Březen 2007

Něco se pokazilo

31. března 2007 v 22:10 | Sara |  *Povídky-Kriminálka Las Vegas
Las Vegas je město, o kterém by hodně lidí řeklo, že je bez svědomí. Kolik manželů a manželek zde zahýbá svému zákonitému partnerovi? A kolik lidí zde přišlo a stále přichází o život rukou někoho dalšího? I přesto zde žijí lidé, kteří by se o tom hádali. Buď milují jejich město a život v něm natolik, nebo jsou prostě pravým opakem životního stylu zbytku obyvatel. Ať už je to jak chce, určitě by se zde našli lidé, kteří tuto skutečnost svým charakterem popírají. A jiní potvrzují. Las Vegas je takové a je zbytečné snažit se ho měnit. Proslavilo se nocí, ne dnem, ne tím jak působí za urputného a nevzdávajícího se slunce, které zde praží každý den. Jeho světlo pochází ze zásuvek stovek neonů, které jsou po městě rozmístěny na stovkách budov.
I přesto je zde budova, ze které vychází jen minimální zlomky světla. Kriminalisté mají rádi svůj klid a barevné, až kýčovité osvícení okolí by jim práci neusnadňovalo. Ani dnes v noci. Navíc zde už od večera panovalo napětí, aspoň mezi Grissomem a Sarou. Nikdo nevěděl proč, už přijela v rozmrzelé náladě, takže nebylo divu, že Sara vyšetřovala případ s Nickem a Grissom s Cath a Warrickem. Sara, možná natruc, přizvala k vyšetřování Grega. Musel se zaučit, ale Grissom moc chápavě nevypadal. A tak všichni uvítali, že museli v kancelářích a laboratořích tvrdnout jen hodinu a něco málo k tomu. Vrahové si ve Vegas nedají pokoj, ale tentokrát řádil i nekdo další...
V Hendersonu, poměrně poklidném městě, někdo za jednu hodinu vyloupil deset domů a tím způsobyl smrt. "Jedna okradená žena byla tou dobou doma a ve strachu z neznámé osoby zpanikařila. Pokusila se z domu útéct, cestou spadla ze schodů a potratila. Navíc skončila v komatu. Zloděj to zjistil až po pár minutách a zavolal do nemocnice. Než sanita přijela, byl pryč."aspoň tak jim to vysvětlil capt. Jimm Brass, který hned po tom odjel, protože musel na druhé místo činu. ´Kde patrně je Sarinka a ...´pomyslel si Grissom. A bylo to tak. Nick, Sara a Greg zaparkovali služební vozy u vjezdu do podzemních garáží, kde znásilnili devěta dvacetiletou ženu, zmlátili do bezvědomí a zavraždili jejího pětiletého syna. Všichni tři chvíli stáli a koukali na malého chlapce, který ležel se zlomeným vazem ve dveřích do auta, nohy měl na zemi a od pasu nahoru ležel na podlaze vozu. Vytrhl je z toho až Brass, který tam právě dorazil.
"Jmenuje se Martha Stowneová- Myaerová..."
"Stownová-Mayerová? To je to žena toho pilota, nebo co?"podivila se Sara.
"Ty letouny vás pronásledujou,co?!"usmál se ironicky Brass. Kriminalistka se na něj ušklíbla, podlezla pod žlutou policejní páskou a rozsvítila baterku. Detektiv se podíval na Nicka, který mu polohlasně odpověděl. "Dneska nemá moc dobrou náladu." Brass pozvedl obočí a řekl
"Nebyla jediná."
O chvíli později odjel.
"Odkud si vlastně věděla o čí ženu jde?"zeptal se ji Stokes.
"Nečteš noviny? Psalo se že přijel do Vegas. A můžeme hádat proč...oblast 51."
Pak už se dali do práce.
Oba dva týmy ohledaly svá místa činů a sešli se až na velitelství, nebo spíš před pitevnou. Robbins měl dnes moc zákazníků. Sara se ve dveřích málem srazila s Grissomem.
"Vypadá to, že jsi se na mě těšila."řekl s úsměvěm coroner, který stál kousek dál na svém pracovišti.
"Ano, ale asi nejsem jediná."
"Jestli tě to potěší, tvou oběť už mám hotovou. Děti jsou menší než dospělí."
"To jistě. A co mi o něm povíte? Doktore?"
"Jasně zlomený vaz, což nebylo těžké. Mohlo mu být tak pět a něco."
"Ano, pět a půl."
"Dneska už vraždí i nevinné děti. Tohle budete potřebovat."podal ji zprávu. "A proč vy tady vlastně jste?" zeptal se Grissoma, neměl přeci žádnou oběť. Sara byla tou dobou už pryč, Grissom nevěděl, co mu má odpovědět. Coroner se jen usmál a popšel k boxům, aby zavřel jeden z nich, ve kterém ležel mrtvý chlapec ze Sařina případu. Grissom jen řekl nashledanou a odešel. O chvíli později už šel laboratořemi, kde ho odchytla Catherine.
"Grissome, mluvili jsme s Warrickem se sousedy a ostatními okradenými. Nikdo nic neviděl, ale všechny ty rodiny měly dost peněz a tudíž i značkový nábytek. Zařizovala to stejná společnost a ta na veškeré své výrobky dává krom seriových čísel i speciální označení. Dostali jsme jejich seznam, mám to dát do všech prodejen, zastaváren a tak?Grissome?!"
"Cože Catherine?Jo...jasně to udělej a nic víc jste na místě činu nenašli?"
"Nic kromě jednoho vlasu-krátký černý. Její mažel má blond vlasy a ona taky, takže bude asi patřit jemu." Jejich nejdůležitější stopou byly ukradené věci, což se brzy ukázalo jistým. O půl hodiny jim volal majitel nonstop zastavárny, že tam jeden černoch byl nabízet něco z toho. Nepodařilo se mu ho udržet v obchodu, ale má jeho fotografii. Ráno se tedy Warrick vydal do černošské čtvrti, poptat se. Mezi tím se Sara a Greg vydali do nemocnice za ženou, která se už probrala. Nick zpracovával důkazy.
"Dobrý den."pozdravili ji, když vešli. Žena vypadala zle-byla neupravená, zmlácená a měla rudé oči. Manžel zde ještě nebyl, to věděli jistě, takže nemohla vědět o tom, co se stalo jejímu dítěti. Pootočila hlavou a ve chvíli kdy uviděla Grega sebou trhla. Sara se na něj otočila.
"Gregu...bylo by lepší, kdyby si počkal venku." Kriminalista ji přikývl a vyšel ven.
"Jsem Sara Sidleová, jsem z kriminální laboratoře...já vím, že je to pro vás těžké, ale musím si s vámi promluvit."
"Neviděla sem ho, jestli vám de o tohle."
"Víte, s vámi byl v garážích i váš syn..."
"Co je s Mattym?"
"Paní Mayerová, je mi to moc líto, ale váš syn je mrtvý."
"C-cože?!Jak mrtvý....co mi to tu říkáte za blbosti?!Matty a mrtvý?"
"Bohužel..."
"Ne, to není pravda. Lžete!On nemůže být mrtvý, to by mi manžel řekl."
"Nevím, proč tu váš muž nebyl, nechali jsme mu zprávu a ..."
"Ticho!!!Nechci už nic slyšet já..."vztala z postele "Promluvim si s ním sama. Uhněte!" Strčila do Sary a venku ji až zastavil zdravotník. Sesunula se k podlaze a měli po výslechu. Sara navíc tušila, že až se to dozví její muž, Eckli jim dá co proto-i když na to teoreticky nemá právo.
"Tak co?"zeptal se jich Nick, když se vrátili.
"Nic. Dostala záchvat."odpověděl Greg.
"Jsem nakonec dopadl líp."
"Máš něco."začali vypadat potěšeně.
"Na místě činu jsem našli kus kůže."
"A?!"
"Vzorek byl v CODISU. Nějaký Colds Brucknerhouse."
Greg a Sara vyprskli smíchy.
"Tak za nim jedem, ne?"řekla Sara, i když ji ještě tekly slzy smíchem. A tak zatim co oni se odkulhali celí rudí do auta, Warrick předvolal muže odpovídající té fotce a vzal mu vzorek DNA. Jejich nová kolegyně Mia ho porovnala-shodné...
"Váš vzorek DNA se shoduje z nalezeným vzorkem na místě činu. Vaše přiznání nepotřebujeme." řekl mu. I přesto se přiznal. Soud přihlédne k tomu, že zavolal sanitku, protože jinak by žena zemřela, navíc má šanci, že se z komatu probere-stále to je bezvědomí.
I Sara, Nick a Greg nepotřebovali přiznání. Vzorek DNA z kousku kůže byl na krku malému klučiny-to je jako otisk prstu na vražené zbrani. Vlastně to tak skoro je-vražednou zbraní byly ruce, kterými mu zlomil vaz. Muž se ani nebránil jít s nimi.
"Proč jste ho zabil?" zeptala se ho Sara.
"Toho smrada?O jednoho víc nebo míň..."
Všichni na něj koukali pohledy, které nejdou nazvat jinak než vražednými. Brass byl tak rudý vzteky, že ho dal okamžitě odvést. Byl z toho mimo, ostatní taky. I Grissom, který, jak Sara nevěděla, stál v poslouchací místnosti a sledoval jen ji. Když vyšla z místnosti, vyšel i on.
"Saro?!"ta už však odešla. Buď ho neslyšela, nebo ho ignorovala...
...Ale nebyl jediný komu se nevydařil večer...
Cath šla asi v jednu ráno s Warrickem z baru, když na konci ulice viděla něco, spíš někoho, koho čekala úplně někde jinde. Lindsey, její osmnáctiletá dcera, oblečená v džínách a růžovo červeném tričku s výstřihem, ale větší šok bylo to, s kým šla. S Gregem! Catherine se pustila Warrockovy ruky a rozešla se k nim. Všimli si ji jen chvilku před tím, než se k nim dostala.Beze slova přišla ke Gregovi a dala mu facku. Warrick se tam skoro rozletěl.
"Hej!Mami!"zaječela Lindsey. Ta ji však ignorovala.
"Co to tady jako děláš?!" rozeřvala se na Grega "To ti nestačí Mia nebo Sara?! Nebo jiný šlapky?! To musíš líst za moji dcerou?!"
"Sara neni žádná šlapka!"řekl docela klidně.
"Tak proč nejseš s ní?!Místo s Lindsey!"
"Mami nech toho!"
"Cath..."začal Warrick. Ta si ho nevšímala.
"Už přestaň vyšilovat, mami! A neurážej Saru! Ta narozdíl od tebe netancovala u tyče!" Teď už Catherinina ruka vystřelila i k dceřině tváři. To na Lindsey bylo moc a tak se rozeběhla pryč. Greg šel za ni a Warrick místo toho uklidňoval Catherine...
...ani o pár bloků dál, to nebylo o moc lepší...
...Z jednoho domu se ozýval křik. Dva hlasy, jeden mužský a druhý ženský, se hádaly a před domem na příjezdové cestě stála dvě policejní auta z CSI.
"Co zase máš?!"
"Nechápu, že pořád musíš chodit někam s Gregem!"
"A co ti na tom vadí?!"
"Spíš se mě zeptej, co mi na tom vyhovuje?!"
"A co myslíš, že mě vyhovuje na tom, že někam chodíš s Catherine?!"¨
"Co do toho taháš Cath?!"
"Jasně! Co já do toho tahám Cath! Já si s tim nezačala!"
"Ale já s ní netrvávím tolik času!"
"To jen protože seš to ty! Tak ti to nepřijde! Ale co?!To se před tebou jako musim obhajovat?! To chceš, abych se tě dovolovala, kdy můžu jít ven s Gregem?!"
"Co to překrucuješ?!"
"Já?! Překrucuju?! Tak co po mě chceš?!"
"Já nic nechci!"
"No nééé! To mi uniklo!"
"Nech toho Saro!"
"Čeho zase! Pro tvoji informaci, drahoušku! Já nezačala s tim, že nikdo nesmí vědět, že spolu něco máme!"
"Vedlo by to k nepříjemnostem!"
"Jasně! Já sem nepříjemnost!"
"To nikdo neřek, Sarinko!"
"Nech si tu Sarinku, když mi tady něco vyčítáš!"
"Nic ti nevyčítám!"
"Ne ?! Tak co teda děláš?!"
"Bojím se o tebe, Saro! Bojím se, že o tebe přijdu!"
"Fajn! Tak jsme propracovali k tomu, že mi nevěříš!"
"To není pravda, ale Greg je oproti mě..."
"Co máš pořád s Gregem?! Pro tvoji informaci, já sem tě měla ráda od začátku a nebrala jsem tě jen jako kolegu, narozdíl od tebe!"
"To si myslíš?!"
"Jo?! Nebo si to aspoň dával krásně najevo!"
"Saro! To sem tě měl chytit do náruče poprvé, co si vešla do laboratoře?!"
"Lepší než tohle?! Víš jaký to je, když sem tě tenkrát pozorovala s Lady Heather ? A když jsem ti říkala o svý rodině a byl si skoro cizý? A když sem kolem tebe celý ty měsíce jen tak chodila? A pak když už se to zdá dobrý, tak začneš s tímhle!" začaly se ji v očích lesknout slzy. "Ale to je jedno! Tak se to prostě zase vrátí do normálu! "
"Ale..."
"Já na tohle prostě nemám sílu! Gile!" Vzala si klíčky od auta. A ve dveřích se na něj otočila. "Proč si s tim musel začít zrovna teď, když už sem si bez tebe nedikázala představit...nic."
Poklidné okolí na chvíli přerušila rána dveřmi, jak kriminalistka vyšla ven. Sedla si do auta, chvíli měla jen nastartovaný motor a nechala si stékat slzy po tvářích. Po chvilce odjela. Grissom seděl doma a vypadal unaveněji než po trojité směně a nešťastně, jako snad nikdy předtím. Sara zaparkovala o pár bloků dál. Pořád brečela. Zrovna dneska, když...
Tak, gratuluji, propracovali jste se na konec :D Tenhle příběh bych chtěla věnovat mojí neeeeeeeeej kámošce Lindsey :) neeeeeej osůbce na světě :) a taky jejímu učiteli :D

Prosím, hlásněte pro mě :D

31. března 2007 v 20:12 | Sara
Přihlásila jsem se do soutěže o nej blogísek :) tak jestli se vám tenhle blog líbí, tak pro mě pls hlásněte od 10.4.2007.
Díky moooc za hlasy
Sara :D


Sara a Greg-Poison

31. března 2007 v 17:16 | Sara |  CSI Las Vegas

Sandle video

31. března 2007 v 17:05 | Sara |  CSI Las Vegas

To byl trapas :D

31. března 2007 v 16:49 | Sara |  Gil a Sara

Moje neeeeeeeeeeeeej kámoška :)

31. března 2007 v 16:47 | Sara
To je Lili - Lindsey Eillows. Obě dvě jsme úpalně zblázněný do krimči a proto si spolu tak rozumíme. Moje neeeeeeeeej kámoška na světě :)...
...a dcera moji kolegyně a kamarádky :DSarinka :o)

31. března 2007 v 16:45 | Sara |  Sara Sidle


Obrázečky :)

31. března 2007 v 13:14 | Sara |  CSI Las Vegas


Sarinka a Nick

31. března 2007 v 13:05 | Sara |  CSI Las Vegas

Obrázky :)

31. března 2007 v 13:03 | Sara |  CSI Las Vegas


Ruminations; the Jorja Fox Fanlisting The Grissom and Sara Fanlisting - Geek Love Rules!

Dear Supervisor - a fanlisting for CSI's Gil Grissom! BEAUTY: the Grissom/Sara Relationship Fanlisting
Wanna know who you are, take the quiz at Grissom and Sare [dot] com.
Cite Your Source - the Sara Sidle FanlistingSeason 4

~*~~*~

The Sara Sidle Appreciation project exists to celebrate the character of Sara Sidle of CSI.Tak to jsem já :)

30. března 2007 v 19:29 | Sara

Sarinka a Greg

30. března 2007 v 19:17 | Sara |  CSI Las Vegas

Saruška

30. března 2007 v 19:16 | Sara |  Sara Sidle

Sarinka :D:D:D:D:D:D

30. března 2007 v 19:15 | Sara |  Sara Sidle

Sara :D:D:D

30. března 2007 v 19:14 | Sara |  Sara Sidle