epitelech. Neměl rukavice. Aspoň jsem je neviděla."
Potom vstala.
"Kam jdeš?"
"Nechci, aby mě viděl v dece, natož pak v týhle děsný košili. Nebo ať mě radši nevidí vůbec. Pojedem se Sue napřed, ne?"
"Jo."odpověděla agentka.
Když dojeli na velitelství i poslední opozdilci, kazetu s dnešním večerem měl v rukou Archie. U toho Sara být nemusela. Jednou ji to stačilo…Archie to nekomentoval, ale z jeho pohledu by se dala sepsat kniha (kdo ví, třeba mi dá autorský práva :D :D :D ). Sehnal jim nejlepší fotku pachatele, Mia mezitím zjišťovala přítomnost epitelů. Když se všichni opět sešli, měli důkazů víc než dost.
"Jimmovi lidé po něm už pátrají."řekl Grissom.
"To je fajn. Mohla bych jet domů?"zeptala se Sara.
"To je samozřejmé. Ale ať s tebou někdo jede. Nicku?"
"Jasně. Jedem?"
Ještě že tak…
Jimmovy "jednotky" lítaly po městě a zcela zbytečně. Vrahoun si totiž v klídku seděl u…Sary doma… Když tam oba kriminalisté dojeli, bylo zhasnuto, všechno se zdálo naprosto v pořádku.
"Tak jestli chceš, jeď za ostatními na velitelství. Těch pět metrů zvládnu, neboj."
"ani nápad. Grissom by mě za to zabil."
"No dobře. Pojď si prohlídnout můj poklidný byteček."
Sara odemkla, vešli dovnitř. Rozsvítila hlavní světlo a podívala se dopředu. Nick byl ještě za ní. Za kuchyňskou linkou stál pachatel. Mířil na ně zbraní.
"Pozor!"zařvala Sara a srazila nicka ven. Oba dva sjeli po dlaždicích. Za normálních okolností by si asi stěžovali, ale když slyšeli výstřel, který je minul…? Jen co zvedla Sara hlavu, dopadla na Nicka, viděla na konci ulice sirény policejních aut. Z jednoho se vyřítil Hudson, obskočil je a vřítil se dovnitř. S Milesem za zády. O chviličku později vyvedli ven vrahouna. Sara s Nickem už se pomalu hrabali ze země. Tou dobou k nim dorazila i Cath, Gil, Warrick a Greg.
"Jak jste to věděli?"zeptal se Nick.
"Jeho fotka přerušila vysílání telenovely v televizi. Tvoje sousedka, Saro, ji viděla a volala nám. Přijeli jsme jak jen to šlo."
"Díky."
"Za co?"
"Za záchranu života."
"Doufám, Sari, že už tě ty chutě dělat návnadu přešly."řekl ji Griss za rohem.
"Docela jo."zasmála se.
"Víš co se mohlo stát?"
"Myslím že jo. Mohli jsme bát oba s Nickem mrtví."
"Mohl jsem přijít o to nejcennější co jsem kdy v životě měl."
Když se zase všichni sešli před velitelstvím, nebyl tomuhle případu konec.
"Přišli jsme na to, jak se o tobě dozvěděl, Saro."začal Jimm.
"A to jak?"
"Měl tě vyhlídnutou."
"Cože?"
"Ano. Chystal se na tebe. Nebýt toho, že si se stala volavkou, přepadl by tě doma."
"teda…to jsem nečekala. A proč já?"
"Celkem si odpovídala jeho profilu. Až na tu zastávku."
"Takže to ani nemusela být spojitost."
"Nemusela, ale zabralo to. Těžko říct, jestli by to zabralo, kdyby se nejednalo o tebe."
"To už nechme být."
"Tak s tím souhlasím."
"Zajdem někam na jídlo?"
"Jasně. Už se z nás zblázní. Zas je nás víc."zasmál se Nick.
Ale co…lepší, než kdyby ubývali, ne… … …???
Slavnostně oznamuji, že je konec :D :D :D ale jenom téhle povídky :D :D :D a taky že je dneska čtvrtek, ale vy už máte pondělí :D :D :D ještě že ta knihovna je. Povolují tam i discety, takže můžu dávat povídky ,) tímhle způsobem. Zrovna dneska jich tam přibylo :D :D :D jsem je měla dávat v informatice, ale to si představte :D :D :D vedle informatiky, učebny v druhým patře, je automat. Na caffe, ale taky na chlazený nápoje :D :D :D a tenhle vytek :D :D :D to byla potopa :D :D :D když jsem pro vás dopisovala tuhle povídku, šla kolem sekretářka a nesla koberec :D :D :D protože to prej vytopilo i sekretariát :D :D :D takže jsme měli menší potopu :D :D :D ty zmáchaný zdi :D :D :D z toho jsem nemohla :D :D :D
Tak se mějte fajn, snad jste si užili dnešní dílek ,) a já už musím jít, protože musím ještě uklidit pokoj :D :D :D to bude děs :D :D :D
A přijel můj strejda Australie ,) snad nebudu muset komunikovat anglicky :D :D :D a taky mám nejlepšího kámoše, kterýho je možný mít ,) (samozřejmě taky vás, miláčci moji a CSI Las Vegas, copak naše Krimča ,) J ). Nejradši bych tady začala řvát zlatý ICQ!!! Jinak bych totiž s Patrickem komunikovat ani nezačala L :´( a to by byla jedna z osudových chyb!!! !!! !!! !!! !!! !!! !!! !!! !!!
Taky bych chtěla říct, že je mi moooc líto Anazuz, co se jí stalo s jejím blogískem L některý lidi jsou prostě (pardon za výraz) svině!!! Protože tohle se nedělá!!! Ne lidem, jako je Anazuz. Tak mooooooooooooooooooooooooc hodnejm!!! !!! !!!
A na úúúplný závěr mám skvělou zprávičku ,) (teď nemyslím nej mail od Patase ,) ) tohle byl, na 99%, POSLEDNÍ VÍKEND, KDY JSEM NEBYLA NA NETU!!! Aspoň by měl být. Kdyby strejda nefrnknul, mohla jsem už tady být. Takže se omluvám všem, kterým jsem neodepsala na maily , ale mám jich 26 nepřečtených L takže nestíhám L moc mě to mrzí.
Páčko, vaše a jen vaše webmasterka Saruška